Nie jest tajemnicą, że WIedźmin 4 ma być początkiem nowej trylogii z tego uniwersum. Informacja ta podana została przez CD Projekt RED w okolicach prezentacji gry na gali The Game Awards 2024. Owe założenia są cały czas w planach, a kolejne dwie gry po czwartej odsłonie serii mają pojawić się na rynku w stosunkowo krótkim czasie.
Wiedźmin 4 będzie początkiem nowej trylogii
Michał Nowakowski, jeden z szefów CD Projekt Red, odniósł się do planów studia na wydawanie kolejnych gier z serii Wiedźmin. Potwierdził on, że po czeartej odsłonie cyklu, proces tworzenia kolejnych gier powinien być krótszy. Studio planuje bowiem wydanie całej trylogii w przeciągu 6-ciu lat, co oznaczałoby wydawanie kolejnych tytułów w trzyletnich odstępach.
W pewnym sensie tak, uważam, że kolejne gry powinny być wydawane w krótszym czasie – jak już wcześniej stwierdziliśmy, naszym planem nadal jest wydanie całej trylogii w ciągu sześciu lat, więc tak, oznaczałoby to, że zaplanowalibyśmy krótszy czas rozwoju między Wiedźminem 4 a Wiedźminem 5, między Wiedźminem 5 a Wiedźminem 6 i tak dalej.
Michał Nowakowski, CEO w CD Projekt Red
- Sprawdź aktualne ceny Wiedźmin 3 Dziki God w Instant Gaming Brak prowizji za płatność
- Sprawdź aktualne ceny Wiedźmin 3 Dziki God w Eneba 3% taniej z kodem XGPPL skopiujPrzejdź do sklepu
- Sprawdź aktualne ceny Wiedźmin 3 Dziki God w GAMIVO 10% taniej z kodem XGP6 skopiujPrzejdź do sklepu
Jak widać, polskie studio trzyma się wcześniej ustalonego, ambitnego planu. Póki co jednakże powyższe zapewnienia warto odbierać z pewnym dystansem. Dzisiejsza branża gier bowiem dobitnie pokazuje, że plany, które narzucają sobie twórcy gier, często ulegają weryfikacji w rzeczywistości, przez co dochodzi do licznych opóźnień wielu gier. Mimo tego jednak, warto trzymać kciuki za ekipę z CD Projekt Red.
Źródło: Gaming Bolt








Dyskusja na temat wpisu
Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.