Najlepsze gry na PC za darmo. Ranking 17 bezpłatnych tytułów

Najlepsze gry na PC za darmo

Każdemu z nas zdarza się, że mamy ochotę w coś zagrać, ale w swojej bibliotece tytułów nie znajdujemy niczego świeżego ani zachęcającego. Doskonałym rozwiązaniem takiego problemu są fajne gry na PC za darmo, oferujące zabawę w różnych trybach rozgrywki. Postanowiliśmy przyjrzeć się tej sprawie i wybraliśmy 17 najlepszych „darmówek”, dzięki którym bez wydawania ani grosza możemy naprawdę miło spędzić czas przed komputerem. Zapraszamy do zapoznania się z naszą kompilacją!

Darmowe gry na PC — kilka słów na początek

Stawiając na bezpłatne gry na PC, musimy pamiętać o paru różnicach względem pełnopłatnych produkcji. W przeważającej liczbie tytułów będziemy systematycznie informowani o możliwości poprawienia doświadczeń z zabawy poprzez uiszczenie różnego rodzaju opłat. Mogą one przybierać formę subskrypcji, płatnych dodatków lub mikropłatności. W zasadzie ich obecność nie powinna nas dziwić, wszak nawet darmowa gra stworzona została po to, by na siebie zarabiać.

Jeżeli gracz niewydający realnych pieniędzy w grze jest w stanie swoją ciężką pracą (bo jak inaczej nazwać grindowanie?) dojść do konkurencyjnego poziomu względem osób korzystających z opcji odpłatnych, sytuacja jest jak najbardziej do zaakceptowania. Problem zaczyna się wtedy, gdy od ewentualnych zakupów zależy wynik rozgrywki. Mówimy wówczas o patologii powszechnie określanej jako Pay To Win (w skrócie P2W), czyli mechanizmie często odbierającym smak całej zabawy graczom mniej chętnie sięgającym po portfel. Z oczywistych względów tego typu produkcje wykluczyliśmy z naszego zestawienia. Jak już tłumaczyliśmy w poprzednim artykule, GTA 5 za darmo nie istnieje, więc tej gry również nie uwzględniliśmy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Dość często stosowanym mechanizmem w darmowych grach są też różnego rodzaju zachęty do systematycznej (na przykład codziennej) aktywności. Mogą one przybrać formę pozytywną (choćby dodatkowe nagrody za logowanie każdego dnia) lub negatywną (ograniczenie możliwych do wykonania akcji w jednostce czasu). Tak czy inaczej, przejdźmy już do konkretów.

Najlepsze bezpłatne gry na PC

Zestawienie zawierające fajne gry na PC do pobrania za darmo, którym zdecydowanie warto dać szansę, rozpoczyna się poniżej. Kolejność na naszej liście 17 tytułów jest całkowicie przypadkowa, więc pozycja z numerem 1 wcale nie musi być lepsza od tej, która znajduje się na samym końcu.

1. Lost Ark

Lost Ark
Lost Ark

Lost Ark to MMO RPG inspirowane klasykami gatunku hack’n’slash, takimi jak seria Diablo czy Sacred. Gracz wciela się w poszukiwacza przygód, zwerbowanego przez tajemniczego kapłana w celu odnalezienia śladów prastarego proroctwa. Kiedy protagonista (lub protagonistka) dociera do zaginionej krainy, nieświadomie staje się częścią walki między Światłem a Chaosem. Aby ocalić swój świat — Arkezję, przed miażdżącą przewagą sił ciemności, musimy odnaleźć 7 części tytułowej Zaginionej Arki. Do naszego wyboru oddano 5 podstawowych klas postaci (i 16 będących ich rozwinięciem), każda z osobnym drzewkiem umiejętności.

Sama rozgrywka polega w dużej mierze na gromieniu hord przeciwników przy użyciu różnorodnych broni i czarów oraz wypełnianiu charakterystycznych dla gatunku, prostych zadań. Do nas należy decyzja, czy podejmiemy się tego sami, czy sprzymierzymy się z innymi graczami. Oprócz tego możemy brać udział w walkach PvP (przeciwko innym użytkownikom), uczestniczyć w atakach na bossów lub plądrować lochy. Lokacje w Lost Ark są bardzo zróżnicowane i atrakcyjne wizualnie, dzięki czemu skutecznie umilają graczom długie godziny spędzone w Arkezji.

Zwiastun Lost Ark
 • Polska wersja językowa: nie
 • Skąd pobrać: Steam

2. Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana

Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana
Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana

Zaczynająca jako mini-gierka w Wiedźminie 3, karcianka, która rozkochała w sobie graczy z całego świata. Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana, bo o niej mowa, to bezpłatna gra na PC w stylu CCG/TCG (Collectible Card Game/Trading Card Game), która pozwala na walkę z rywalami przy użyciu budowanej przez siebie talii kart. Do dyspozycji graczy oddano jak na razie 6 różniących się od siebie frakcji, co pozwala na stosowanie różnego rodzaju strategii. W Gwinta możemy bawić się sami lub konkurując w trybie multiplayer, przebieg samej rozgrywki jest taki sam — używając maksymalnie 10 wylosowanych z naszej talii kart, musimy zakończyć rundę z większą ilością punktów niż nasz rywal. W całym meczu tryumfuje gracz, który jako pierwszy wygra 2 razy.

Choć brzmi to dość łatwo, gra w Gwinta wymaga strategii i umiejętności przewidywania ruchów przeciwnika. Produkcja powszechnie chwalona jest za dużą grywalność oraz zachwycające grafiki i animacje, na plus można również zaliczyć systematycznie dodawaną nową zawartość. Twórcy zaimplementowali opcję crossplay, umożliwiającą rywalizację między osobami bawiącymi się na platformie GOG lub Steam oraz grającymi w Gwinta w wersji na urządzenia mobilne.

Zwiastun Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana
 • Polska wersja językowa: tak (napisy + dubbing)
 • Skąd pobrać: Steam, GOG

3. Halo Infinite (tryb wieloosobowy)

Halo Infinite
Halo Infinite

Omawiając darmowe gry na PC, nie możemy zapomnieć o multiplayerze Halo Infinite, który od samego początku został udostępniony w modelu free to play. Ta arenowa strzelanka pozwala graczom bawić się w kilku standardowych trybach rozgrywki, takich jak m.in. klasyczny Deathmatch (tu nazywany Slayer) w konwencji FFA (wszyscy na wszystkich) lub drużynowy, Capture the Flag w różnych wariacjach i utrzymywanie kontroli nad wyznaczonymi punktami.

Do tego dochodzą tryby: Oddball, w którym punkty dostajemy za trzymanie przy sobie jedynej czaszki na mapie oraz Fiesta, gdzie przy każdym respawnie odradzamy się z innym (losowym) wyposażeniem. W walkach na małych arenach udział może brać jednocześnie do 8 graczy, zaś na dużych mapach liczba ta wzrasta do maksymalnie 24 osób.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
Zwiastun Halo: Infinite

4. Warframe

Warframe
Warframe

Warframe to darmowa gra MMO RPG akcji, w której gracze wcielają się w antycznych wojowników Tenno przebudzonych po trwającej wieki kriostazie. Okazuje się, że toczyli oni wojny ze wszystkimi rasami Układu Słonecznego, za co stworzona przez nas postać jest powszechnie prześladowana. Na szczęście nie jesteśmy bezbronni — korzystając ze sztuczek godnych wojowników ninja, broni białej i dystansowej oraz wyjątkowego pancerza Warframe, jesteśmy w stanie pokonać napierające na nas masy przeciwników. Akcja, ukazana z perspektywy trzeciej osoby łączy w sobie elementy skradanki z sekwencjami dynamicznej walki.

Rozgrywkę możemy prowadzić solo lub łącząc siły z innymi graczami, w produkcji poza silnie zaznaczonym modelem PvE (gracze kontra komputerowi przeciwnicy) możliwe są też potyczki PvP. Na dużą pochwałę zasługuje to, że w Warframe do wszystkiego da się dojść bez wydawania ani grosza, jednak nie obędzie się wtedy bez odrobiny grindu. Gra dostępna jest również na konsolach Microsoftu, PlayStation i Nintendo Switch, a ponadto w niedalekiej przyszłości producent planuje uruchomienie funkcji crossplay i cross-save (przenoszenie zapisów gry między platformami).

Zwiastun Warframe

5. War Thunder

War Thunder
War Thunder

Gry za darmo na PC często polegają na prowadzeniu przez graczy masowych potyczek z użyciem broni palnej. W części pozycji możliwe jest też korzystanie z różnych pojazdów, mało która produkcja podchodzi jednak do tematu z taką pieczołowitością jak twórcy War Thunder. W tym sieciowym symulatorze historycznych maszyn wojennych przyjdzie nam siąść za sterami samolotów, czołgów, wozów bojowych i wszelkiej maści okrętów, które toczyły zacięte walki między innymi podczas II wojny światowej, wojny w Wietnamie, wojny koreańskiej oraz współczesnych konfliktów zbrojnych.

Szczegółowo odwzorowane pojazdy i zaawansowany system trafień umożliwiają prowadzenie możliwie realistycznych potyczek. Jednocześnie zmagać się ze sobą może do 32 uczestników podzielonych na dwie drużyny, w trybie własnej rozgrywki liczba ta może wzrosnąć do 64 walczących.

Zwiastun War Thunder

6. Crossout

Crossout
Crossout

Crossout to nietypowa gra samochodowa dostępna w modelu free to play, w której zadaniem graczy jest konstruowanie, ulepszanie i wykorzystywanie w walce bojowych pojazdów. Nasze wehikuły możemy wyposażyć w dodatkowe opancerzenie, rozmaite śmiercionośne rodzaje oręża i dodatki zmieniające właściwości jezdne. Bawiąc się w różnych trybach w konwencji PvE lub PvP, zdobywamy elementy potrzebne do wytwarzania nowych części i broni.

Wszystkie posiadane przedmioty możemy upłynnić na wewnętrznym rynku gry, a za zarobione w ten sposób wirtualne pieniądze kupić niezbędne podzespoły lub skupić się na poszerzaniu naszej kolekcji maszyn. Produkcja osadzona została w postapokaliptycznym świecie, który przywołuje na myśl tytuły takie jak Mad Max czy RAGE.

Zwiastun Crossout

7. Brawlhalla

Brawlhalla
Brawlhalla

Wśród darmowych gier na PC znalazło się też miejsce dla przyjemnej bijatyki w bajkowej oprawie. Brawlhalla pozwala nam wcielać się w Legendy, czyli postacie znane z mitologii lub popkultury, które starają się wyrzucić przeciwników poza arenę. Najlepszym sposobem na osiągnięcie celu jest oczywiście walka wręcz lub z wykorzystaniem różnego rodzaju broni i gadżetów. Potyczki można prowadzić między innymi w formie pojedynków, 4-osobowego starcia wszyscy na wszystkich i w duetach.

Mechanika gry jest łatwa do opanowania, jednak rywalizacja na wyższym poziomie wymaga pewnej biegłości. W Brawlhalla możemy bawić się z użytkownikami PC, konsol Xbox, PlayStation i Nintendo oraz osobami korzystającymi z wersji na smartfony. Na uwagę zasługuje możliwość wieloosobowej rozgrywki nie tylko online, ale też lokalnie na jednym komputerze.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
Zwiastun Brawlhalla
 • Polska wersja językowa: nie
 • Skąd pobrać: Steam

8. Genshin Impact

Genshin Impact
Genshin Impact

Genshin Impact to dostępne za darmo RPG akcji. W grze przejmujemy kontrolę nad Podróżnikiem, który zostaje siłą rozdzielony ze swoją bliźniaczką lub bliźniakiem — wszystko zależy od tego, jaką płeć naszej postaci wybierzemy na starcie. Złowrogie bóstwo niewoli głównego bohatera przy użyciu magicznej pieczęci, przez co traci on moc i pozostaje w zamknięciu przeszło 500 lat. Po tajemniczym uwolnieniu, łącząc siły z przypadkowo uratowaną Paimon, postać gracza wyrusza na ratunek zaginionemu rodzeństwu. Podróżując po otwartym świecie Teyvat przyjdzie nam odwiedzić 7 różnych krain, którym odpowiada 7 bóstw i 7 żywiołów. Same siły natury odgrywają w Genshin Impact bardzo istotną rolę, przypisane są bowiem do specjalnych zdolności grywalnych postaci.

Rozgrywkę wyróżnia możliwość błyskawicznej zmiany bohatera, co pozwala na lepsze dopasowanie taktyki do przeciwnika. Magiczne zdolności oparte na żywiołach przyjdzie nam wykorzystywać także poza walką, choćby ułatwiając sobie podróż lub rozwiązując zagadki logiczne. System mikropłatności wzbudza największe kontrowersje dotyczące produkcji, jednak z odrobiną samozaparcia do wszystkiego można dojść samodzielnie.

Zwiastun Genshin Impact

9. Path of Exile

Path of Exile
Path of Exile

Jednym z najlepiej przyjętych przez graczy tytułów wśród darmowych gier na komputery osobiste jest Path of Exile. Ten stworzony przez grupę zapaleńców hack’n’slash czerpie pełnymi garściami elementy znane z serii Diablo czy Grim Dawn. Wcielamy się w postać wygnańca, który zostaje wyrzucony na nieprzyjaznych brzegach zdominowanego przez pradawnych bogów kontynentu Wraeclast.

Zadaniem graczy jest przedarcie się przez hordy potworów, powrót na wyspę Oriath i wzięcie odwetu na swoich ciemiężycielach. Twórcy oddali do naszej dyspozycji 7 podstawowych klas postaci i jedno wspólne, ale potężne drzewko rozwoju zdolności pasywnych. Rozgrywkę możemy prowadzić samodzielnie lub sprzymierzając się z innymi użytkownikami. W grze zaimplementowano też możliwość rywalizacji PvP solo lub drużynowo.

Zwiastun Path of Exile

10. EVE Online

EVE Online
EVE Online

EVE Online to idealny przykład prawdziwej alternatywnej rzeczywistości. Grę pod wieloma względami oddano w ręce użytkowników, którzy stworzyli w niej złożoną społeczność podzieloną na frakcje, korporacje, sojusze i grupy społeczne. Sam gameplay polega tu w głównej mierze na prowadzeniu życia pilota statku kosmicznego — musimy zarabiać pieniądze, inwestować w sprzęt, rozwijać umiejętności sterowania pojazdami i dbać o swoje bezpieczeństwo. Podobnie jak inne produkcje typu sandbox, EVE Online nie stawia przed nami konkretnego celu, a sami wybieramy ścieżkę swojej kariery. Równie dobrze możemy wypełniać zadania dla frakcji, zajmować się handlem, kopać minerały z asteroidów albo parać się piractwem.

Produkcja ma dość wysoki próg wejścia, na szczęście w sieci bez problemu można znaleźć szczegółowe poradniki dotyczące tego, jak radzić sobie na początku. Na tle innych darmowych gier wyjątkowo zaprojektowany został sposób przejścia gracza z modelu free to play na płatną subskrypcję: oprócz typowego przelewu, da się zapłacić za nią wirtualną walutą zdobytą w trakcie zabawy. Oznacza to, że przy pewnej ilości włożonej pracy możemy używać pełnopłatnej wersji bez inwestowania ani złotówki.

EVE Online

11. League of Legends

League of Legends
League of Legends

Jeśli chodzi o gry na PC za darmo, to League of Legends jest zdecydowanie jednym z najbardziej rozpoznawalnych tytułów. Ten reprezentant gatunku MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) pozwala na toczenie drużynowych walk 5 na 5, których głównym celem jest zniszczenie tak zwanego „Nexusa” przeciwników. Do naszej dyspozycji oddano ponad 150 bohaterów, z czego każdy charakteryzuje się innymi statystykami i zmusza do zastosowania alternatywnego stylu gry.

Podczas meczu uczestnicy przyjmują różne role w drużynie i muszą ze sobą ściśle współpracować, jeśli chcą myśleć o zwycięstwie. Oprócz zwykłych potyczek możemy również walczyć w trybie rankingowym, który umożliwia zdobywanie nagród najlepszym graczom.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
Zwiastun League of Legends

12. Call of Duty: Warzone 2.0

Call of Duty: Warzone 2.0
Call of Duty: Warzone 2.0

Call of Duty: Warzone 2.0 to druga odsłona ciepło przyjętej przez fanów darmowej strzelanki w konwencji battle royale. Jak łatwo się domyślić, w podstawowym trybie gry jesteśmy zrzucani na pole bitwy, które z upływem czasu się kurczy. Mapa Al Mazrah została przygotowana z dużą pieczołowitością; ukształtowanie i rozległość jej terenu stwarzają warunki do stosowania różnorodnych taktyk. Teren możemy przemierzać pieszo bądź z użyciem wszelkiej maści pojazdów. Do rozgrywki przystępujemy samotnie lub w drużynach, a zwycięzcą zostaje ostatni żyjący zawodnik lub team. Ciekawym dodatkiem jest nowy format zabawy — DMZ.

Wybierając tę formułę, będziemy musieli stawić czoła licznym przeciwnikom sterowanym przez SI, by wykonać misje i zdobyć punkty doświadczenia potrzebne do ulepszania broni i operatora. Oprócz tego przyjdzie nam stoczyć bój z innymi graczami, którzy mają do zaliczenia swoje zadania. W omawianym trybie wyjątkowe jest podejście do wyposażenia: rozpoczynamy rozgrywkę z własnym ekwipunkiem, który w razie porażki tracimy. By zyskać nowy sprzęt, musimy go zdobyć w trakcie gry i ewakuować się w określonych strefach. Podobnie jak poprzednia część gry, Call of Duty: Warzone 2.0 będzie dzielone na „sezony”, co oznacza, że w przyszłości możemy spodziewać się nowej zawartości.

Zwiastun Call of Duty: Warzone 2.0
 • Polska wersja językowa: tak (napisy + dubbing)
 • Skąd pobrać: Battle.net, Steam

13. Star Wars: The Old Republic

Star Wars: The Old Republic
Star Wars: The Old Republic

Zestawienie zawierające najlepsze darmowe gry na PC nie mogłoby się obyć bez Star Wars: The Old Republic. Po latach rozwoju twórcom udało się oddać w ręce użytkowników solidne MMORPG, w którym możemy bawić się na zadowalającym poziomie. Wydarzenia przedstawione w produkcji mają miejsce około 300 lat po historii ukazanej w obu częściach Knights of the Old Republic, podczas zimnej wojny między Republiką a Imperium Sithów. Gracze opowiadają się za dowolną stroną tego konfliktu oraz wybierają jedną z 8 dostępnych klas postaci, z których każda ma osobną ścieżkę fabularną. Rozgrywka pozwala na używanie zarówno ikonicznych mieczy świetlnych, jak i „mniej eleganckich” rodzajów broni, chociażby różnego rodzaju blasterów.

Choć wykupienie subskrypcji przyspiesza rozwój postaci i odblokowuje dostęp do wydanych do tej pory dodatków, gracze decydujący się na rozgrywkę za darmo są w stanie przejść wszystkie wątki fabularne dla każdej z obecnych w grze klas. Nastawiony na podążanie za głównym wątkiem gameplay pozwala na długie godziny zabawy nawet dla pojedynczego użytkownika.

Zwiastun Star Wars: The Old Republic

14. Destiny 2

Destiny 2
Destiny 2

Jednym z tytułów, który przeszedł z modelu pełnopłatnego na darmowy jest zawierająca elementy RPG sieciowa strzelanka Destiny 2. Grę rozpoczynamy na pradawnym polu bitwy, wskrzeszeni przez „Ducha” poszukującego Strażników, obrońców ostatniego miasta na Ziemi. Od tej pory wstępujemy na ścieżkę, która prowadzi postać gracza do zostania jednym z wojowników walczących o ocalenie ludzkości i odzyskanie utraconych światów. W Destiny 2 przyjdzie nam toczyć bitwy z przedstawicielami obcych ras i siłami Ciemności, podczas których będziemy używać nie tylko broni palnej, ale też zdolności specjalnych naszego bohatera. Są one uzależnione od wybranej przez nas jednej z trzech klas postaci: Tytan, Czarownik i Łowca.

Duża część aktywności w Destiny 2 to solowe lub kooperacyjne walki PvE, które pozwalają pchać fabułę naprzód, ważnym elementem gry są też potyczki PvP w różnych trybach. Duże kontrowersje związane z produkcją wywołało przeniesienie przez twórców części dotychczasowej zawartości gry do tak zwanego skarbca, do którego użytkownicy nie mają dostępu. Niemniej jednak w obecnym kształcie prezentowany tytuł jest świetnym shooterem tak dla pojedynczego gracza, jak i grupy osób bawiących się razem.

Zwiastun Destiny 2
 • Polska wersja językowa: tak (napisy + dubbing)
 • Skąd pobrać: Steam, Xbox Store

15. Splitgate

Splitgate
Splitgate

Splitgate to dynamiczna, pełna akcji i wymagająca nieszablonowej strategii strzelanka, łącząca w sobie zalety szybkich arenowych potyczek oraz błyskawicznego przemieszczania się z użyciem portali. Do dyspozycji graczy oddano mnóstwo trybów rozgrywki, od klasycznego deathmatchu solo lub w drużynach, przez przejęcie flagi, aż po teabag mode, w którym punkty przyznawane są za dość osobliwe zachowanie nad powalonym przeciwnikiem.

Gra zawiera ponad 20 różnych map, a na dostępny arsenał składa się prawie 15 rodzajów broni, w tym: pistolety, karabiny, snajperka, rakietnica i railgun. Gameplay przywodzi na myśl klasykę arena shooterów, chociażby Quake 3: Arena i serię Unreal Tournament.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
Zwiastun Splitgate
 • Polska wersja językowa: tak (napisy)
 • Skąd pobrać: Steam

16. Team Fortress 2

Team Fortress 2
Team Fortress 2

Team Fortress 2 to sieciowy, drużynowy FPS w modelu free to play, który pozwala graczom na rywalizację w szeregach dwóch konkurujących ze sobą teamów: RED i BLU. Maksymalnie 24 zawodników walczyć może w trybach takich jak Capture the flag, Arena (Deathmatch), kontrola punktów, King of the Hill i innych. Ciekawym rozwiązaniem jest korelacja rodzaju rozgrywki z konkretną mapą, dzięki czemu lokacje są lepiej dostosowane do danego wariantu gry. Do dyspozycji graczy oddano 9 klas postaci, z których każda ma inne statystyki i dostępne wyposażenie.

Mająca swoje korzenie w końcówce lat 90-tych strzelanka przeszła wiele transformacji względem poprzedniej części, w tym całkowitą zmianę oprawy graficznej. Przyjemny, komiksowy design wyparł surowy, realistyczny wygląd rodem z pierwszego Half-life’a, jednocześnie dodając dynamiki i nie wpływając negatywnie na odbiór samej gry. Mimo upływu lat Team Fortress 2 ciągle jest popularne wśród graczy, a twórcy systematycznie dodają nową zawartość.

Zwiastun Team Fortress 2
 • Polska wersja językowa: tak (napisy)
 • Skąd pobrać: Steam

17. Valorant

Valorant
Valorant

Cieszący się dużym uznaniem wśród graczy sieciowy hero shooter Valorant pozwala na rywalizację dwóch pięcioosobowych drużyn. Uczestnicy wybierają swoją postać spośród kilkunastu dostępnych „agentów” (część trzeba najpierw odblokować), z których każdy posiada unikalne umiejętności wpływające na preferowany styl gry. W podstawowym trybie rozgrywki zespoły dzielone są na stronę atakującą i broniącą się — agresorzy mają za zadanie podłożyć w jednym z dostępnych miejsc ładunek wybuchowy i uchronić go przed rozbrojeniem, drużyna przeciwna musi w wyznaczonym czasie znaleźć i dezaktywować bombę. Innym sposobem na zdobycie punktu jest wyeliminowanie wszystkich członków drugiego teamu, co oznacza, że każdemu z graczy przysługuje jedno życie na rundę.

Według innych zasad działa Deathmatch, gdzie do 14 zawodników jednocześnie walczy ze sobą w formule free-for-all z klasycznym respawnem w losowej lokalizacji. Tytuł na chwilę obecną zawiera 7 ciekawie przygotowanych map. Do dyspozycji graczy oddano prawie 20 rodzajów broni palnej, którą można zakupić na początku rundy za zarobione w poprzednich potyczkach punkty. Tak jak inne gry za darmo na PC, Valorant oferuje użytkownikom sposób na wydanie prawdziwej gotówki. W obecnym w produkcji sklepiku możemy kupować skórki do broni, które jednak w żaden sposób nie wpływają na balans rozgrywki. Za to i niezwykle przyjemny gameplay twórcom należy się duży plus.

Zwiastun Valorant

Najlepsze darmowe gry na PC — podsumowanie

Na tym kończymy zestawienie godnych polecenia bezpłatnych gier na komputery osobiste. W oceanie możliwości wybraliśmy produkcje, które zapewniają wysokiej jakości rozgrywkę, jednocześnie nie karząc użytkowników bawiących się za darmo. Mnogość podobnych do siebie tytułów na rynku, będących kalką znanych i lubianych pozycji bywa przytłaczająca — jesteśmy jednak przekonani, że z drobną pomocą naszej kompilacji każdy znajdzie odpowiednią grę dla siebie.

Które darmowe tytuły przyciągnęły Was na długi czas i jakiego gatunku szukacie najczęściej wśród bezpłatnych produkcji? I pytanie kluczowe — wolicie pełnopłatne gry i żadnych mikrotransakcji, czy zabawę za darmo z ewentualnymi małymi dopłatami? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.