Amazon Prime Gaming – co to jest, ile kosztuje i czy warto?

Amazon Prime Gaming

Niniejszy artykuł pełni rolę kompendium wiedzy na temat Amazon Prime Gaming. Tłumaczymy, czym jest usługa amerykańskiego giganta, jakie gry oferuje, ile kosztuje i czy warto zainwestować w abonament. Naturalnie uwzględniliśmy tutaj również informacje dotyczące anulowania subskrypcji. Nie przedłużając, przejdźmy do konkretów!

Co to jest Amazon Prime Gaming?

Amazon Prime Gaming
Amazon Prime Gaming, fot. Amazon

Opisywana usługa dla graczy jest częścią pakietu Amazon Prime, w skład którego wchodzą:

 1. Amazon Prime Video
 2. Amazon Prime Gaming
 3. Darmowe dostawy w sklepie Amazon

Oczywiście najbardziej interesuje nas w tym artykule część poświęcona grom. W dużym skrócie: Prime Gaming każdego miesiąca oferuje gry na PC bez dodatkowych opłat, a także różnego rodzaju dodatki do gier. Warto wspomnieć, że usługa powstała na bazie serwisu Twitch Prime, który również należał do Amazona. To znaczy, że wykupując opisywaną usługę, zyskamy także kilka przywilejów na platformie streamingowej Twitch.

Uporządkujmy zatem wszystkie korzyści, jakie daje Prime Gaming:

 1. Każdego miesiąca darmowe gry na PC. W zależności od tytułu możemy je pobierać przy pomocy aplikacji Amazon Games App i sklepów internetowych wydawców.
 2. Różnego rodzaju dodatki do gier. Każdego miesiąca w ramach abonamentu zamieszczane są dodatkowe pieniądze, skórki i inne przydatne bonusy do różnych produkcji.
 3. Darmowa subskrypcja Twitch. Dzięki niej możemy oglądać transmisje bez reklam, zasubskrybować bezpłatnie dowolnego streamera, zyskać dodatkowe emotikony, zmieniać kolory czatu, a także zdobyć unikalną odznakę na czacie, która odróżnia członków Prime od zwykłych użytkowników.

Ile kosztuje Amazon Prime Gaming?

Oficjalny abonament Amazon Prime w Polsce uruchomiono 12 października 2021 roku, czyli w momencie, gdy na rodzimym rynku dużą popularnością cieszył się już Netflix. Aby móc konkurować z popularnym serwisem w kategorii filmów i seriali, cena Amazon Prime została ustanowiona na bardzo atrakcyjnym poziomie 49 zł za rok subskrypcji.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Oczywiście w powyższej cenie otrzymujemy zarówno Prime Video jak i Prime Gaming. Istnieje także możliwość opłaty miesięcznej na poziomie 10,99 zł, ale łatwo zauważyć, że jest to mniej opłacalna opcja. Nowi użytkownicy, aby lepiej poznać serwis, mogą także skorzystać z 30-dniowego okresu próbnego, który jest bezpłatny.

Jak aktywować Amazon Prime Gaming?

Prime Gaming - rejestracja
Każdemu nowemu użytkownikowi przysługuje darmowy okres próbny Amazon Prime

Aktywacja Prime Gaming nie powinna sprawić trudności nikomu, kto wcześniej korzystał z dowolnych innych platform streamingowych. Cały proces wygląda podobnie jak w innych serwisach, ale dla jasności przejdźmy przez niego krok po kroku.

Aby cieszyć się grami bez dodatkowych opłat, należy wykupić pakiet Amazon Prime.

 1. Wejdź na stronę https://www.amazon.pl/prime.
 2. Na dole ekranu zaznacz preferowaną opcję: Plan roczny 49 zł albo Plan miesięczny 10,99 zł, następnie kliknij przycisk: Rozpocznij swój darmowy 30-dniowy okres próbny.
 3. Wypełnij dane, o które zostaniesz poproszony(a), następnie kliknij: Utwórz konto Amazon.
 4. Możesz zostać poproszony(a) o weryfikację poprzez kod, który zostanie wysłany na twojego maila.
 5. W dalszym kroku dodaj metodę płatności: kartę płatniczą lub kredytową, oraz adres do rozliczenia, który figuruje w twoim banku.
 6. Kliknij: „Rozpocznij 30-dniowy darmowy okres próbny”.

Twoje konto Amazon Prime zostanie utworzone, a opłata za abonament naliczy się po upływie 30-dniowego okresu próbnego. Mając już swoje konto, przejdź na stronę gaming.amazon.com i kliknij przycisk „Zaloguj się” w prawym górnym rogu. Podając tego samego maila i hasła co wcześniej, zalogujesz się do usługi Prime Gaming.

Amazon Prime Gaming — gry, które pojawiły się na platformie

Assassin's Creed Origins
Assassin’s: Creed Origins to jedna z gier udostępnianych w Prime Gaming

Na początku usługa nie wywarła dużego wrażenia na graczach, ale z czasem w Prime Gaming zaczęło się pojawiać coraz więcej wartościowych tytułów. Poniżej prezentujemy naszym zdaniem najlepsze gry na Prime Gaming, jakie ukazały się w pierwszych miesiącach działania usługi (kolejność jest przypadkowa):

 1. Assassin’s Creed Origins
 2. Football Manager 2022
 3. Football Manager 2021
 4. Madden NFL 22
 5. Middle-earth: Shadow of Mordor
 6. Far Cry 6
 7. League of Legends
 8. GTA Online
 9. FallGuys
 10. World of Tanks
 11. Genshin Impact
 12. Control Ultimate Edition
 13. Dragon Age Inquisition
 14. Rise of the Tomb Raider
 15. Need for Speed Hot Pursuit
 16. Tales of Monkey Island Complete Pack
 17. Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck’s Revenge
 18. Frostpunk
 19. Star Wars Jedi: Fallen Order
 20. Total War: Warhammer
 21. World War Z: Aftermath
 22. Two Point Hospital
 23. Far Cry 4 
 24. WRC 8 FIA World Rally Championship
 25. WRC 7
 26. The Elder Scrolls IV: Oblivion – Game of the Year Edition Deluxe
 27. Dead Space 2
 28. Demon Hunter 2: New Chapter
 29. Destiny 2

Powyższa lista wyraźnie pokazuje, że na platformie Amazona znajdziemy nie tylko proste gry indie od niewielkich wydawców, ale też topowe tytuły AAA, które w wielu wypadkach nie zdążyły się nawet zestarzeć.

Prime Gaming — pytania i odpowiedzi

W tej sekcji tłumaczymy dodatkowe kwestie, które mogą interesować osoby rozważające zakup usługi Prime Gaming.

Jak pobierać gry z Prime Gaming?

Potrzebna będzie aplikacja Amazon Games, którą instalujemy na komputerze. Aplikację do pobrania znajdziemy na stronie amazongames.com, a logujemy się do niej przy użyciu tego samego maila i hasła, co w Prime Gaming. Sporo gier pobieramy też z dedykowanych stron, takich jak Epic Games Store, Ubisoft Connect czy GOG.com. Przy każdej grze znajduje się odpowiednia adnotacja na ten temat.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jak połączyć konta Amazon i Twitch?

Wystarczy wejść na stronę Prime Gaming, kliknąć ikonkę swojego profilu w prawym górnym rogu i wybrać opcję „Połącz konto Twitch”. Następnie logujemy się na swoje konto Twitch, aby mogło się połączyć z Prime Gaming.

Czy gry z Prime Gaming znikają?

Nowe gry pojawiają się co miesiąc, a po pewnym czasie znikają. Podobnie ma się sprawa z dodatkami. Przy każdej zawartości znajduje się data, do kiedy będzie ona dostępna do pobrania. Co ważne, gry ściągnięte z Prime Gaming będą działać nawet po wygaśnięciu subskrypcji, więc aby zatrzymać je na zawsze, wystarczy je po prostu odebrać!

Czy Prime Gaming oferuje gry na konsole?

Platforma gamingowa Amazonu oferuje pełne wersje gier wyłącznie na PC, natomiast niektóre z udostępnianych dodatków mogą działać również na konsolach.

Jak anulować Prime Gaming?

Jeśli zdecydujemy się zrezygnować z usługi, możemy to zrobić w dowolnym momencie. Oczywiście nie otrzymamy zwrotu pieniędzy za miesiące, kiedy subskrypcja Prime była aktywna, ale płatności za kolejny miesiąc nie będą już pobierane. Instrukcję krok po kroku opisaliśmy w poradniku jak anulować subskrypcję Amazon Prime Gaming.

Czy warto kupić Amazon Prime Gaming?

Amazon Prime Gaming
Amazon Prime Gaming

Decyzja o subskrybowaniu Amazon Prime jak zawsze jest indywidualną kwestią każdego z nas, ale warto jeszcze raz podkreślić, że w ramach abonamentu w cenie 49 zł za rok, otrzymujemy darmowe gry i dodatki w Prime Gaming, serwis streamingowy z filmami i serialami Prime Video, a także darmowe dostawy ze sklepu Amazon.pl oraz abonament Twitch. Oferta jest więc mocno konkurencyjna.

Niepocieszone będą natomiast osoby, które grają wyłącznie na konsolach i nie interesują ich gry na PC. W takiej sytuacji można wciąż rozważyć subskrypcję choćby ze względu na dostępne filmy i seriale, o ile przygotowana przez Amazon oferta jest dla nas zadowalająca.

Amazon Prime Gaming – podsumowanie kompendium wiedzy o usłudze

To już wszystko w naszym kompendium wiedzy na temat Prime Gaming. Mamy nadzieję, że tekst okaże się przydatny dla każdego, kto rozważa dołączenie do usługi Amazona.

Przeczytaj też: Jak zwrócić grę na Steam?

Korzystacie z Amazon Prime dla filmów, seriali i gier, czy może wolicie kombinację Netflixa z Game Passem? Czy atrakcyjna cena rocznego abonamentu zachęca Was do kupna albo przedłużenia subskrypcji Amazon Prime? Czekamy na wasze komentarze!

O autorze
Michał Nowak
Autor

Miłośnik konsol od małego. Tyle razy przechodził Metal Gear Solid, że potrafi cytować dialogi z pamięci. W grach fabularnych często stawia scenariusz ponad gameplay. Bywa też, że sięga po filmowe adaptacje gier, choć rzadko na tym dobrze wychodzi. Kiedy brakuje mu czasu na dłuższe sesje z padem w ręku, kopie w wirtualną piłkę. Kiedy w ogóle nie gra, lubi o grach czytać i pisać.

Liczba wpisów: 36 (w redakcji od 18.07.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.