New World: Aeternum to popularna gra MMO od Amazona, w którą zagrywają się codziennie dziesiątki tysięcy graczy. Firma poinformowała teraz świat, że planują zamknięcie serwerów. Gracze oczywiście nie są zadowoleni z tego powodu i bombardują produkcję negatywnymi recenzjami.
Serwery New World: Aeternum zostaną zamknięte

Amazon wystosował oświadczenie, w którym informuje graczy o zakończeniu wsparcia dla New World: Aeternum. Tytuł nie otrzyma już żadnej dużej aktualizacji, a jedynie pomniejsze naprawiające błędy. Całość będzie jeszcze grywalna przez około rok, a po tym czasie serwery zostaną wyłączone.
Wasze opinie i zaangażowanie odegrały kluczową rolę w kształtowaniu Aeternum, a nasz zespół jest głęboko wdzięczny za tę wspólną przygodę. Po czterech latach stałych aktualizacji zawartości i debiucie na konsolach doszliśmy do punktu, w którym dalsze wspieranie gry nowymi aktualizacjami zawartości nie jest już opłacalne. Niedawno uruchomiona aktualizacja sezonu 10 i Nighthaven będzie stanowić ostateczną wersję treści New World na PC i konsolach.
[…] W nadchodzących miesiącach podamy więcej szczegółów na temat tego, czego się spodziewać i innych istotnych informacji. Bądźcie pewni, że naszym zamiarem jest utrzymanie działania serwerów do 2026 roku, dając naszej społeczności czas na kontynuowanie przygód w Aeternum.
Fragment oświadczenia opublikowanego na oficjalnym blogu
Twórcy informują także, że gracze otrzymają za darmo dostęp do rozszerzeń Nighthaven oraz Rise of the Angry Earth. W niedalekiej przyszłości najpewniej poznamy dokładniejsze terminy dotyczące zamknięcie serwerów. Sytuacja ta ma najprawdopodobniej związek z masową ilością zwolnień w Amazonie, w wyniku których pracę straciło ponad 14 tys. osób.
Firma chce zrezygnować z inwestowania w produkcje o wysokim budżecie i skupić się na graniu w chmurze oraz casualowych odbiorcach. Mowa oczywiście o usłudze Luna, która wchłonęła także Amazon Prime Gaming.
- Sprawdź aktualne ceny Grim Dawn w Instant Gaming Brak prowizji za płatność
- Sprawdź aktualne ceny Grim Dawn w Eneba 3% taniej z kodem XGPPL skopiujPrzejdź do sklepu
- Sprawdź aktualne ceny Grim Dawn w GAMIVO 10% taniej z kodem XGP6 skopiujPrzejdź do sklepu
A co Wy sądzicie o zamknięciu serwerów New World: Aeternum? Dajcie znać w komentarzach!
Źródło: Blog twórców, PC Gamer








Dyskusja na temat wpisu
Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.