Xbox All Access — co to jest i dlaczego NIE warto kupić?

Xbox All Access

O Xbox All Access robi się coraz głośniej wśród społeczności graczy. Ale co to właściwie jest i czy warto kupić ten pakiet? Na te i inne pytania odpowiemy sobie w niniejszym artykule. Mając na uwadze, że czas to pieniądz, nie będziemy przedłużać i skupimy się na konkretach.

Xbox All Access — co to jest, ile kosztuje i gdzie kupić?

Konsole Xbox Series X|S z Halo Infinite i Forza Horizon 5
Xbox All Access

Xbox All Access to pakiet zawierający konsolę Xbox Series S lub Xbox Series X oraz abonament Xbox Game Pass Ultimate na 24 miesiące. W Polsce zestaw Xbox All Access dostępny jest tylko w sklepach Media Expert, a jego ceny prezentują się następująco:

  1. Xbox All Access (Xbox Series S + 24 miesiące Xbox Game Pass Ultimate) – 99 zł miesięcznie przez 24 miesiące, łącznie 2376 zł
  2. Xbox All Access (Xbox Series X + 24 miesiące Xbox Game Pass Ultimate) – 145 zł miesięcznie przez 24 miesiące, łącznie 3480 zł

Jak już wspomnieliśmy, zestawy Xbox All Access można nabyć w Media Expert — więcej informacji o całym procesie zakupowym znajduje się na stronie sklepu. Pakiet, w którego skład wchodzi wybrana konsola Xbox i subskrypcja Xbox Game Pass Ultimate (zawierająca też Xbox Live Gold i abonament EA Play) jest sprzedawany bez żadnej opłaty początkowej.

Mówiąc prościej, wystarczy złożyć zamówienie z odbiorem osobistym (lub dokonać zakupu bezpośrednio w sklepie stacjonarnym) i przez dwa lata płacić co miesiąc stałą, ustaloną wcześniej kwotę. Oczywiście najpierw musimy otrzymać pozytywną decyzję o kredycie ratalnym, bo zakup Xbox All Access z płatnością z góry gotówką lub kartą jest niemożliwy.

Omówienie oferty Xbox All Access w formie wideo

Wygodne, ale czy opłacalne? Zdecydowanie nie — w poniższym akapicie wyjaśniamy dlaczego.

Xbox All Access — czy warto kupić? Kalkulujemy opłacalność zestawu

Cena regularna konsoli Xbox Series S w Polsce to 1349 zł, a Xbox Series X — 2399 zł. Natomiast standardowy koszt miesięcznej subskrypcji Ultimate wynosi 54,99 zł, ale wcale nie trzeba tyle płacić, aby móc się nią cieszyć. Z naszym poradnikiem na tani Game Pass Ultimate 27 miesięcy abonamentu można mieć za ok. 370 zł, a korzystając ze sposobów na tani Game Pass Ultimate z VPN-em 25 miesięcy subskrypcji zgarniemy za mniej więcej 255 zł.

Szybka matematyka pokazuje zatem, że zakup nowej konsoli wraz z dostępem do XGPU w ramach oferty Xbox All Access zwyczajnie się nie opłaca. Dla przykładu, kupując Xbox Series X|S i abonament Xbox Game Pass Ultimate osobno z jednym z naszych poradników, zapłacimy tyle:

  • Xbox Series S + 27 miesięcy Xbox Game Pass Ultimate z naszym poradnikiem bez VPN-a — ok. 1720 zł (zamiast 2376 zł w All Access — 656 zł taniej)
  • Xbox Series S + 25 miesięcy Xbox Game Pass Ultimate z naszym poradnikiem z VPN-em — ok. 1605 zł (zamiast 2376 zł w All Access — 771 zł taniej)

Kup Xboxa Series S

  • Xbox Series X + 27 miesięcy Xbox Game Pass Ultimate z naszym poradnikiem bez VPN-a — ok. 2770 zł (zamiast 3480 zł w All Access — 710 zł taniej)
  • Xbox Series X + 25 miesięcy Xbox Game Pass Ultimate z naszym poradnikiem z VPN-em — ok. 2655 zł (zamiast 3480 zł w All Access — 825 zł taniej)

Kup Xboxa Series X

Atutem Xbox All Access są bez wątpienia raty 0%, ale zdecydowana większość sklepów oferuje nieoprocentowane raty również na same konsole. Liczby nie kłamią — o wiele korzystniej zakupić XSX lub XSS osobno wraz z Game Passem Ultimate z jednym z naszych naszych poradników.

Jak aktywować Xbox All Access?

Jeżeli mimo wszystko zakupiłeś(aś) Xbox All Access lub dopiero planujesz to zrobić, to po sfinalizowaniu zamówienia w sklepie upewnij się, że obsługujący cię pracownik powiązał numer seryjny sprzętu z 24-miesiącami Xbox Game Pass Ultimate. Po dotarciu do domu włącz swoją konsolę Xbox i sprawdź, czy abonament jest dostępny bez dodatkowych opłat — jeżeli nie, to koniecznie skontaktuj się ze sklepem Media Expert.

Po początkowej konfiguracji konsoli zakupionej w ramach Xbox All Access powinieneś(aś) zostać poinformowany(a) o tym, że do twojego sprzętu przypisano 24 miesiące subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate. Nie trzeba aktywować żadnego kodu ręcznie — o wszystko powinni zadbać pracownicy Media Expert.

Jak Xbox Series X/S i Xbox Game Pass Ultimate, to tylko osobno — podsumowanie

Zakup konsoli Series S lub Series X jest niezwykle opłacalny, ale jedynie poza ofertą Xbox All Access. To samo można powiedzieć o subskrypcji XGPU, bo w bibliotece Xbox Game Pass można znaleźć wybrane gry z niemal wszystkich gatunków — nie brakuje m.in. przygodówek, RPG-ów, strzelanek, horrorów czy samochodówek. Przy okazji warto wspomnieć, że Game Pass Ultimate zapewnia też dostęp do gry wieloosobowej i EA Play.

Przeczytaj też: Jak anulować subskrypcję Xbox Game Pass lub Xbox Live Gold?

Po zakupie Xbox All Access można żałować, że nie nabyło się obu elementów tego pakietu osobno, ale cóż – mimo wszystko nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Z kolei osobom, które dopiero rozważają kupno omawianego pakietu, zdecydowanie polecamy „złożenie go” własnoręcznie. Opinie o Xbox All Access generalnie są pozytywne, ale nie każdy wie, że po prostu można taniej.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Z