Jaki telewizor do PS5 kupić? Ranking 15 najlepszych TV w różnych budżetach

Najlepsze telewizory do PS5

Wraz z nową generacją konsol wielu graczy zderzyło się z potrzebą zakupu wyświetlacza, który pozwoli wykrzesać pełnię mocy ze sprzętu. Wybór odpowiedniego ekranu spośród setek ofert polskich sklepów nie jest łatwy, a po drodze czeka na nas kilka zawiłości technicznych, dlatego postanowiliśmy odrobinę pomóc. Zajmowaliśmy się już TV do Xbox Series X|S oraz monitorami do konsol Microsoftu 9. generacji — tym razem skupimy się jednak na tym, jaki telewizor do PS5 warto kupić. Nasze propozycje podzieliliśmy na 5 kategorii cenowych: do 2000 zł, 3000 zł, 4000 zł, 5000 zł i powyżej 5000 zł. 15 rekomendowanych przez nas modeli prezentujemy w dalszej części artykułu.

Na jakie parametry zwracać uwagę przy wyborze telewizora do PS5?

Szykując się do kupna TV pod PS5, musimy przerobić kilka zagadnień technicznych. Pozwoli to doprecyzować oczekiwania, jakie stawiamy przed nowym sprzętem i wstępnie zawęzić zakres poszukiwań. W pierwszej kolejności zajmijmy się parametrami wymaganymi przez japońską konsolę 9. generacji. By rozwinąć pełen potencjał PlayStation 5, potrzebujemy podpiętego przez interfejs HDMI 2.1 wyświetlacza 4K z odświeżaniem pionowym 120 Hz i obsługą HDR10 (podstawowy standard podwyższonej dynamiki kolorów). Jeżeli te warunki są spełnione, cała pozostała jakość wyświetlanych scen zależy od samego telewizora. Do jego najważniejszych cech zaliczamy:

 1. Sposób podłączenia telewizora do PlayStation 5
 2. Rozdzielczość ekranu
 3. Rozmiar ekranu
 4. Częstotliwość odświeżania ekranu
 5. Rodzaj matrycy
 6. Rodzaj podświetlenia matrycy

Podstawową sprawą jest interfejs HDMI, którego użyjemy do podłączenia PS5 do telewizora. Dzięki wstecznej kompatybilności możemy użyć HDMI 2.0, jednak musimy się wtedy liczyć z pewnymi ograniczeniami. Zaliczyć do nich można niższe odświeżanie ekranu (60 Hz), brak VRR (o którym nieco niżej) i ALLM, czyli minimalizacji opóźnień wejścia sygnału. W kwestii rozdzielczości — wszystkie wskazane przez nas modele w tym artykule posiadają panele 4K, czyli wyświetlają obraz w formacie 3840 na 2160 pikseli. Wpływ tego parametru na jakość wyświetlanych scen jest niepodważalny: im wyższa wartość, tym ostrzejszy obraz. Pominęliśmy telewizory z mniejszą rozdzielczością maksymalną, by nie hamować mocy naszej konsoli, a ekrany 8K to na razie pieśń przyszłości i użytkownicy PlayStation 5 muszą jeszcze poczekać na ich pełne wsparcie. Na osoby chcące kupić dobry TV do PS5 czekają dodatkowo dwie pułapki:

 1. Niektórzy producenci telewizorów zapewniają o skalowaniu niższych rozdzielczości do zawrotnego 8K. Niestety „drobnym druczkiem” dodają, że może to nie dotyczyć podłączonych konsol i komputerów.
 2. Dostępne w sprzedaży są wyświetlacze 8K obsługujące 120-hercowe odświeżanie ekranu z portami HDMI 2.1. Rzecz w tym, że standard HDMI 2.1 obsługuje taką rozdzielczość w maksymalnie 60 Hz.

Rozmiar ekranu jest długością przekątnej matrycy, wyrażoną w calach. Teoretycznie wartość tę warto dostosować do docelowej odległości widza od wyświetlacza, jednak osobiste preferencje w tym obszarze bywają różne. Należy jednak pamiętać, że im większy telewizor podłączymy do PlayStation 5 przy zachowaniu tej samej rozdzielczości, tym bardziej widoczne „plamki”. Co za tym idzie, jeśli usiądziemy blisko 85-calowego sprzętu, możemy postrzegać obraz jako mniej wyraźny, niż byłby w przypadku urządzenia mniejszego.

Odświeżanie ekranu to wartość odpowiedzialna za płynność generowanych scen — 60 Hz jest jak najbardziej w porządku, ale 120 Hz pozwala w pełni rozwinąć skrzydła japońskiej konsoli. Niestety PS5 nie zawsze będzie w stanie utrzymać stałą ilości klatek na sekundę, ale tu na ratunek przychodzi VRR (Variable Refresh Rate — zmienna częstotliwość odświeżania). Technologia ta dba o brak rozrywania klatek i skokowych zmian prędkości animacji. Najnowsza konsola Sony obsługuje tę funkcję przy podłączeniu do TV za pośrednictwem portu i przewodu HDMI 2.1. Niektórzy producenci telewizorów implementują zmienną częstotliwość odświeżania ekranu nawet bez obecności HDMI 2.1 w swoim sprzęcie, niestety takie rozwiązania nie zawsze współpracują z PlayStation 5.

Na temat rodzajów matrycy można znaleźć liczne elaboraty, których autorzy przerzucają się argumentami na korzyść tej czy innej technologii. Warto jednak rozpatrywać tę cechę razem z zastosowanym podświetleniem, ponieważ wpływa to drastycznie na ostateczną jakość obrazu. Pojawiające się w naszym artykule określenia, dotyczące typu panelu, będą oznaczały:

 • VA LED — matryca LED cechująca się niezłym kontrastem, ale odrobinę gorszym odwzorowaniem kolorów.
 • IPS LED — matryca LED, która może poszczycić się lepszym odwzorowaniem kolorów, ale nieco gorszym kontrastem i czernią.
 • QLED — matryca VA LED w towarzystwie dodatkowej warstwy złożonej z tzw. kwantowych kropek, które w dużym stopniu eliminują problem odwzorowania i nasycenia kolorów.
 • nanoIPS — ulepszona matryca IPS z nanokryształami poprawiającymi odwzorowanie kolorów i kąty widzenia ekranu.
 • OLED — matryca wykorzystująca samoświecące organiczne diody elektroluminescencyjne, cechująca się doskonałym kontrastem i odwzorowaniem barw. Mankamentem jest stosunkowo mała jasność, dająca się we znaki w pełnym słońcu. Przy zachowaniu pewnej „higieny” użytkowania telewizora zgodnie z zaleceniami producenta, możemy w zasadzie pominąć zagrożenie w postaci słynnego wypalania matrycy.
 • Neo QLED / QNED — panel QLED podświetlony od tyłu dużą ilością micro LED. Wpływa to korzystnie na kontrast i lepsze odwzorowanie czerni, uważny obserwator dostrzeże jednak pewną niedoskonałość względem paneli OLED. Neo QLED pokazują swoją wyższość w jasnych, dobrze nasłonecznionych pomieszczeniach, ich deficyty wychodzą ewentualnie przy wieczornych/nocnych seansach.
 • OLED Evo — ulepszona generacja paneli OLED, która częściowo eliminuje niedobór jasności obrazu. Niestety technologia ta jest stosunkowo nowa, przez co ceny urządzeń ją wykorzystujących są dość wysokie.

Jeśli chodzi o typy oświetlenia we współczesnych telewizorach, to szeregując je od najgorszego do najlepszego pod kątem kontrastu i odwzorowania czerni całej sceny, mamy do dyspozycji: Edge LED, Direct LED, Full Array LED, Mini LED i OLED. Pozostałe parametry, jeżeli istotnie wpływają na jakość urządzenia, zostaną omówione przy konkretnych modelach.

Telewizor do PS5 do 2000 zł — najlepsze modele

W kwocie do 2000 zł możemy liczyć na około 50-calowy telewizor do PS5, obsługujący rozdzielczość 4K przy 60-hercowym pionowym odświeżaniu ekranu. Chociaż wiele urządzeń w tym przedziale cenowym wspiera HDR, to jego wpływ na obraz jest stosunkowo niewielki. Musimy się również pogodzić z ograniczeniami wynikającymi ze starszego standardu HDMI 2.0, opisanymi odrobinę wyżej.

Nie zmienia to faktu, że prezentowane poniżej urządzenia charakteryzują się zupełnie przyzwoitą jakością wyświetlania treści i dobrze sprawdzą jako prosty ekran do konsoli Sony 9. generacji. Dysponując takim budżetem, alternatywnie można postawić na monitor do PS5 — w porównaniu do telewizorów, w tej cenie dostaniemy nieco bardziej funkcjonalny sprzęt.

1. TCL 50P615 (50″)

TCL 50P615
TCL 50P615
 • Przekątna ekranu: 50 cali (dostępny także w rozmiarach 43″, 55″, 60″, 65″ i 70″)
 • Matryca: VA LED
 • Funkcje poprawy obrazu: HDR10, HLG, 4K Upscaler, Micro Dimming Pro, Redukcja szumów, UHD Color Extender
 • Rozdzielczość ekranu: 4K UHD (3840 x 2160 px)
 • Częstotliwość odświeżania ekranu: 60 Hz
 • VRR: nie
 • Złącza HDMI: 3x HDMI 2.0b
 • Głośniki: 2 x 8 W
 • Smart TV: tak (Android TV)
 • Cena: ~ 1500 – 2000 zł

TCL 50P615 to stosunkowo tani telewizor do PlayStation 5, który może zaskoczyć parametrami. Przy 50-calowej matrycy VA LED model ten cechuje się rozdzielczością 4K oraz jasnością na poziomie 300 cd/m2 z obsługą HDR10. Podświetlenie Direct LED z technologią Micro Dimming pozwala na miejscowe zmniejszanie jasności wyświetlacza z podziałem na około 100 stref, co zwiększa kontrast i głębię kolorów. Czas reakcji na poziomie 6,5 ms sprawia, że urządzenie bardzo dobrze sprawdzi się podczas grania nawet w dynamiczne tytuły. Telewizor bazuje na systemie operacyjnym Android TV, który pozwala na obsługę wielu popularnych aplikacji.

Na plus

 • Szybki czas reakcji
 • HDR
 • Niezły kontrast dzięki miejscowemu przyciemnianiu ekranu

Na minus

 • Żeby uzyskać zadowalającą jakość obrazu trzeba przy nim odrobinę „pomajstrować”
 • Brak złącza HDMI 2.1

Kup TCL 50P615

2. LG 50UP78003LB (50″)

LG 50UP78003LB
LG 50UP78003LB
 • Przekątna ekranu: 50 cali (dostępny także w rozmiarach 43″, 55″, 65″ i 70″)
 • Matryca: IPS LED
 • Funkcje poprawy obrazu: HDR 10, HLG, 4K Upscaler, Auto Low Latency, HDR Dynamic Tone Mapping, Tryb HGiG
 • Rozdzielczość ekranu: 4K UHD (3840 x 2160 px)
 • Częstotliwość odświeżania ekranu: 60 Hz
 • VRR: nie
 • Złącza HDMI: 2x HDMI 2.0
 • Głośniki: 2 x 10 W
 • Smart TV: tak (LG WebOS)
 • Cena: ~ 1800 – 1900 zł

Jeśli szukamy względnie taniego TV do PS5, który może pochwalić się satysfakcjonującymi parametrami, to LG 50UP78003LB stanowi bardzo dobry wybór. Podświetlana bezpośrednio od tyłu (Direct LED) matryca IPS jest w stanie generować obraz o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli z jednoczesną obsługą HDR10, a to wszystko przy częstotliwości odświeżania na poziomie 60 Hz. Tryb ALLM (Auto Low Latency Mode) we współpracy z konsolą minimalizuje czas reakcji wyświetlacza, zmniejszając opóźnienia w trakcie gry.

Dynamiczne mapowanie tonów na bieżąco analizuje wyświetlane sceny i dobiera parametry tak, byśmy niezależnie od sytuacji widzieli obraz w najlepszej możliwej odsłonie. Na pokładzie prezentowanego telewizora od LG znalazło się gniazdo obsługujące eARC, czyli zwrotną informację audio, o przepustowości dużo większej od klasycznego ARC.

Na plus

 • Automatyczna redukcja czasu reakcji (ALLM)
 • HDR
 • Dobra jakość obrazu dzięki dynamicznemu mapowaniu tonów

Na minus

 • Brak złącza HDMI 2.1

Kup LG 50UP78003LB

3. Philips 43PUS7956 (43″)

Philips 43PUS7956
Philips 43PUS7956
 • Przekątna ekranu: 43 cali (dostępny także w rozmiarach 50″, 55″, 65″, 70″ i 75″)
 • Matryca: VA LED
 • Funkcje poprawy obrazu: HDR10, HDR10+, Dolby Vision, HLG, Pixel Precise Ultra HD, Ultra Resolution
 • Rozdzielczość ekranu: 4K UHD (3840 x 2160 px)
 • Częstotliwość odświeżania ekranu: 60 Hz
 • VRR: tak (złącza HDMI 1 i HDMI 2)
 • Złącza HDMI: 4x HDMI 2.0
 • Głośniki: 2 x 10 W
 • Smart TV: tak (Android TV)
 • Cena: ~ 2000 zł

Kiedy nie ma mamy dużej przestrzeni na nasz nowy telewizor do PS5, warto zainteresować się modelem 43PUS7956 od Philipsa. Ten 43-calowy wyświetlacz może pochwalić się rozdzielczością 4K oraz obsługą dwóch głównych standardów HDR, czyli HDR10+ i Dolby Vision. Ważną cechą urządzenia jest obecność Dolby Atmos, które pozwala nam cieszyć się przestrzennym dźwiękiem wysokiej jakości po podłączeniu kompatybilnego systemu audio.

Zaimplementowany układ Ambilight potęguje wrażenia płynące z rozgrywki przez oświetlanie przestrzeni wokół ramki telewizora. Obecność 4 wejść HDMI (jedno z funkcją ARC) umożliwia podłączenie większej ilości urządzeń niż większość konkurencyjnych propozycji.

Na plus

 • HDR
 • ochrona przed rozrywaniem obrazu dzięki VRR
 • Obsługa Dolby Atmos
 • Oświetlenie Ambilight

Na minus

 • Brak złącza HDMI 2.1

Kup Philips 43PUS7956

Telewizor do PS5 do 3000 zł — najlepsze modele

Decydując się na poszukiwanie telewizora pod PlayStation 5 w budżecie do 3000 zł, również powinniśmy przygotować się na pewne kompromisy. Możemy postawić nacisk na lepszą matrycę, większy rozmiar ekranu lub 120-hercowe odświeżanie z VRR. Realnie żaden model w tej cenie nie da nam wszystkich wymienionych wyżej cech jednocześnie, jednak opisane tu TV mogą z powodzeniem zadowolić wielu użytkowników.

1. TCL QLED 50C635 (50″)

 TCL QLED 50C635
TCL QLED 50C635
 • Przekątna ekranu: 50 cali (dostępny także w rozmiarach 43″, 55″ i 65″)
 • Matryca: QLED
 • Funkcje poprawy obrazu: HDR10, HDR10+, Dolby Vision, HLG, Auto Low Latency, Micro Dimming
 • Rozdzielczość ekranu: 4K UHD (3840 x 2160 px)
 • Częstotliwość odświeżania ekranu: 60 Hz
 • VRR: nie
 • Złącza HDMI: 3x HDMI 2.1
 • Głośniki: 2 x 10 W
 • Smart TV: tak (Android TV)
 • Cena: ~ 2500 zł

W cenie około 2500 zł możemy polować na bardzo przyzwoity wyświetlacz do PlayStation 5 — TCL QLED 50C635. Dzięki obecności technologii kwantowych kropek i HDR 50-calowa matryca VA LED jest w stanie dobrze odwzorować szeroką gamę kolorów przy zachowaniu wysokiego kontrastu. Obecne w telewizorze złącza HDMI 2.1, funkcja minimalizacji czasu reakcji (ALLM) i maksymalna rozdzielczość 4K pozwalają w dużym stopniu wykorzystać moc konsoli Sony najnowszej generacji.

Nieobecność 120-hercowego odświeżania ekranu oraz technologii VRR częściowo wynagradza Dolby Atmos i niezły system audio stworzony we współpracy z firmą Onkyo. Na uwagę zasługuje też funkcja Micro Dimming, która pozwala na lokalne wygaszanie ekranu podzielonego na 200 stref.

Na plus

 • Dobre odwzorowanie kolorów
 • Dobry kontrast
 • HDR
 • Automatyczna redukcja czasu reakcji (ALLM)
 • Obsługa HDMI 2.1
 • Dobry system audio od Onkyo i obsługa Dolby Atmos

Na minus

 • Odświeżanie ekranu 60 Hz
 • Brak VRR

Kup TCL QLED 50C635

2. Samsung UE65AU7192 (65″)

Samsung UE65AU7192
Samsung UE65AU7192
 • Przekątna ekranu: 65 cali (dostępny także w rozmiarach 43″, 50″, 55″, 75″ i 85″)
 • Matryca: VA LED
 • Funkcje poprawy obrazu: HDR10, HDR10+, HLG, UHD Dimming
 • Rozdzielczość ekranu: 4K UHD (3840 x 2160 px)
 • Częstotliwość odświeżania ekranu: 60 Hz
 • VRR: nie
 • Złącza HDMI: 3x HDMI 2.0
 • Głośniki: 2 x 10 W
 • Smart TV: tak (Tizen)
 • Cena: ~ 2500 – 2800 zł

Godną polecenia propozycją dla osób, które szukają nieco większego ekranu do 3000 zł jest Samsung UE65AU7192. Co prawda wraz z przyrostem przekątnej wyświetlacza ubyło kilka ciekawych funkcji, jednak prezentowany model to nadal solidny telewizor do PlayStation 5. Imponująca wielkością, 65-calowa matryca VA LED pozwala wyświetlać obraz o rozdzielczości 4K ze zwiększoną dynamiką kolorów dzięki HDR.

Funkcja UHD Dimming wpływa korzystnie na kontrast, dodając tym samym naturalności oglądanym scenom. Całość pracuje pod kontrolą popularnego systemu operacyjnego Tizen, który zapewnia obsługę dużej ilości lubianych aplikacji. Wartą uwagi ciekawostką jest możliwość maskowania kabli w stojaku, co pozwala zachować bezkompromisowy porządek wokół sprzętu.

Na plus

 • Duży ekran
 • Zadowalające odwzorowanie kolorów i kontrast
 • HDR
 • Porządek z kablami

Na minus

 • Brak HDMI 2.1
 • Odświeżanie ekranu 60 Hz
 • Brak VRR

Kup Samsung UE65AU7192

3. LG 55NANO863PA (55″)

LG 55NANO863PA
LG 55NANO863PA
 • Przekątna ekranu: 55 cali (dostępny także w rozmiarach 50″, 65″, 75″ i 86″)
 • Matryca: nanoIPS
 • Funkcje poprawy obrazu: HDR10, Dolby Vision IQ, HLG, Auto Low Latency, Variable Refresh Rate, AMD FreeSync, Local Dimming, HDR Dynamic Tone Mapping, Tryb HGiG, Ultra Luminance
 • Rozdzielczość ekranu: 4K UHD (3840 x 2160 px)
 • Częstotliwość odświeżania ekranu: 120 Hz
 • VRR: tak
 • Złącza HDMI: 2x HDMI 2.1, 2x HDMI 2.0
 • Głośniki: 2 x 10 W
 • Smart TV: tak (WebOS)
 • Cena: ~ 3000 zł

LG 55NANO863PA to bogato wyposażony telewizor pod PS5, który zadowoli nieco bardziej wymagających użytkowników. Urządzenie wyposażono w 55-calową matrycę nanoIPS, cechującą się bardzo dobrym odwzorowaniem kolorów, niezłym kontrastem i szerokimi kątami widzenia. To, co najbardziej interesuje nas w kwestii podłączenia konsoli Sony do omawianego modelu to obecność portów w standardzie HDMI 2.1 oraz obsługa funkcji ALLM i VRR przy maksymalnie 120 Hz odświeżaniu ekranu.

Dzięki temu obraz będzie płynny i wolny od rozrywania (tearingu), związanego z brakiem synchronizacji pionowej. Dynamiczne mapowanie tonów dobrze sprawdza się w jasnych, pełnych światła i kolorów scenach, poprawiając jakość wyświetlanych treści. Niestety podświetlenie Edge LED w ciemnych ujęciach tworzy nieprzyjemną dla oka poświatę, dlatego niektórzy użytkownicy mogą chcieć wyłączyć Local Dimming.

Na plus

 • Bardzo dobre odwzorowanie kolorów
 • Odświeżanie ekranu 120 Hz
 • Dobry kontrast
 • HDR
 • Ochrona przed rozrywaniem obrazu dzięki VRR
 • Automatyczna redukcja czasu reakcji (ALLM)
 • Obsługa HDMI 2.1
 • Obsługa Dolby Atmos

Na minus

 • Edge LED z włączonym Local Dimming nie sprawdza się dobrze w ciemnych scenach

Kup LG 55NANO863PA

Telewizor do PS5 do 4000 zł — najlepsze modele

Urządzenia, za które trzeba zapłacić między 3 a 4 tysiące złotych to bardzo niejednorodna grupa. Możemy zdecydować się na stosunkowo podstawowe, ale nowsze modele lub odrobinę starsze technologicznie, choć wciąż zachwycające TV z matrycą OLED. Trzecią opcją są dość nowe wyświetlacze z Mini LED, które w ostatnich latach rzuciły rękawicę organicznych diodom elektroluminescencyjnym i błyskawicznie podbijają rynek. Cechą łączącą wszystkie wybrane przez nas telewizory w tym przedziale cenowym jest świetny obraz i dobry stosunek jakości do ceny.

1. Sony KD-50X85J (50″)

Sony KD-50X85J
Sony KD-50X85J
 • Przekątna ekranu: 50 cali (dostępny także w rozmiarach 43″, 55″, 65″, 75″ i 85″)
 • Matryca: VA LED
 • Funkcje poprawy obrazu: HDR10, Dolby Vision, HLG, Auto Low Latency, Variable Refresh Rate
 • Rozdzielczość ekranu: 4K UHD (3840 x 2160 px)
 • Częstotliwość odświeżania ekranu: 120 Hz
 • VRR: tak
 • Złącza HDMI: 2x HDMI 2.1, 2x HDMI 2.0
 • Głośniki: 2 x 10 W
 • Smart TV: tak (Android TV)
 • Cena: ~ 3700 zł

Dobrą odpowiedzią na pytanie „jaki telewizor do PS5 warto wybrać?” jest niniejszy sprzęt marki Sony. Model KD-50X85J pozwala wycisnąć ostatnie soki z japońskiej konsoli i zapewnia idealną współpracę między urządzeniami. Korzystający z technologii Triluminos Pro ekran wielkości 50 cali, wspierany technologią HDR, wyświetla bardzo dobrze odwzorowane, naturalne kolory.

Złącze HDMI 2.1, maksymalna częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz oraz obsługa ALLM i VRR gwarantują doskonałe doświadczenia płynące z grania na PlayStation najnowszej generacji, pozbawione opóźnień reakcji, smużenia i rwania obrazu. Za funkcje Smart TV odpowiada system Android TV, który umożliwia nam instalację tysięcy różnorodnych aplikacji.

Na plus

 • Bardzo dobre odwzorowanie kolorów
 • Odświeżanie ekranu 120 Hz
 • HDR
 • Ochrona przed rozrywaniem obrazu dzięki VRR
 • Automatyczna redukcja czasu reakcji (ALLM)
 • Obsługa HDMI 2.1
 • Obsługa Dolby Atmos

Na minus

 • Ciężko się do czegoś przyczepić — to naprawdę dobry TV do PS5 do 4000 zł

Kup Sony KD-50X85J

2. LG 55A13LA (55″)

LG 55A13LA
LG 55A13LA
 • Przekątna ekranu: 55 cali (dostępny także w rozmiarach 48″, 65″ i 77″)
 • Matryca: OLED
 • Funkcje poprawy obrazu: HDR10, Dolby Vision, HLG, Perfect Black, Pixel Dimming
 • Rozdzielczość ekranu: 4K UHD (3840 x 2160 px)
 • Częstotliwość odświeżania ekranu: 60 Hz
 • VRR: nie
 • Złącza HDMI: 3x HDMI 2.0
 • Głośniki: 2 x 10 W
 • Smart TV: tak (WebOS)
 • Cena: ~ 3800 zł

LG, koreański gigant wśród producentów paneli z organicznymi diodami elektroluminescencyjnymi, dostarczył użytkownikom doskonałej jakości TV pod PS5. 55A13LA, bo o tym modelu mowa, to wyposażony w 55-calową matrycę OLED telewizor dla wszystkich koneserów doskonałego obrazu. Zastosowane technologie pozwalają urządzeniu uzyskać bardzo głęboki, określany jako nieskończony kontrast i pokrycie największej możliwej palety barw. Jeśli dodamy do tego obsługę trybu HDR, to prezentowany model jawi się jako niemal idealna propozycja dla wszystkich posiadaczy PlayStation 5.

Mankamentem na tle konkurencji jest bez wątpienia nieobecność portów HDMI 2.1 i odświeżanie ekranu na poziomie „jedynie” 60 Hz. Pewne problemy może też sprawiać stosunkowo niska jasność wyświetlacza, najbardziej widoczna w dobrze nasłonecznionych pomieszczeniach.

Na plus

 • Idealne odwzorowanie kolorów
 • Nieskończony kontrast
 • HDR
 • Obsługa Dolby Atmos

Na minus

 • Brak HDMI 2.1
 • Odświeżanie ekranu 60 Hz
 • Brak VRR
 • Odrobinę gorzej sprawdza się w nasłonecznionych pomieszczeniach

Kup LG 55A13LA

3. Samsung QE55QN85A (55″)

Samsung QE55QN85A
Samsung QE55QN85A
 • Przekątna ekranu: 55 cali (dostępny także w rozmiarach 65″, 75″ i 85″)
 • Matryca: Neo QLED
 • Funkcje poprawy obrazu: HDR10, HDR10+, HLG, Auto Low Latency, Variable Refresh Rate, Supreme UHD Dimming, AMD FreeSync Premium Pro
 • Rozdzielczość ekranu: 4K UHD (3840 x 2160 px)
 • Częstotliwość odświeżania ekranu: 120 Hz
 • VRR: tak
 • Złącza HDMI: 1x HDMI 2.1, 3x HDMI 2.0
 • Głośniki: 60 W (w układzie 2.2.2)
 • Smart TV: tak (Tizen)
 • Cena: ~ 3900 zł

Pierwszym w naszym zestawieniu ekranem z podświetleniem typu Full Array wykorzystującym diody Mini LED jest Samsung QE55QN85A. Urządzenie pozwala wyzwolić pełen potencjał mocy PlayStation 5 i wygenerować obraz w rozdzielczości 4K z włączonym trybem HDR, przy jednoczesnym zmiennym odświeżaniu pionowym (VRR). Rodzaj zastosowanej matrycy odpowiada za bardzo dużą jasność maksymalną telewizora, sięgającą 1500 nitów, która dobrze sprawdzi się nawet w nasłonecznionych pomieszczeniach.

W połączeniu z technologią kwantowych kropek daje to możliwość wyświetlania scen z bardzo dobrze odwzorowanymi kolorami i głębokim kontrastem. Na uwagę zasługuje system audio obsługujący podążanie dźwięku za obiektem — odpowiada za to układ 6 głośników umieszczonych w różnych częściach sprzętu w układzie 2.2.2.

Na plus

 • Bardzo dobre odwzorowanie kolorów
 • Duża jasność
 • Dobry kontrast
 • Odświeżanie ekranu 120 Hz
 • HDR
 • Ochrona przed rozrywaniem obrazu dzięki VRR
 • Automatyczna redukcja czasu reakcji (ALLM)
 • Obsługa HDMI 2.1
 • Dźwięk podążający za obiektem

Na minus

 • W ciemnym pomieszczeniu obraz jest odrobinę gorszy niż w przypadku paneli OLED

Kup Samsung QE55QN85A

Telewizor do PS5 do 5000 zł — najlepsze modele

Mając do dyspozycji kwotę do 5000 zł, możemy być całkowicie spokojni o doskonałą jakość obrazu i dźwięku kupowanego telewizora do PlayStation 5. Przedstawione poniżej produkty wycisną ostatnie soki z naszej konsoli, pozwalając jej generować piękne, dynamiczne sceny bez obaw o rozmycie obrazu, tearing klatek czy zmienną prędkość animacji. Wysokiej jakości matryce gwarantują nieskazitelny kontrast i odwzorowanie kolorów, które powinny stanowić wzór do naśladowania dla konkurencji.

1. LG 55C11LB (55″)

LG 55C11LB
LG 55C11LB
 • Przekątna ekranu: 55 cali (dostępny także w rozmiarach 48″, 65″ i 77″)
 • Matryca: OLED
 • Funkcje poprawy obrazu: HDR10, Dolby Vision IQ, HLG, Auto Low Latency, Variable Refresh Rate, AMD FreeSync Premium Pro, Nvidia G-Sync
 • Rozdzielczość ekranu: 4K UHD (3840 x 2160 px)
 • Częstotliwość odświeżania ekranu: 120 Hz
 • VRR: tak
 • Złącza HDMI: 4x HDMI 2.1
 • Głośniki: 40 W (w układzie 2.2)
 • Smart TV: tak (WebOS)
 • Cena: ~ 4400 zł

Jeśli chcemy podłączyć PS5 do telewizora, który w 100% odda wizję twórców gier i w pełni wykorzysta moc drzemiącą w japońskiej konsoli, to 55-calowy LG 55C11LB będzie doskonałym wyborem. Wyposażony w matrycę OLED sprzęt pozwala wyświetlić nieskazitelny obraz w rozdzielczości 4K UHD, przy idealnym odwzorowaniu kolorów, „nieskończonym” kontraście, włączonym HDR i w częstotliwości nawet 120 Hz.

Wśród funkcji przeznaczonych typowo dla graczy na pokładzie znalazły się tryby VRR i ALLM, które dodatkowo udoskonalają wrażenia z rozgrywki, zabezpieczając obraz przed rozrywaniem i redukując czas reakcji nawet do 1 ms. Omawiany model został wzbogacony o technologię Ultra Luminance Pro, która w pewnym stopniu niweluje typowy dla OLED-ów deficyt jasności w nasłonecznionych pomieszczeniach.

Na plus

 • Doskonałe odwzorowanie kolorów
 • Duża jasność
 • Doskonały kontrast
 • Odświeżanie ekranu 120 Hz
 • HDR
 • Ochrona przed rozrywaniem obrazu dzięki VRR
 • Automatyczna redukcja czasu reakcji (ALLM) nawet do 1 ms
 • Obsługa HDMI 2.1
 • Obsługa Dolby Atmos

Na minus

 • Brak — trudno się do czegokolwiek przyczepić

Kup LG 55C11LB

2. Sony XR-55X90J (55″)

Sony XR-55X90J
Sony XR-55X90J
 • Przekątna ekranu: 55 cali (dostępny także w rozmiarach 50″, 65″ i 75″)
 • Matryca: VA LED
 • Funkcje poprawy obrazu: HDR10, Dolby Vision, HLG, Auto Low Latency, Variable Refresh Rate, Local Dimming
 • Rozdzielczość ekranu: 4K UHD (3840 x 2160 px)
 • Częstotliwość odświeżania ekranu: 120 Hz
 • VRR: tak
 • Złącza HDMI: 2x HDMI 2.1, 2x HDMI 2.0
 • Głośniki: 20 W (w układzie 2.2)
 • Smart TV: tak (Android TV)
 • Cena: ~ 4500 zł

Model XR-55X90J od Sony można śmiało uznać za niemal idealny telewizor pod PlayStation 5, wykorzystujący matrycę VA LED z podświetlenie Full Array. Urządzenie może pochwalić się wszelkimi cechami potrzebnymi do wykrzesania pełni możliwości naszej konsoli, gwarantując piękny obraz w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli.

Złącze HDMI 2.1 pozwala skorzystać przy tym z dynamicznej częstotliwości odświeżania ekranu, osiągającej maksymalnie wartość 120 Hz, ale uwaga — do aktywacji trybu VRR może być potrzebna aktualizacja oprogramowania telewizora. Dzięki ALLM prezentowany model może zminimalizować swój czas reakcji do zaledwie 6 ms, co ma znaczenie przy najbardziej dynamicznych i wymagających grach. Całość dopełnia obsługa HDR10, które pogłębia kontrast i wzbogaca kolory obserwowane na wyświetlaczu.

Na plus

 • Bardzo dobre odwzorowanie kolorów
 • Duża jasność
 • Bardzo dobry kontrast
 • Odświeżanie ekranu 120 Hz
 • HDR
 • Ochrona przed rozrywaniem obrazu dzięki VRR
 • Automatyczna redukcja czasu reakcji (ALLM) nawet do 6 ms
 • Obsługa HDMI 2.1
 • Obsługa Dolby Atmos

Na minus

 • Brak — trudno się do czegokolwiek przyczepić

Kup Sony XR-55X90J

3. Philips 55OLED706 (55″)

Philips 55OLED706
Philips 55OLED706
 • Przekątna ekranu: 55 cali (dostępny także w rozmiarze 65″)
 • Matryca: OLED
 • Funkcje poprawy obrazu: HDR10, HDR10+, Dolby Vision, HLG, Auto Low Latency, Variable Refresh Rate, Local Dimming Perfect
 • Rozdzielczość ekranu: 4K UHD (3840 x 2160 px)
 • Częstotliwość odświeżania ekranu: 120 Hz
 • VRR: tak
 • Złącza HDMI: 1x HDMI 2.1, 3x HDMI 2.0
 • Głośniki: 50 W (w układzie 2.1)
 • Smart TV: tak (Android TV)
 • Cena: ~ 4700 zł

Model 55OLED706 łączy wszystkie najlepsze cechy telewizorów Philipsa i doskonale nadaje się do podpięcia do PS5. 55-calowa matryca OLED wyświetla obraz w rozdzielczości 4K przy włączonym HDR i z maksymalnym odświeżaniem pionowym 120 razy na sekundę. Tryb gry automatycznie skraca czas reakcji, by ekran nie spowalniał nas nawet podczas najdynamiczniejszej rozgrywki.

Wyposażenie opisywanego urządzenia uzupełnia zewnętrzne trójstronne oświetlenie Ambilight, które dodatkowo podkreśla wyświetlane sceny. Ciekawie rozwiązano sprawę systemu nagłośnienia — telewizor posiada wbudowany, 30-watowy subwoofer, dopełniający dwa głośniki stereofoniczne mocniejszym basem. Urządzenie pracuje pod czujnym okiem systemu Android TV, który daje nam dostęp do wszystkich najpopularniejszych aplikacji.

Na plus

 • Doskonałe odwzorowanie kolorów
 • Doskonały kontrast
 • Odświeżanie ekranu 120 Hz
 • HDR
 • Ochrona przed rozrywaniem obrazu dzięki VRR
 • Automatyczna redukcja czasu reakcji (ALLM)
 • Obsługa HDMI 2.1
 • Oświetlenie Ambilight
 • Obsługa Dolby Atmos

Na minus

 • Obraz może być minimalnie zbyt ciemny do dobrze nasłonecznionych pomieszczeń

Kup Philips 55OLED706

Telewizor do PS5 powyżej 5000 zł — najlepsze modele

Część graczy nie uznaje żadnych kompromisów, kiedy chodzi o sprzęt. Osoby takie mogą zatem śmiało zdecydować się na jeden z poniższych TV do PS5, każdy kosztujący więcej niż 5000 zł. Nie o samą cenę się tu jednak rozchodzi, a o jakość i innowacje, które kształtują standardy na nadchodzące lata.

1. Sony XR-55A80J (55″)

Sony XR-55A80J
Sony XR-55A80J
 • Przekątna ekranu: 55 cali (dostępny także w rozmiarach 65″ i 77″)
 • Matryca: OLED
 • Funkcje poprawy obrazu: HDR10, Dolby Vision, HLG, Auto Low Latency, Variable Refresh Rate
 • Rozdzielczość ekranu: 4K UHD (3840 x 2160 px)
 • Częstotliwość odświeżania ekranu: 120 Hz
 • VRR: tak
 • Złącza HDMI: 2x HDMI 2.1, 2x HDMI 2.0
 • Głośniki: 30 W (w układzie 2.1)
 • Smart TV: tak (Android TV)
 • Cena: ~ 6800 zł

Model XR-55A80J od Sony to telewizor z 55-calową matrycą OLED, który bardzo wysoko stawia poprzeczkę konkurencji. Doskonały obraz w rozdzielczości 4K cechuje się nieskończonym kontrastem i nienagannym odwzorowaniem kolorów. Zmienna częstotliwość odświeżania ekranu, sięgająca 120 Hz, zapewnia płynną animację bez rozrywania klatek. Tryb automatycznego zmniejszania opóźnień skraca czas reakcji do zaledwie 8,5 milisekundy, co bardzo przyda się zaawansowanym graczom, lubującym się w dynamicznych produkcjach.

Dużą innowacją jest system audio — zamiast klasycznych głośników urządzenie wyposażono w dwa siłowniki umieszczone po bokach z tyłu telewizora. Ich praca wzbudza ekran do wibracji i generowania dźwięku, który może swobodnie podążać za swoim wirtualnym źródłem. Dodatkowy subwoofer uzupełnia spektrum o niskie tony i dodaje całości dynamiki.

Na plus

 • Doskonałe odwzorowanie kolorów
 • Doskonały kontrast
 • Odświeżanie ekranu 120 Hz
 • HDR
 • Ochrona przed rozrywaniem obrazu dzięki VRR
 • Automatyczna redukcja czasu reakcji (ALLM)
 • Obsługa HDMI 2.1
 • Wyjątkowy system audio
 • Obsługa Dolby Atmos

Na minus

 • Obraz może być minimalnie zbyt ciemny do dobrze nasłonecznionych pomieszczeń

Kup Sony XR-55A80J

2. LG 55C21LA (55″)

LG 55C21LA
LG 55C21LA
 • Przekątna ekranu: 55 cali (dostępny także w rozmiarach 42″, 48″, 65″, 77″ i 83″)
 • Matryca: OLED Evo
 • Funkcje poprawy obrazu: HDR10, Dolby Vision IQ, HLG, Auto Low Latency, Variable Refresh Rate, Nvidia G-SYNC, AMD FreeSync Premium, Pixel Dimming
 • Rozdzielczość ekranu: 4K UHD (3840 x 2160 px)
 • Częstotliwość odświeżania ekranu: 120 Hz
 • VRR: tak
 • Złącza HDMI: 4x HDMI 2.1
 • Głośniki: 40 W (w układzie 2.2)
 • Smart TV: tak (WebOS)
 • Cena: ~ 9000 zł

Wyposażony w matrycę OLED nowej generacji model LG 55C21LA to doskonały telewizor do PlayStation 5. Największą innowacją względem starszych ekranów opartych o organiczne diody elektroluminescencyjne jest zwiększona maksymalna jasność wyświetlanego obrazu nawet o 20%. Eliminuje to największą bolączkę OLED-ów, które często niedomagały w dobrze nasłonecznionych pomieszczeniach.

Jeżeli dodamy do tego maksymalną rozdzielczość 4K, zmienne odświeżanie do 120 Hz, automatyczną minimalizację opóźnień i obsługę HDR to omawiany model jawi się jako idealny towarzysz cyfrowej rozrywki. Co prawda za najnowszą technologię matrycy LG 55C21LA trzeba sporo zapłacić, ale jakość wyświetlanego obrazu jest tego warta. Całość pracuje pod kontrolą lubianego systemu WebOS.

Na plus

 • Doskonałe odwzorowanie kolorów
 • Jaśniejszy obraz niż w starszych generacjach matryc OLED
 • Doskonały kontrast
 • Odświeżanie ekranu 120 Hz
 • HDR
 • Ochrona przed rozrywaniem obrazu dzięki VRR
 • Automatyczna redukcja czasu reakcji (ALLM)
 • Obsługa HDMI 2.1
 • Obsługa Dolby Atmos

Na minus

 • Brak — trudno się do czego przyczepić

Kup LG 55C21LA

3. Samsung QE55QN91B (55″)

Samsung QE55QN91B
Samsung QE55QN91B
 • Przekątna ekranu: 55 cali (dostępny także w rozmiarach 43″, 50″, 65″ i 75″)
 • Matryca: Neo QLED
 • Funkcje poprawy obrazu: HDR10, HDR10+, HLG, Auto Low Latency, Variable Refresh Rate, AMD FreeSync Premium Pro, Ultimate UHD Dimming Pro
 • Rozdzielczość ekranu: 4K UHD (3840 x 2160 px)
 • Częstotliwość odświeżania ekranu: 120 Hz
 • VRR: tak
 • Złącza HDMI: 4x HDMI 2.1
 • Głośniki: 60 W (w układzie 4.2.2)
 • Smart TV: tak (Tizen)
 • Cena: ~ 8500 – 9500 zł

Samsung QE55QN91B to jeden z popisowych modeli koreańskiego giganta branży elektronicznej. Urządzenie bazuje na 55-calowej matrycy VA LED z pełnym tylnym podświetleniem mini LED i warstwą kwantowych kropek, co producent określa w skrócie jako Neo QLED. Precyzyjna luminacja gwarantuje świetny kontrast oraz głęboką czerń, która ustępuje tylko technologii OLED. Doskonałe odwzorowanie i nasycenie kolorów dodatkowo podbijane jest przez tryb Neo Quantum HDR 2000, co jest dobrze widoczne w produkcjach na PS5 obsługujących High Dynamic Range.

Z myślą o graczach Samsung zaimplementował w swoim sprzęcie funkcje VRR i ALLM, które zapewniają płynny obraz pozbawiony tearingu, wyświetlany z niezauważalnym wręcz opóźnieniem. Koreańczycy zadbali też o bardzo przyzwoity system audio, który dzięki konfiguracji 4.2.2 pozwala nam cieszyć się dźwiękiem przestrzennym „podążającym” za obiektami na ekranie. Urządzenie działa pod kontrolą systemu operacyjnego Tizen.

Na plus

 • Doskonałe odwzorowanie kolorów
 • Jaśniejszy obraz niż w starszych generacjach matryc OLED
 • Znakomity kontrast
 • Odświeżanie ekranu 120 Hz
 • HDR
 • Ochrona przed rozrywaniem obrazu dzięki VRR
 • Automatyczna redukcja czasu reakcji (ALLM)
 • Obsługa HDMI 2.1
 • Obsługa Dolby Atmos

Na minus

 • Brak — trudno się do czegoś przyczepić

Kup Samsung QE55QN91B

Najlepsze telewizory do PlayStation 5 — podsumowanie

Tym sposobem dotarliśmy do końca naszego przeglądu najlepszych TV do konsoli Sony PlayStation 5. Tworząc tę kompilację, przedarliśmy się przez gąszcz informacji i jeszcze większą ilość dezinformacji, którą serwują klientom producenci i sprzedawcy sprzętu RTV. Wybrane przez nas modele to jednak absolutna śmietanka w danych przedziałach cenowych. Jesteśmy przekonani, że po lekturze niniejszego tekstu każdy gracz znajdzie sprzęt dla siebie.

Przeczytaj też: Najlepsze dyski do PS5

A do jakiego wyświetlacza Wy podłączacie konsolę podczas grania? Nowy, płaski telewizor wypchany technologią, monitor gamingowy czy stary wyświetlacz CRT? Dajcie znać w komentarzach.

O autorze
Jakub Foss
Zastępca redaktora naczelnego

Od trzech dekad zapalony miłośnik gier komputerowych. Od przyjaźni z Commodore, przez konsolki i konsole miał przyjemność dotrzeć do ekosystemu Xboxa. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.