Ranking słuchawek gamingowych (2024). TOP 15 najlepszych modeli w różnych cenach

Najlepsze słuchawki gamingowe

Bez wątpienia odpowiednie nagłośnienie korzystnie wpływa na odbiór naszych ulubionych gier wideo. Fantastyczne ścieżki dźwiękowe, imponujące efekty audio czy idealnie dopasowane do klimatu niuanse potrafią podnieść immersję na wyższy poziom. Wielu graczy stawia na zestawy głośników czy soundbary, jednak jednym z najlepszych wyborów w tej kwestii pozostaje dobrej jakości headset. Na rynku możemy spotkać wiele rozmaicie wycenionych propozycji, przez co powstaje pytanie, jaki sprzęt wybrać — w takiej sytuacji z pomocą przychodzi nasz ranking słuchawek gamingowych.

Przyjrzeliśmy się dostępnym w sklepach modelom i starannie wybraliśmy 15 urządzeń, które doskonale sprawdzą się w boju niezależnie od preferowanych przez nas gatunków gier. Nasze propozycje podzieliliśmy na 7 grup cenowych: do 100, 200, 300, 400, 500, 700 i ponad 700 zł, a wśród nich znajdziemy zarówno proste headsety skierowane do mniej wymagających graczy, jak i bardziej zaawansowane konstrukcje stworzone dla osób poszukujących bezkompromisowego sprzętu w kwestii audio. Zapraszamy do lektury naszego zestawienia!

Na co zwracać uwagę wybierając słuchawki gamingowe?

Zanim bliżej przyjrzymy się proponowanym przez nas słuchawkom gamingowym, powinniśmy pokrótce omówić najważniejsze parametry, jakimi powinien charakteryzować się sprzęt tego typu. Wiele z poruszonych poniżej zagadnień omawialiśmy już na łamach innych artykułów dotyczących najlepszych słuchawek do Xbox Series X|S czy headsetów do PS5, jednak część elementów specyfikacji jest na tyle złożona, że warto przypomnieć sobie poszczególne definicje. Dzięki temu wybrany przez nas sprzęt spełni nasze oczekiwania i wyposażony będzie we wszelkie istotne funkcje oraz udogodnienia.

Pierwszym parametrem, jakiemu się przyjrzymy, jest łączność, określająca sposób połączenia słuchawek z konsolą lub PC-tem. W przypadku tego elementu specyfikacji wyróżniamy dwa typy urządzeń:

 • Przewodowe — takie słuchawki produkowane są od wielu lat, a do komunikacji wykorzystują kabel zakończony złączem USB-A, USB-C lub mini jack 3,5 mm. Modele wyposażone we wtyk USB oferują zwykle nieco lepszą jakość dźwięku, co wynika z zaimplementowania w nich karty dźwiękowej. Warto jednak wspomnieć, że jeśli uzbroimy się w zewnętrzny interfejs audio, dobre słuchawki gamingowe ze złączem mini jack 3,5 mm mogą zaoferować znacznie lepsze brzmienie niż ich odpowiedniki wykorzystujące połączenie przez USB.
 • Bezprzewodowe — tego typu słuchawki gamingowe łączą się z urządzeniem docelowym przez fale radiowe (z użyciem odbiornika USB-A lub USB-C) lub za pomocą odpowiedniego protokołu przesyłu danych. Choć łączność przez Bluetooth jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, w przypadku sprzętu stworzonego dla graczy powinniśmy jednak skupić się na modelach wykorzystujących odbiornik 2.4 GHz. Takie rozwiązanie z reguły zapewnia nie tylko pełną funkcjonalność urządzenia, ale i mniejsze opóźnienie, kluczowe w wielu grach.

Kolejnym elementem, jakiemu należy się przyjrzeć, jest kompatybilność wybranego modelu z użytkowaną przez nas platformą. Sprawa nie jest tak oczywista, jak mogłoby się wydawać, a w najpopularniejszych urządzeniach dla graczy możemy znaleźć kilka niuansów, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę. Oto krótka lista wyjaśniająca kompatybilność słuchawek gamingowych na poszczególnych platformach:

 • Komputery osobiste i laptopy:
  • Słuchawki przewodowe — tak (jeśli posiadamy odpowiednie złącze).
  • Słuchawki bezprzewodowe — tak (jeśli posiadamy odpowiedni interfejs lub złącze).
 • Xbox Series X|S i Xbox One:
  • Słuchawki przewodowe — tak (mini jack 3,5 mm), nie (kabel USB).
  • Słuchawki bezprzewodowe — tak (tylko oficjalnie wspierane modele).
  • Dodatkowe informacje: słuchawki Bluetooth można podłączyć bezpośrednio do telewizora lub za pomocą odpowiedniego transmitera. Więcej na ten temat znaleźć można w naszym artykule odpowiadającym na pytanie: „jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do konsoli Microsoftu”
 • PS5:
  • Słuchawki przewodowe — tak (mini jack 3,5 mm i USB).
  • Słuchawki bezprzewodowe — tak (z adapterem USB).
  • Dodatkowe informacje: słuchawki Bluetooth można podłączyć bezpośrednio do telewizora lub za pomocą odpowiedniego transmitera.
 • PS4:
  • Słuchawki przewodowe — tak (mini jack 3,5 mm), nie (kabel USB).
  • Słuchawki bezprzewodowe — tak (tylko oficjalnie wspierane modele Bluetooth, wszystkie modele z adapterem USB).
 • Nintendo Switch:
  • Słuchawki przewodowe — tak (mini jack 3,5 mm i USB).
  • Słuchawki bezprzewodowe — tak (wszystkie modele Bluetooth i z adapterem USB).

Kolejnym istotnym elementem w kwestii słuchawek jest ich budowa. W dużej mierze determinuje ona charakterystykę dźwięku i przepływu powietrza w naszym headsecie. Choć wyróżniamy tutaj trzy główne rozwiązania (otwarte, półotwarte, zamknięte), to właśnie konstrukcja zamknięta wiedzie prym w sprzęcie dedykowanym graczom, ze względu na dobrą izolację dźwięku i głębsze brzmienie niskich tonów. Więcej na ten temat znaleźć można w naszym artykule pomagającym dobrać słuchawki do komputera.

Pasmo przenoszenia wyrażane jest w hercach (Hz) i w dużym uproszczeniu określa zdolność przetworników do odtwarzania niskich i wysokich tonów. Warto mieć na uwadze, że uśredniony zakres dźwięków słyszalnych przez człowieka wynosi od 16 do 20000 Hz i takich właśnie wartości powinniśmy wypatrywać w naszym przyszłym zestawie słuchawkowym. Wielu producentów stosuje w swoich modelach przetworniki będące w stanie generować dźwięk o jeszcze większej rozpiętości tonalnej, jednak dostrzeżenie tych różnic w stosunku do standardowych modeli bywa bardzo trudne.

Kluczową funkcją dla osób zastanawiających się, jakie słuchawki gamingowe wybrać, jest mikrofon. Komunikacja z innymi graczami odgrywa coraz większą rolę podczas rozgrywki wieloosobowej, więc jeśli mamy w zwyczaju zabawę przy takich tytułach, to warto postawić na headset wyposażony w dobrej jakości mikrofon. Tutaj również mamy do czynienia z pasmem przenoszenia, jednak tym razem określa ono zakres częstotliwości, które urządzenie jest w stanie wychwycić. Wielu producentów niestety nie podaje takiej informacji w specyfikacji produktu, jednak zazwyczaj możemy liczyć na rejestrację fali akustycznej w granicach od 100 do 10000 Hz.

Impedancję wyraża się w omach (Om, oznaczany również symbolem Ω) i określa ona zależność między siłą dźwięku a ilością zakłóceń. Jeżeli wybrane przez nas słuchawki gamingowe mają niską impedancję, grają głośniej, jednak z większą ilością zniekształceń — w przypadku wysokiej impedancji grają one ciszej, ale „czyściej”.

Warto nadmienić, że wiele przewodowych słuchawek z dużą impedancją może wymagać dodatkowego wzmacniacza, jednak jest to rozwiązanie spotykane przede wszystkim w sprzęcie o przeznaczeniu studyjnym. W przypadku headsetów gamingowych wartość impedancji wynosi zwykle 32 Omy, co stanowi rozsądny balans między ilością możliwych zniekształceń a generowaną głośnością.

Kolejnym parametrem jest czułość, która w decybelach (dB) określa maksymalną głośność dźwięku wydobywającego się ze słuchawek. Próg bólu w przypadku ludzkiego słuchu wynosi ok. 120 dB, dlatego dobrym wyborem będzie sprzęt o czułości na poziomie ~ 100 dB, co sprawi, że nasz słuch nie będzie narażony na uszkodzenie.

Ostatnim elementem specyfikacji słuchawek gamingowych, o jakim należy wspomnieć, są wszelkie dodatkowe funkcje i udogodnienia. Sprowadza się to jednak tylko i wyłącznie do preferencji każdego gracza z osobna, a wśród wspomnianych dodatków wyróżniamy między innymi: regulowany pałąk, możliwość zmiany głośności z poziomu obudowy czy odpinany rejestrator (co z pewnością zadowoli osoby, które interesują słuchawki gamingowe bez mikrofonu).

Skoro wszystkie najważniejsze parametry mamy już za sobą, możemy przejść do konkretnych propozycji. Co ważne: na nasz ranking słuchawek gamingowych składają się zarówno urządzenia przewodowe, jak i bezprzewodowe. Jeżeli dany model bez kabla występuje w różnych wersjach kompatybilności z konsolami do gier, z pewnością wspomnimy o tym w jego opisie.

Słuchawki gamingowe do 100 zł — najlepsze modele

Słuchawki gamingowe do 100 zł to sprzęt, który doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które na tego typu urządzenie nie chcą wydać dużej sumy pieniędzy. Choć jakość wykonania i dźwięku nieco odstają od droższych modeli, opisane poniżej headsety prezentują całkiem przyzwoity poziom na tle konkurencji.

1. Creative Sound Blaster Blaze

Creative Sound Blaster Blaze
Creative Sound Blaster Blaze
 • Złącze: mini jack 3,5 mm – 2 szt.
 • Budowa: zamknięte
 • Pasmo przenoszenia słuchawek: 20 – 20000 Hz
 • Pasmo przenoszenia mikrofonu: brak danych
 • Impedancja: 32 Ω
 • Czułość słuchawek: 105 dB
 • Mikrofon: tak (odłączany)
 • Odłączany kabel: nie
 • Długość kabla: 2,5 m
 • Materiał nauszników: welur
 • Dodatkowe informacje: regulowany pałąk, regulacja głośności, przełącznik wyciszania mikrofonu, odłączany i ruchomy mikrofon, redukcja szumów mikrofonu
 • Cena: ~ 70 zł

Nasz ranking słuchawek gamingowych otwiera model Creative Sound Blaster Blaze — doskonała propozycja dla osób, które na tego typu sprzęt nie chcą przeznaczyć dużej sumy pieniędzy. Przewodowy headset wyposażony jest w przyzwoitej jakości przetworniki dostarczające zadowalające brzmienie. Słuchawki charakteryzuje pasmo przenoszenia w zakresie 20 – 20000 Hz, a choć w specyfikacji nie umieszczono informacji o tym parametrze w przypadku mikrofonu, on również sprawuje się całkiem dobrze. Jeżeli zaś chodzi o złącze, mamy tu do czynienia z dwiema końcówkami mini jack 3,5 mm.

Welurowe nauszniki są wygodne, a całość nie sprawia dyskomfortu przy dłuższych sesjach z ulubionymi tytułami. Niestety, jak to bywa w sprzęcie tej klasy, możemy też wyróżnić kilka istotnych wad. Przede wszystkim jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia, a cała konstrukcja jest podatna na uszkodzenia. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na dość cienki kabel, przez co może dojść do sytuacji, gdzie po najechaniu na niego lub zbyt mocnym pociągnięciu może on ulec przerwaniu. Są to jednak kwestie, z którymi trzeba się liczyć przy zakupie budżetowego urządzenia.

Na plus

 • Zadowalające brzmienie w tej cenie
 • Szerokie pasmo przenoszenia słuchawek
 • Wysoka czułość
 • Zadowalająca izolacja dźwięku
 • Odłączany mikrofon

Na minus

 • Niska jakość wykonania
 • Bardzo cienki kabel
 • Brak możliwości odłączenia kabla

Kup Creative Sound Blaster Blaze

2. A4Tech Bloody G437

A4Tech Bloody G437
A4Tech Bloody G437
 • Złącze: USB-A – 1 szt.
 • Budowa: zamknięte
 • Pasmo przenoszenia słuchawek: 20 – 20000 Hz
 • Pasmo przenoszenia mikrofonu: 100 – 15000 Hz
 • Impedancja: 32 Ω
 • Czułość słuchawek: 100 dB
 • Mikrofon: tak (nieodłączany)
 • Odłączany kabel: nie
 • Długość kabla: 2,2 m
 • Materiał nauszników: skóra ekologiczna
 • Dodatkowe informacje: podświetlane nauszniki, mikrofon z redukcją szumów
 • Cena: ~ 100 zł

Jeżeli zastanawiamy się, jakie słuchawki gamingowe do 150 zł kupić, model A4Tech Bloody G437 będzie strzałem w dziesiątkę. Nowocześnie wyglądające słuchawki wyposażone są w przyzwoitej jakości przetworniki oraz mikrofon, dzięki którym nie tylko usłyszymy wszystkie istotne dźwięki, ale też bez problemu skomunikujemy się z członkami naszej drużyny. Ciekawym elementem jest podświetlane logo producenta na nausznikach, które dodaje konstrukcji gamingowego charakteru. Całość do wybranego urządzenia podłączymy za pomocą złącza USB-A.

Warto jednak mieć na uwadze, że zarówno kabel, jak i mikrofon nie są odłączane. Innym mankamentem są nauszniki, które, choć wygodne, zostały wykonane ze skóry ekologicznej, co przekłada się na wysoką temperaturę wewnątrz muszli. Dodatkowo są one dość płytkie, o czym powinny pamiętać osoby z większymi uszami.

Na plus

 • Zadowalające brzmienie w tej cenie
 • Przyzwoita jakość wykonania
 • Szerokie pasmo przenoszenia słuchawek
 • Szerokie pasmo przenoszenia mikrofonu
 • Wysoka czułość
 • Podświetlane logo na nausznikach

Na minus

 • Dość płytkie muszle nauszników
 • Nauszniki tylko ze skóry ekologicznej
 • Mikrofon i kabel bez możliwości odłączenia

Kup A4Tech Bloody G437

Słuchawki gamingowe do 200 zł — najlepsze modele

Mając do dyspozycji 200 zł, możemy uzbroić się w zestaw słuchawkowy o nieco lepszej jakości. Mówimy tu przede wszystkim o materiałach użytych do wykonania konstrukcji — te są znacznie trwalsze, a cały headset jest odczuwalnie bardziej solidny i wytrzymały.

1. SPC Gear Viro

SPC Gear Viro
SPC Gear Viro
 • Złącze: mini jack 3,5 mm – 1 szt.
 • Budowa: zamknięte
 • Pasmo przenoszenia słuchawek: 20 – 20000 Hz
 • Pasmo przenoszenia mikrofonu: 100 – 10000 Hz
 • Impedancja: 32 Ω
 • Czułość słuchawek: 98 dB
 • Mikrofon: tak (odłączany)
 • Odłączany kabel: tak
 • Długość kabla: 1,2 m
 • Materiał nauszników: wymienne (skóra ekologiczna lub materiałowe)
 • Dodatkowe informacje: regulowany pałąk, regulacja głośności, ruchomy mikrofon, mikrofon z redukcją szumów
 • Cena: ~ 180 zł

SPC Gear Viro to świetny sprzęt dla osób, które na zestaw słuchawkowy chcą przeznaczyć około 200 zł. Konstrukcję cechuje dobra jakość wykonania i całkiem fajne brzmienie, co w połączeniu z wysoką czułością i niezłą izolacją dźwięku składa się na świetny i względnie niedrogi headset. Na wyróżnienie zasługuje fakt, że zarówno 1,2-metrowy kabel, jak i mikrofon jesteśmy w stanie bez problemu odpiąć od całej konstrukcji. Warto nadmienić, że w zestawie znajdziemy dodatkową parę nauszników materiałowych, które mogą zastąpić te podstawowe wykonane ze skóry ekologicznej.

Elementem wartym wspomnienia jest tu wadliwy kabel, na jaki możemy trafić w przypadku nielicznych egzemplarzy. Słuchawki mają wówczas problem z łącznością, a sam dźwięk potrafi wtedy lekko przerywać. Na szczęście sam przewód jest wymienny, więc należy potraktować ten mankament jako niewielką skazę na bardzo udanym modelu słuchawek.

Na plus

 • Dobra jakość dźwięku
 • Dobra jakość wykonania
 • Szerokie pasmo przenoszenia słuchawek
 • Szerokie pasmo przenoszenia mikrofonu
 • Wysoka czułość
 • Dobra izolacja dźwięku
 • Prosty i estetyczny design
 • Odłączany kabel i mikrofon
 • Wymienne nauszniki (dodatkowe w zestawie)

Na minus

 • Wadliwy kabel w przypadku niektórych egzemplarzy

Kup SPC Gear Viro

2. Mad Dog GH705

Mad Dog GH705
Mad Dog GH705
 • Złącze: USB-A – 1 szt.
 • Budowa: zamknięte
 • Pasmo przenoszenia słuchawek: 20 – 20000 Hz
 • Pasmo przenoszenia mikrofonu: 20 – 16000 Hz
 • Impedancja: 32 Ω
 • Czułość słuchawek: 119 dB
 • Mikrofon: tak (wysuwany)
 • Odłączany kabel: nie
 • Długość kabla: 2 m
 • Materiał nauszników: skóra ekologiczna
 • Dodatkowe informacje: samoregulujący pałąk, regulacja głośności, ruchomy mikrofon, podświetlane nauszniki
 • Cena: ~ 200 zł

Mad Dog GH705 to kolejny godny polecenia model słuchawek gamingowych w kwocie do 200 zł. Opisywany headset brzmi całkiem nieźle, a wysuwany mikrofon jest bardzo dobrej jakości. Na wyróżnienie zasługuje tutaj jego szerokie pasmo przenoszenia, którego wartość wynosi 20 – 16000 Hz. Elementami wyróżniającymi tę konstrukcję na tle konkurencji jest gruby i solidny kabel USB-A w oplocie oraz podświetlane logo producenta na nausznikach.

Niestety materiał, z jakiego zostały wykonane nauszniki, to skóra ekologiczna — choć poszycie to jest bardzo wygodne i elegancke, zupełnie nie sprawdza się podczas dłuższych posiedzeń. Dodatkowo zarówno kabel, jak i mikrofon nie mają możliwości odłączenia, co nie przypadnie do gustu osobom, które chciałyby zakupić słuchawki gamingowe bez mikrofonu.

Na plus

 • Dobra jakość dźwięku
 • Zadowalająca jakość wykonania
 • Szerokie pasmo przenoszenia słuchawek
 • Bardzo szerokie pasmo przenoszenia mikrofonu
 • Bardzo wysoka czułość
 • Gruby kabel w oplocie
 • Podświetlane logo na nausznikach

Na minus

 • Nauszniki tylko ze skóry ekologicznej
 • Mikrofon oraz kabel bez możliwości odłączenia

Kup Mad Dog GH705

Słuchawki gamingowe do 300 zł — najlepsze modele

Jeżeli na zakup headsetu chcemy przeznaczyć do 300 zł, jesteśmy w stanie pozyskać bardzo przyzwoitą parę słuchawek o dobrym brzmieniu oraz świetnej izolacji dźwięku. Choć wciąż możemy tu liczyć jedynie na modele przewodowe, stoją one na dość wysokim poziomie.

1. Razer Blackshark V2 X

Razer Blackshark V2 X
Razer Blackshark V2 X
 • Złącze: mini jack 3,5 mm – 1 szt.
 • Budowa: zamknięte
 • Pasmo przenoszenia słuchawek: 12 – 28000 Hz
 • Pasmo przenoszenia mikrofonu: 100 – 10000 Hz
 • Impedancja: 32 Ω
 • Czułość słuchawek: 100 dB
 • Mikrofon: tak (nieodłączany)
 • Odłączany kabel: nie
 • Długość kabla: 1,3 m
 • Materiał nauszników: mieszany (pianka, tkanina, skóra ekologiczna)
 • Dodatkowe informacje: regulowany pałąk, ruchomy mikrofon, przełącznik wyciszania mikrofonu, mikrofon z redukcją szumów
 • Cena: ~ 270 zł

Razer Blackshark V2 X to bardzo udana kontynuacja docenianej wśród graczy serii Blackshark. Znany ze swojej świetnej izolacji dźwięku headset charakteryzuje bardzo szerokie pasmo przenoszenia, a dźwięk wydobywający się ze słuchawek z pewnością zadowoli ich przyszłego posiadacza. Ciekawym elementem jest tu duże i łatwo wyczuwalne pokrętło na jednym z nauszników, które znacznie ułatwia operowanie poziomem głośności podczas gry.

Jedyną wartą wspomnienia wadą tego sprzętu jest kwestia związana z okablowaniem. Mimo że przewód jest gruby i wytrzymały, nie mamy niestety możliwości jego odpięcia, co dotyczy również mikrofonu. Jeśli jednak nie są to czynniki, na które zwracamy szczególną uwagę, Razer Blackshark V2 X pozostają świetnym wyborem w cenie do 300 zł.

Na plus

 • Dobra jakość dźwięku
 • Dobra jakość wykonania
 • Bardzo szerokie pasmo przenoszenia słuchawek
 • Szerokie pasmo przenoszenia mikrofonu
 • Wysoka czułość
 • Świetna izolacja dźwięku
 • Wygodne nauszniki z mieszanki materiałów
 • Analogowe pokrętło zmiany głośności na jednym z nauszników

Na minus

 • Mikrofon bez możliwości odłączenia
 • Kabel bez możliwości odłączenia

Kup Razer Blackshark V2 X

2. Mad Dog GH900

Mad Dog GH900
Mad Dog GH900
 • Złącze: mini jack 3,5 mm – 1 lub 2 szt., USB-A – 1 szt.
 • Budowa: zamknięte
 • Pasmo przenoszenia słuchawek: 20 – 20000 Hz
 • Pasmo przenoszenia mikrofonu: 100 – 10000 Hz
 • Impedancja: 32 Ω
 • Czułość słuchawek: 100 dB
 • Mikrofon: tak (odłączany)
 • Odłączany kabel: tak
 • Długość kabla: 1,5 m (mini jack), 1,7 m (USB-A)
 • Materiał nauszników: wymienne (skóra ekologiczna lub materiałowe)
 • Dodatkowe informacje: regulowany pałąk, odłączany kabel i mikrofon, mikrofon z redukcją szumów, dwa kable i dwie pary nauszników w zestawie
 • Cena: ~ 300 zł

Kolejny model w naszym zestawieniu to Mad Dog GH900 — sprzęt, który oferuje wiele istotnych zmian i usprawnień w porównaniu ze swoim „młodszym bratem” omawianym wcześniej. Przede wszystkim rzuca się tu w oczy bardzo dobra jak na tę cenę jakość wykonania oraz możliwość odpięcia zarówno kabla, jak i mikrofonu.

Nauszniki są wymienne, a w zestawie znajdziemy zarówno te wykonane ze skóry ekologicznej, jak i materiałowe, znacznie usprawniające przepływ powietrza wewnątrz muszli. Jeśli zaś chodzi o brzmienie, wydobywający się ze słuchawek dźwięk jest zupełnie zadowalający.

Jeżeli mielibyśmy wskazać jedną bolączkę tego modelu, będzie to mikrofon. Ten, choć odłączany i ruchomy, nie powala jakością, więc jeśli naszym priorytetem jest dobre brzmienie naszego głosu, możemy się w tej kwestii nieco zawieść. Poza tym ciężko tu jednak się do czegoś przyczepić, a Mad Dog GH900 jawi się jako bardzo dobry kandydat na słuchawki gamingowe do 300 zł.

Na plus

 • Dobra jakość dźwięku
 • Dobra jakość wykonania
 • Szerokie pasmo przenoszenia słuchawek
 • Szerokie pasmo przenoszenia mikrofonu
 • Wysoka czułość
 • Bardzo dobra izolacja dźwięku
 • Odłączany kabel i mikrofon
 • Możliwość wyboru między złączem USB-A i mini jack 3,5 mm
 • Wymienne nauszniki (dodatkowe w zestawie)

Na minus

 • Średniej jakości mikrofon

Kup Mad Dog GH900

Słuchawki gamingowe do 400 zł — najlepsze modele

Jeżeli interesują nas słuchawki gamingowe w cenie do 400 zł, warto postawić na wysokiej jakości modele przewodowe, których dźwięk i wygoda użytkowania stoją na bardzo wysokim poziomie. Opisywane przez nas urządzenia to godni polecenia towarzysze każdego gracza, niezależnie od wykorzystywanej platformy.

1. Sony H3 INZONE

Sony H3 INZONE
Sony H3 INZONE
 • Złącze: mini jack 3,5 mm – 1 szt., USB-A – 1 szt.
 • Budowa: zamknięte
 • Pasmo przenoszenia słuchawek: 10 – 20000 Hz
 • Pasmo przenoszenia mikrofonu: 100 – 8000 Hz
 • Impedancja: 35 Ω
 • Czułość słuchawek: 92 dB
 • Mikrofon: tak (nieodłączany)
 • Odłączany kabel: nie
 • Długość kabla: 1,2 m
 • Materiał nauszników: nylon
 • Dodatkowe informacje: regulowany pałąk, wyciszanie mikrofonu przez przekręcenie go, ruchomy mikrofon, certyfikat Discord
 • Cena: ~ 370 zł

Sony H3 INZONE to ciekawe słuchawki stworzone z myślą o graczach wyposażone w wiele ciekawych rozwiązań. Zestaw cechuje się przyzwoitym pasmem przenoszenia, a konstrukcję podłączymy do naszej jednostki za pomocą przewodu zakończonego złączem USB-A. Zarówno brzmienie, jak i izolacja dźwięku stoją na zadowalającym poziomie, elementem zasługującym na wyróżnienie jest także bardzo ciekawy mechanizm mikrofonu — choć jest on przymocowany do konstrukcji na stałe, to przekręcając go do góry, możemy go wyciszyć.

Niestety przewód łączący słuchawki z konsolą lub komputerem jest bardzo cienki, co w połączeniu z brakiem możliwości jego odłączenia i wymiany powoduje dość duże ryzyko trwałego uszkodzenia. Dodatkowo warto wspomnieć o dość niskiej jakości materiału użytego do produkcji urządzenia, który sprawia wrażenie nieco taniego — w cenie prawie 400 zł moglibyśmy oczekiwać w tej kwestii znacznie więcej.

Na plus

 • Dobra jakość dźwięku
 • Szerokie pasmo przenoszenia słuchawek
 • Dość szerokie pasmo przenoszenia mikrofonu
 • Zadowalająca izolacja dźwięku
 • Ciekawy mechanizm wyciszania mikrofonu
 • Certyfikat Discord
 • Dedykowana aplikacja sterująca

Na minus

 • Kabel i mikrofon bez możliwości odłączenia
 • Dość cienki przewód
 • Mało zadowalająca jakość materiałów użytych do produkcji

Kup Sony H3 INZONE

2. Logitech G Pro X

Logitech G Pro X
Logitech G Pro X
 • Złącze: mini jack 3,5 mm – 1 lub 2 szt.
 • Budowa: zamknięte
 • Pasmo przenoszenia słuchawek: 20 – 20000 Hz
 • Pasmo przenoszenia mikrofonu: 100 – 10000 Hz
 • Impedancja: 35 Ω
 • Czułość słuchawek: 92 dB
 • Mikrofon: tak (odłączany)
 • Odłączany kabel: tak
 • Długość kabla: 2 m
 • Materiał nauszników: wymienne (pianka lub skóra ekologiczna)
 • Dodatkowe informacje: regulowany pałąk, przełącznik wyciszania mikrofonu, ruchomy mikrofon z redukcją szumów, wiele akcesoriów w zestawie
 • Cena: ~ 400 zł

Logitech G Pro X to świetna propozycja dla fanów dobrego brzmienia i subtelnego, estetycznego designu. Słuchawki wyposażono w przyzwoitej jakości przetworniki i mikrofon, co przekłada się na dobre brzmienie i możliwość dokładnego nagrywania naszego głosu. Zarówno kabel, jak i rejestrator są odłączane, a całości dopełnia świetnie przemyślany, prosty design pozbawiony zbędnych elementów oraz oświetlenia. Konstrukcja jest dobrze wykonana, a wygoda stoi na bardzo wysokim poziomie nawet przy dłuższych posiedzeniach przed konsolą czy komputerem.

Szczerze mówiąc, ciężko się tu do czegoś przyczepić. Sprzęt jest solidny, brzmi bardzo dobrze, a przy tym możemy zmieniać jego ustawienia z poziomu dedykowanej aplikacji. Oczywiście moglibyśmy tu oczekiwać niuansów w postaci zapamiętywania ustawień podczas zmiany urządzenia docelowego, jednak gdy weźmiemy pod uwagę cenę tego headsetu, wszelka ponadprogramowa funkcjonalność byłaby tylko i wyłącznie dodatkiem do świetnie skomponowanej całości.

Na plus

 • Dobra jakość dźwięku
 • Świetna jakość wykonania
 • Szerokie pasmo przenoszenia słuchawek
 • Szerokie pasmo przenoszenia mikrofonu
 • Bardzo dobra izolacja dźwięku
 • Odłączany kabel i mikrofon
 • Rozbudowana aplikacja dedykowana
 • Bogaty zestaw akcesoriów
 • Prosty i estetyczny design
 • Wymienne nauszniki (dodatkowe w zestawie)

Na minus

 • Brak większych wad

Kup Logitech G Pro X

Słuchawki gamingowe do 500 zł — najlepsze modele

Dysponując budżetem do 500 zł, możemy zacząć się rozglądać za przyzwoitej jakości modelami pozbawionymi okablowania. Poniższe konstrukcje to sprawdzone bezprzewodowe headsety, pozwalające na komfortową zabawę w ulubionych tytułach.

1. Microsoft Headset Stereo

Microsoft Headset Stereo
Microsoft Headset Stereo
 • Budowa: zamknięte
 • Możliwość transmisji: Xbox Wireless
 • Pasmo przenoszenia słuchawek: 20 – 20000 Hz
 • Pasmo przenoszenia mikrofonu: 100 – 10000 Hz
 • Impedancja: 32 Ω
 • Czułość słuchawek: 107 dB
 • Mikrofon: tak (nieodłączany)
 • Czas pracy na jednym ładowaniu: do 15 godzin
 • Port ładowania: USB-C
 • Materiał nauszników: pianka, skóra ekologiczna
 • Zasięg: 10 m
 • Dodatkowe informacje: regulowany pałąk, możliwość wyciszenia mikrofonu, przyciski sterujące na słuchawce
 • Cena: ~ 430 zł

Microsoft Headset Stereo to pierwszy polecany przez nas bezprzewodowy model w zestawieniu. Stworzone z myślą o najnowszej konsoli Microsoftu słuchawki są dobrze wykonane oraz zapewniają zadowalające brzmienie. Zarówno wartość pasma przenoszenia mikrofonu, jak i samego headsetu, stoi na przyzwoitym poziomie, a dzięki dobrej izolacji dźwięku nie musimy martwić się o zakłócanie naszych sesji rozgrywki. Na wyróżnienie zasługuje tu prosty design bez zbędnych elementów, który świetnie współgra z delikatnym zielonym akcentem nawiązującym do konsol Xbox One i Xbox Series X|S.

Niestety nie mamy tu możliwości wymiany nauszników, a te zostały wykonane ze skóry ekologicznej. Innym mankamentem jest mikrofon, którego nie możemy w żaden sposób odłączyć, jeżeli z niego nie korzystamy. Są to jednak detale, nieujmujące w żaden sposób opisywanym słuchawkom.

Na plus

 • Dobra jakość dźwięku
 • Dobra jakość wykonania
 • Szerokie pasmo przenoszenia słuchawek
 • Szerokie pasmo przenoszenia mikrofonu
 • Dobra izolacja dźwięku
 • Prosty design
 • Zadowalający czas pracy na jednym ładowaniu

Na minus

 • Nauszniki częściowo ze skóry ekologicznej bez możliwości wymiany
 • Mikrofon bez możliwości odłączenia

Kup Microsoft Headset Stereo

2. Logitech G733 Lightspeed

Logitech G733 Lightspeed
Logitech G733 Lightspeed
 • Budowa: zamknięte
 • Możliwość transmisji: radiowa (odbiornik USB-A)
 • Pasmo przenoszenia słuchawek: 20 – 20000 Hz
 • Pasmo przenoszenia mikrofonu: 100 – 10000 Hz
 • Impedancja: 39 Ω
 • Czułość słuchawek: 87,5 dB
 • Mikrofon: tak (odłączany)
 • Czas pracy na jednym ładowaniu: do 29 godzin (przy wyłączonym podświetleniu)
 • Port ładowania: USB-C
 • Materiał nauszników: pianka, tkanina oddychająca
 • Zasięg: 20 m
 • Dodatkowe informacje: podświetlenie LED na nausznikach, samoregulujący pałąk, odłączany i ruchomy mikrofon, certyfikat Discord
 • Cena: ~ 500 zł

Nasz ranking bezprzewodowych słuchawek gamingowych nie mógł obyć się bez modelu Logitech G733 Lightspeed. Sprzęt zapewnia dobrą jakość dźwięku i szerokie pasma przenoszenia, co świetnie współgra z zadowalającą izolacją akustyczną. Mikrofon rejestruje głos bez zniekształceń, a w razie potrzeby możemy go zwyczajnie odpiąć. Dobrze wykonaną konstrukcję połączymy z naszą jednostką za pomocą odbiornika USB-A.

Wartym wspomnienia faktem jest bardzo długi czas pracy na jednym ładowaniu, który wynosi aż 29 godzin przy wyłączonym podświetleniu RGB, co z pewnością wystarczy na kilka bardzo długich sesji przy ulubionych tytułach. Niestety wspomniane oświetlenie, choć estetyczne, powoduje jeden istotny problem — przy ustawieniu jego poziomu na mniej niż 100% potrafi generować bardzo irytujący szum w przypadku nielicznych egzemplarzy.

Na plus

 • Dobra jakość dźwięku
 • Dobra jakość wykonania
 • Szerokie pasmo przenoszenia słuchawek
 • Szerokie pasmo przenoszenia mikrofonu
 • Dobra izolacja dźwięku
 • Podświetlenie RGB
 • Rozbudowana aplikacja dedykowana
 • Bardzo długi czas pracy na jednym ładowaniu
 • Dobry przepływ powietrza w nausznikach
 • Odłączany i ruchomy mikrofon
 • Certyfikat Discord

Na minus

 • Problematyczne działanie podświetlenia RGB w niektórych egzemplarzach

Kup Logitech G733 Lightspeed

Słuchawki gamingowe do 700 zł — najlepsze modele

Pnąc się w górę po drabince cenowej, natrafiamy na słuchawki gamingowe do 700 zł, czyli świetnie wykonane konstrukcje o bardzo dobrym brzmieniu i wielu przydatnych funkcjach. Poniższe modele z pewnością zadowolą graczy o nieco większych wymaganiach, poszukujących godnego zaufania i wytrzymałego sprzętu zdolnego do odtworzenia dźwięków ulubionych gier w wysokiej jakości.

1. SteelSeries Arctis 7+

SteelSeries Arctis 7+
SteelSeries Arctis 7+
 • Budowa: zamknięte
 • Możliwość transmisji: radiowa (odbiornik USB-C), przewodowa (minijack 3,5 mm)
 • Pasmo przenoszenia słuchawek: 20 – 20000 Hz
 • Pasmo przenoszenia mikrofonu: 100 – 6500 Hz
 • Impedancja: 32 Ω
 • Czułość słuchawek: 98 dB
 • Mikrofon: tak (wysuwany)
 • Czas pracy na jednym ładowaniu: do 30 godzin
 • Port ładowania: USB-C
 • Materiał nauszników: tkanina oddychająca (Airweave)
 • Zasięg: do 12 m
 • Dodatkowe informacje: adapter USB-C – USB-A w zestawie, samoregulujący pałąk
 • Cena: ~ 550 zł

Model Arctis 7+ marki SteelSeries to świetna propozycja dla osób szukających świetnego headsetu w kwocie do 700 zł. Polecany przez nas zestaw słuchawkowy zapewnia dobre brzmienie i izolację dźwięku, a jakość wykonania stoi tu na bardzo wysokim poziomie. Dzięki wykorzystaniu przez producenta autorskiej tkaniny pokrywającej nauszniki znacznie poprawiono komfort i przepływ powietrza.

Całość uzupełnia bardzo długi czas pracy na jednym ładowaniu wynoszący do 30 godzin oraz rozbudowana autorska aplikacja SteelSeries Engine. Miłym dodatkiem jest możliwość skorzystania z połączenia przewodowego, gdy z jakiegoś powodu nie będziemy chcieli łączyć się za pomocą dołączonego adaptera. Największą wadą tego modelu pozostaje jednak wysuwany mikrofon — jego pasmo przenoszenia jest mniejsze, niż u konkurencji, a sama jakość nagrywanego dźwięku zdecydowanie mogłaby być lepsza.

Co ważne: wskazany przez nas model to wersja dedykowana przede wszystkim komputerom PC. Producent stworzył jednak również edycje kompatybilne z konsolami, oznaczane jako:

 • Steelseries Arctis 7X+ – dla Xbox One i Xbox Series X|S
 • Steelseries Arctis 7P+ – dla PS4 i PS5, z certyfikowaną obsługą technologii Tempest 3D

Na plus

 • Dobra jakość dźwięku
 • Bardzo dobra jakość wykonania
 • Szerokie pasmo przenoszenia słuchawek
 • Dobra izolacja dźwięku
 • Rozbudowana aplikacja dedykowana
 • Bardzo długi czas pracy na jednym ładowaniu
 • Dobry przepływ powietrza w nausznikach
 • Dodatkowa możliwość transmisji przewodowej
 • Bardzo długi czas pracy na jednym ładowaniu

Na minus

 • Dość wąskie pasmo przenoszenia mikrofonu

Kup SteelSeries Arctis 7+

2. Logitech G Pro X Lightspeed

Logitech G Pro X Lightspeed
Logitech G Pro X Lightspeed
 • Budowa: zamknięte
 • Możliwość transmisji: radiowa (odbiornik USB)
 • Pasmo przenoszenia słuchawek: 20 – 20000 Hz
 • Pasmo przenoszenia mikrofonu: 100 – 10000 Hz
 • Impedancja: 32 Ω
 • Czułość słuchawek: 92 dB
 • Mikrofon: tak (odłączany)
 • Czas pracy na jednym ładowaniu: do 25 godzin
 • Port ładowania: USB-C
 • Materiał nauszników: wymienne (skóra ekologiczna lub welur)
 • Zasięg: do 15 m
 • Dodatkowe informacje: regulowany pałąk, odłączany i ruchomy mikrofon
 • Cena: ~ 650 zł

Logitech G Pro X Lightspeed to bezprzewodowa wersja opisywanego wcześniej modelu Logitech G Pro X. Znajdziemy tu niemalże identyczne komponenty, jak w przypadku odpowiednika wykorzystującego kabel do połączenia z komputerem czy konsolą. Ponownie przekłada się to na dobre brzmienie, świetną jakość wykonania oraz izolację dźwięku. Wbudowana bateria wystarcza na ok. 25 godzin pracy na jednym ładowaniu, a całością możemy zarządzać przez dedykowaną aplikację od Logitech.

W przypadku wersji bezprzewodowej również mamy do czynienia ze świetnie zrealizowanym modelem, przy którym ciężko doszukać się jakichś istotnych wad. Niezależnie od wykorzystywanej przez nas platformy, Logitech G Pro X Lightspeed z pewnością dostarczy nam pozytywnych wrażeń z użytkowania tego headsetu.

Na plus

 • Dobra jakość dźwięku
 • Świetna jakość wykonania
 • Szerokie pasmo przenoszenia słuchawek
 • Szerokie pasmo przenoszenia mikrofonu
 • Bardzo dobra izolacja dźwięku
 • Odłączany mikrofon
 • Rozbudowana aplikacja dedykowana
 • Bogaty zestaw akcesoriów
 • Prosty i estetyczny design
 • Wymienne nauszniki (dodatkowe w zestawie)
 • Długi czas pracy na jednym ładowaniu

Na minus

 • Brak większych wad

Kup Logitech G Pro X Lightspeed

Słuchawki gamingowe powyżej 700 zł — najlepsze modele

Sprzęt wyceniony na ponad 700 zł to idealna opcja dla graczy, których interesują najlepsze słuchawki gamingowe. Wybrane przez nas zestawy słuchawkowe cechuje absolutnie bezkompromisowa jakość wykonania i imponujące brzmienie, a oferowaną funkcjonalnością zostawiają inne modele dostępne na rynku daleko w tyle.

1. Audio-Technica ATH-M50XSTS

Audio-Technica ATH-M50XSTS
Audio-Technica ATH-M50XSTS
 • Złącze: mini jack 3,5 mm, jack 6,3 mm, XLR (dostępne również w wersji z USB-A)
 • Budowa: zamknięte
 • Pasmo przenoszenia słuchawek: 15 – 28000 Hz
 • Pasmo przenoszenia mikrofonu: 50 – 20000 Hz
 • Impedancja: 38 Ω
 • Czułość słuchawek: 99 dB
 • Mikrofon: tak (nieodłączany)
 • Odłączany kabel: tak
 • Długość kabla: 2 m
 • Materiał nauszników: wymienne (skóra ekologiczna lub pianka z materiałem oddychającym)
 • Dodatkowe informacje: regulowany pałąk, ruchomy mikrofon, odłączany kabel, wymienne nauszniki
 • Cena: ~ 1000 zł

Najwyższy próg cenowy w naszym zestawieniu otwiera Audio-Technica ATH-M50XSTS — najlepsze słuchawki gamingowe w wariancie przewodowym. Jest to szczególna pozycja w rankingu, gdyż opisywany model jest skierowaną do graczy wariacją bardzo popularnego i docenianego za genialną jakość dźwięku modelu ATH-M50X. Zarówno pasmo przenoszenia słuchawek, jak i mikrofonu, stoją na bardzo wysokim poziomie, a całość podłączymy do wybranej jednostki poprzez jedno z wielu wspieranych złączy — mamy tu do wyboru XLR, jack 6,3 mm oraz mini jack 3,5 mm.

Producent zapewnia również zestaw wymiennych nauszników, dzięki czemu mamy wybór pomiędzy skórą ekologiczną a pianką z materiałem oddychającym. Niestety znajdzie się tu także kilka wad, wśród których najbardziej odznacza się konieczność skorzystania z zewnętrznej karty dźwiękowej dla wykrzesania pełni potencjału z tego sprzętu. Zabrakło również dedykowanej aplikacji do sterowania headsetem, a mikrofon na stałe przymocowano do konstrukcji. Jeżeli jednak przymkniemy oko na te mankamenty, mamy do czynienia z urządzeniem audio najwyższej klasy.

Na plus

 • Świetna jakość dźwięku
 • Genialna jakość wykonania
 • Bardzo szerokie pasmo przenoszenia słuchawek
 • Bardzo szerokie pasmo przenoszenia mikrofonu
 • Bardzo dobra izolacja dźwięku
 • Odłączany kabel
 • Prosty i estetyczny design
 • Wymienne nauszniki (dodatkowe w zestawie)

Na minus

 • Brak dedykowanej aplikacji sterującej
 • Mikrofon bez możliwości odłączenia
 • Konieczność podłączenia do zewnętrznej karty dźwiękowej w celu dalszego ulepszenia jakości brzmienia

Kup Audio-Technica ATH-M50XSTS

2. Logitech G Fits

Logitech G Fits
Logitech G Fits
 • Budowa: dokanałowe
 • Możliwość transmisji: Bluetooth, radiowa (adapter USB-A)
 • Pasmo przenoszenia słuchawek: 20 – 20000 Hz
 • Pasmo przenoszenia mikrofonu: 100 – 8000 Hz
 • Impedancja: 16 Ω
 • Czułość słuchawek: 106 dB
 • Mikrofon: tak (wbudowany w słuchawkę)
 • Czas pracy na jednym ładowaniu: do 10 godzin (22 godziny z etui ładującym)
 • Port ładowania: USB-C
 • Materiał wkładek: materiał Lightform
 • Zasięg: brak danych
 • Dodatkowe informacje: wskaźnik LED, certyfikat IPX4, dedykowana aplikacja sterująca, etui z funkcją ładowania, wkładki dopasowujące się kształtem do ucha
 • Cena: ~ 1000 zł

Logitech G Fits to bardzo ciekawa propozycja dla osób, które interesuje zakup słuchawek innego typu niż nauszne. Choć dokanałowe „pchełki” typu true wireless kojarzone są przede wszystkim z użytkownikami smartfonów, propozycja marki Logitech doskonale sprawdza się również w gamingu. Na wyróżnienie zasługuje tu wykorzystanie autorskiego materiału Lightform, który przy pierwszym użyciu dopasowuje się do ucha użytkownika pod wpływem temperatury. Taki zabieg sprawia, że słuchawki są idealnie dopasowane, a izolacja dźwięku stoi na imponującym poziomie.

Zarówno dźwięk samych słuchawek, jak i mikrofonu nie mają sobie wiele do zarzucenia, a wszystkiego dopełnia certyfikat wodoszczelności IPX4. Czas pracy na jednym ładowaniu wynosi do 10 godzin, co możemy rozszerzyć do 20 godzin z wykorzystaniem etui ładującego.

Zanim zdecydujemy się na zakup Logitech G Fits, warto jednak zwrócić uwagę na jedną istotną kwestię. Słuchawki po dopasowaniu się do pierwszego użytkownika zwyczajnie sprawiają dyskomfort u innych osób również chcących skorzystać z tego sprzętu. Oczywiście problem rozwiązuje skorzystanie z innej pary wkładek i ponowne ich uformowanie, jednak wiąże się to z ich osobnym zakupem, co w sprzęcie za kwotę rzędu 1000 zł nie powinno mieć miejsca.

Na plus

 • Bardzo dobra jakość dźwięku
 • Świetna jakość wykonania
 • Szerokie pasmo przenoszenia słuchawek
 • Dość szerokie pasmo przenoszenia mikrofonu
 • Świetna izolacja dźwięku
 • Idealne dopasowanie wkładek dokanałowych Lightform do kształtu ucha
 • Rozbudowana aplikacja dedykowana
 • Certyfikat IPX4

Na minus

 • Krótki czas pracy na jednym ładowaniu
 • Wkładki dokanałowe dopasowane głównie do jednego użytkownika pomimo możliwości ponownego formowania
 • Brak dodatkowych wkładek w zestawie

Kup Logitech G Fits

3. SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless

SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless
SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless
 • Budowa: zamknięte
 • Możliwość transmisji: Bluetooth, radiowa (adapter USB-A), przewodowa (mini jack 3,5 mm)
 • Pasmo przenoszenia słuchawek: 10 – 22000 Hz
 • Pasmo przenoszenia mikrofonu: brak danych
 • Impedancja: 38 Ω
 • Czułość słuchawek: 93 dB
 • Mikrofon: tak (wysuwany)
 • Czas pracy na jednym ładowaniu: do 20 godzin
 • Port ładowania: USB-C
 • Materiał nauszników: pianka, skóra ekologiczna
 • Zasięg: do 12 m
 • Dodatkowe informacje: aktywna redukcja szumów (ANC), stacja dokująca, możliwość wyciszenia mikrofonu, wysuwany i ruchomy mikrofon, możliwość wymiany baterii
 • Cena: ~ 1500 zł

Nasz ranking zamyka kolejna propozycja firmy SteelSeries — Arctis Nova Pro w wersji Wireless. Elementem wyróżniającym ten headset na tle konkurencji jest zastosowanie wymiennych ogniw baterii. Jedno zawsze umieszczone jest w jednej ze słuchawek, a drugie możemy ładować w dołączonej stacji dokującej, służącej również jako kontroler całego zestawu. Przekłada się to na podwojony czas pracy na baterii, który wynieść może nawet do 40 godzin.

Słuchawki są świetnie wykonane, z dbałością o wszelkie detale, a wydobywający się z nich dźwięk jest bardzo dobrej jakości. Ponownie mamy tu do czynienia z autorską tkaniną Airweave, dzięki której słuchawki nie uwierają i oferują dobry przepływ powietrza przy dłuższych posiedzeniach przed komputerem czy konsolą. Dedykowana aplikacja sterująca jest bardzo rozbudowana, a całości dopełnia możliwość skorzystania ze słuchawek w trybie przewodowym.

Na drodze do perfekcji modelu Arctis Nova Pro Wireless stanął jeden istotny szkopuł — brak karty dźwiękowej w stacji dokującej. Choć jest to element wymagany przede wszystkim w przypadku modeli przewodowych, miłym dodatkiem byłoby zawarcie go i tutaj, zwłaszcza że wersja tych słuchawek wykorzystująca tylko i wyłącznie kabel zawiera DAC w zestawie. Nie jest to jednak kwestia pierwszorzędna, a opisywany przez nas model to prawdziwa gratka dla fanów świetnej jakości sprzętu audio.

Co ważne: z myślą o użytkownikach Xbox One i Xbox Series X|S producent przygotował omawiany model w wersji kompatybilnej z konsolami Microsoftu – SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless X.

Na plus

 • Dobra jakość dźwięku
 • Bardzo dobra jakość wykonania
 • Szerokie pasmo przenoszenia słuchawek
 • Dobra izolacja dźwięku
 • Rozbudowana aplikacja dedykowana
 • Bardzo długi czas pracy na jednym ładowaniu
 • Dobry przepływ powietrza w nausznikach
 • Dodatkowa możliwość transmisji przewodowej
 • Bardzo długi czas pracy na jednym ładowaniu
 • Dołączona stacja dokująca z dodatkową baterią

Na minus

 • Brak możliwości odpięcia mikrofonu
 • Stacja dokująca bez karty dźwiękowej (w przeciwieństwie do wersji przewodowej)

Kup SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless

Najlepsze słuchawki gamingowe — podsumowanie

Tak oto prezentuje się nasz ranking słuchawek gamingowych, w którym przyjrzeliśmy się najlepszym rozwiązaniom dla graczy obecnym na rynku. Wybrane przez nas sprzęty trafią zarówno w gusta mniej, jak i bardziej wymagających użytkowników o różnych budżetach, a każdy z polecanych modeli z pewnością zadowoli swojego przyszłego posiadacza.

Przeczytaj też: Najlepsze karty graficzne

Jaki model z naszego zestawienia najbardziej przypadł Wam do gustu? Czy podczas wyboru słuchawek gamingowych zwracacie szczególną uwagę na któryś element specyfikacji? Koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.