Redakcja

Poniżej znajduje się aktualna lista autorów, którzy czynnie publikują na łamach XGP.pl. Jeżeli chcesz bliżej poznać członków naszej redakcji, znajdujesz się w odpowiednim miejscu.

Kacper Kościański Kacper Kościański

Redaktor naczelny & CEO | [email protected]

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Później na krótko związał się z Tabletowo, a następnie przez kilka lat publikował na łamach Android.com.pl. Teraz poświęca XGP.pl 100% swojego czasu.

Jakub Foss Jakub Foss

Zastępca redaktora naczelnego

Od trzech dekad zapalony miłośnik gier komputerowych. Od przyjaźni z Commodore, przez konsolki i konsole miał przyjemność dotrzeć do ekosystemu Xboxa. Obecnie w wolnych chwilach lubi zrelaksować się grając na pececie lub wysłużonym, ale nadal szanowanym Xboxie One S. Z duetem klawiatura + mysz, padem albo kołem kierownicy w rękach, z takim samym entuzjazmem jak za dziecka odkrywa nowe, cyfrowe przygody.

Przemysław Paterek Przemysław Paterek

Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Od kilku lat jest w niezdrowej relacji z World of Warcraft. Po godzinach gra na gitarze albo sięga po jakąś dobrą książkę.

Mikołaj C. Mikołaj C.

Redaktor działu Newsy

Miłośnik gier wideo z dobrą fabułą. Niegdyś wielki fan produkcji z otwartym światem, ale obecnie zdecydowanie częściej sięga po tytuły o nieco bardziej zamkniętej strukturze. Wolne chwile uwielbia spędzać nie tylko przed konsolą, ale również przy stole w towarzystwie dobrej planszówki. Uciekając od elektroniki, często sięga również po książki o różnej tematyce, choć szczególne miejsce w jego sercu zajmuje literatura fantasy.

Eryk Tomaszek Eryk Tomaszek

Redaktor działów Artykuły & Promocje

Pasjonat trójwymiarowych gier platformowych i przygodowych. Od dziecka z padem w ręku, choć chętnie sięga też po klawiaturę i myszkę. Obecnie oprócz wirtualnych zmagań stawia pierwsze kroki w świecie informatyki. Entuzjasta zdrowego i aktywnego trybu życia, doświadczony kolarz i początkujący biegacz. Wolne chwile spędza na czytaniu książek i oglądaniu filmów.

Adrian Witczak Adrian Witczak

Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy „Zielonych”.

Jakub Dmuchowski Jakub Dmuchowski

Redaktor działu Artykuły | Recenzent

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywając się już w Diablo II i The Elder Scrolls III: Morrowind. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych oraz aplikacji. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Herbert Friedel Herbert Friedel

Redaktor działu Newsy

Gracz od małego. Urodzony konsolowiec. Wychowany na sprzęcie Sony, ale obecnie jego życie maluje się w barwach niebiesko–czerwono–zielonych. Fan Mortal Kombat, God of War i serii GTA, a Final Fantasy to dla niego synonim RPG. Konsola ma dla niego dwa znaczenia ze względu na drugą pasję, jaką jest muzyka elektroniczna i DJ’ing. Ponadto amatorsko trenuje boks, na który niedawno złapał zajawkę. W świecie gier poza pisaniem do XGP prowadzi również swój kanał na YouTube „Herbu”.

Dawid Szulc Dawid Szulc

Redaktor działu Felietony | Recenzent

Miłośnik literatury fantasy oraz nietuzinkowych filmów, a przede wszystkim zapalony gracz. W grach wideo najbardziej ceni narrację, która – umiejętnie poprowadzona – potrafi wywołać szczere emocje. Elektroniczna rozrywka stała się jego największą pasją po spędzeniu kilku minut z podstarzałym już na owe czasy C64. Natomiast jako gracza ukształtowała go pierwsza konsola Sony. Zakochany bez pamięci w produkcjach FromSoftware.

Marcel Goska Marcel Goska

Redaktor działu Artykuły

Zaczął interesować się grami od momentu otrzymania PSP na komunię. Nie faworyzuje żadnego gatunku gier, odpali wszystko, co wpadnie mu w oko. Klawiatura i myszka to jego nieodłączni kompani, ale nie pogardzi również padem. W wolnych chwilach lubi posłuchać ulubionej muzyki i pograć. Pisze również własne opowieści.

Kacper Szymanik Kacper Szymanik

Redaktor działów Newsy & Promocje

Z grami wideo zaznajomiony od dziecka. Pierwsze kroki stawiał w Heroes of Might and Magic III, Twierdzy Krzyżowiec oraz Gothic. W głównej mierze gracz pecetowy, który mógłby co tydzień zmieniać podzespoły w swoim komputerze. Z zamiłowania fan heavy metalu oraz tłumacz książek o tematyce psychologicznej.

Igor Twardowski Igor Twardowski

Redaktor działów Newsy & Promocje

Niespełniony filmoznawca i scenarzysta, który pierwsze kroki w grach stawiał w Tomb Raider II i pierwszym Diablo. Miłośnik Gothica i Heroesów. Wolny czas poświęca na futbol i książki, głównie literatura iberoamerykańska. W grach poszukuje intrygujących i oryginalnych światów oraz dobrze napisanych historii.

Aby dowiedzieć się więcej o naszym portalu, odwiedź podstronę O nas. Celem kontaktu napisz na odpowiedni adres z zakładki Kontakt.

Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.