Jaki smartfon do 4000 zł kupić? TOP 10 najlepszych telefonów do 4000 zł (2024)

Najlepsze smartfony do 4000 zł

Nie da się ukryć, że rynek smartfonów to pole nieustannego wyścigu zbrojeń między producentami. Szukając odpowiedniego modelu dla siebie, coraz więcej osób zwraca się ku urządzeniom, które zapewniają topową wydajność, jednocześnie będących mniejszym obciążeniem dla portfela w porównaniu z najdroższymi flagowymi modelami. Jako idealne rozwiązanie tej sytuacji jawi się smartfon do 4000 zł, spełniający wszystkie wspomniane kryteria.

Przejrzeliśmy oferty najpopularniejszych elektromarketów i wybraliśmy 10 urządzeń, za które nie zapłacimy więcej, niż 4000 zł. Ułożyliśmy je według ceny rosnąco, a przy każdym z nich, oprócz specyfikacji technicznej, zawarliśmy krótki opis i listę najważniejszych zalet oraz potencjalnych wad. Zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem!

Na co zwracać uwagę wybierając smartfon do 4000 zł ?

Zanim przejdziemy do omówienia poszczególnych propozycji, powinniśmy rzucić okiem na specyfikację techniczną tego rodzaju sprzętu. Zgłębienie jej tajników i zaznajomienie się z obowiązującą terminologią pozwoli nam nie tylko lepiej zrozumieć działanie interesujących nas urządzeń, ale co najważniejsze, wybrać najlepszy smartfon do 4000 zł względem naszych indywidualnych potrzeb.

Elementem napędzającym każdy smartfon jest SoC (ang. System on Chip), czyli zestaw jego najważniejszych komponentów. Składają się na niego między innymi takie układy jak procesor oraz karta graficzna, dlatego osoby poszukujące sprzętu o jak najwyższym poziomie wydajności powinny zwrócić na ten podzespół szczególną uwagę. Całkiem dobrym wyznacznikiem są tutaj testy syntetyczne takie jak AnTuTu oraz Geekbench.

Telefon do 4000 zł zapewni nam najczęściej bardzo wysoki poziom wydajności, który rzadko ustępuje znacznie droższym konkurentom, a użytkownicy nie muszą martwić się o uruchomienie nawet najbardziej wymagających gier i aplikacji.

Pamięć RAM (ang. Random Access Memory) odpowiada za przechowywanie najczęściej wykorzystywanych danych podczas pracy systemu czy aplikacji. Im jest jej więcej, tym płynniejsza praca urządzenia w chwili uruchomienia wielu procesów jednocześnie, dlatego o jej ilości powinny szczególnie pamiętać osoby mające na względzie wydajność urządzenia.

Wybierając telefon w zakładanym budżecie, powinniśmy oczekiwać co najmniej 8 GB RAM. Nieco lepsze modele dysponują zapasem rzędu 12 GB, a najlepszy telefon do 4000 zł zaoferuje użytkownikowi nawet więcej niż 16 GB tego typu pamięci.

Równie istotną kwestią jest wewnętrzny magazyn danych. To właśnie na nim przechowywane są pliki o dużym rozmiarze, takie jak dane aplikacji, filmy czy zdjęcia, dlatego powinniśmy dobrać jego rozmiar do naszych potrzeb. Jednych zadowoli bowiem 128 GB pamięci wewnętrznej, inni zaś zdecydują się dopiero na model dysponujący modułem o pojemności 512 GB.

Jedno jest pewne — urządzenia z tej półki cenowej zagwarantują nam rozmiar magazynu danych na poziomie co najmniej 128 GB, dzięki czemu pomieścimy na nim wszelkie istotne dla nas pliki. Dodatkowo należy pamiętać, że pojemność nośnika nie wpływa zazwyczaj na jego responsywność i szybkość działania; wyjątek stanowią modele, które używają różnych kontrolerów i rodzajów pamięci zależnie od pojemności.

Informacje wygenerowane przez powyższe podzespoły wyświetlane są na ekranie. Na jego działanie i charakterystykę obrazu składa się kilka kluczowych aspektów:

 • Przekątna — wyrażany w calach parametr informuje o odległości od jednego rogu ekranu do drugiego, przekładając się tym samym na jego rozmiar.
 • Rozdzielczość — określa liczbę możliwych do wyświetlenia punktów, zwanych pikselami. Im większa jej wartość, tym bardziej szczegółowy obraz na ekranie naszego urządzenia.
 • Częstotliwość odświeżania — dzięki niej możemy określić „płynność” wyświetlanych na ekranie treści. Opisuje ona bowiem liczbę możliwych do wyświetlenia klatek animacji w ciągu jednej sekundy, a im jest wyższa, tym bardziej dynamiczne dla oka są animacje w systemie, grach oraz aplikacjach.
 • Rodzaj matrycy — od tego komponentu zależy charakterystyka wyświetlanego obrazu, w skład której wchodzą odwzorowanie kolorów, głębia czerni, kąty widzenia oraz kontrast.

Jeżeli zastanawiamy się, jaki telefon do 4000 zł kupić, nie musimy martwić się o wizualny aspekt treści pojawiających się na ekranie. Wszystko przez fakt, że w tym budżecie możemy liczyć na wysokiej jakości ekran oparty na matrycy OLED lub AMOLED z częstotliwością odświeżania przekraczającą 100 Hz i rozdzielczością nawet większą niż Full HD w przypadku niektórych modeli.

Więcej informacji na temat tego komponentu można znaleźć między innymi w naszym artykule, w którym pomagamy wybrać najlepszy monitor gamingowy — pomimo zgoła innego charakteru urządzenia element ten obowiązują dokładnie te same parametry.

Smartfony co rusz przekraczają kolejne granice w jakości wykonywanych zdjęć i nagrań, z powodzeniem zastępując wielu osobom mniejsze aparaty cyfrowe. Nie dziwi więc fakt, że wśród najważniejszych dla użytkowników elementów smartfona jest właśnie jego zestaw „oczek”, na który składa się kilka istotnych parametrów.

Kupując smartfon do 4000 zł, sprawa jest dość prosta. Niemal każdy model zaoferuje nam świetną jakość zarówno zdjęć, jak i nagrań, a zaimplementowane w nich obiektywy działają bez zastrzeżeń w każdych warunkach oświetleniowych. Co istotne, często natrafimy na urządzenia, których elementy optyczne zostały skonstruowane i skalibrowane przez topowe firmy zajmujące się produkcja sprzętu fotograficznego, takie jak Leica czy Hasselblad.

Czytelnikom chcącym nieco zgłębić temat parametrów dotyczących fotografii mobilnej, polecamy nasz artykuł, w którym pomagamy wybrać smartfon z dobrym aparatem.

Warto zadbać o to, aby nasz przyszły sprzęt mobilny miał odpowiednio wytrzymałą baterię. Choć na czas pracy na jednym ładowaniu wpływa wiele czynników, ważnym wyznacznikiem jest pojemność ogniwa wyrażana w miliamperogodzinach (mAh). Jeżeli zaś chodzi o prędkość, z jaką uzupełnimy jego poziom naładowania, odczytamy ją z mocy podawanej w watach (W).

Zarówno w przypadku pierwszego, jak i drugiego parametru, im większa ich wartość, tym lepiej. Wyjątek stanowią smartfony wspierające ultraszybkie uzupełnianie energii przekraczające próg 100 W — choć producenci zarzekają się o zaletach takiego rozwiązania, długotrwałe korzystanie z ładowarki o tak wysokiej mocy może mieć negatywny wpływ na stan baterii, głównie za sprawą generowanej wówczas temperatury.

Ostatnim aspektem jest wsparcie technologii 5G. Choć najnowsza generacja łączności nie jest jeszcze dostępna w wielu miejscach naszego kraju, warto zabezpieczyć się na przyszłość i zadbać o obecność odpowiedniego modułu w smartfonie. Na całe szczęście jest on dostępny w prawie wszystkich modelach z tej półki cenowej, dzięki czemu możemy cieszyć się szybkim internetem mobilnym.

Skoro wszystkie najważniejsze aspekty mamy już za sobą, przejdźmy do naszego zestawienia!

Smartfon do 4000 zł — najlepsze modele

Jeżeli na zakup smartfona chcemy przeznaczyć kwotę do 4000 zł, możemy liczyć na bardzo wydajne urządzenie o parametrach idących często krok w krok z najdroższymi flagowcami. Zarówno moc obliczeniowa, jak i jakość wykonywanych zdjęć i nagrań stoją tu na topowym poziomie, a użytkownicy otrzymują urządzenie niemal kompletne pod każdym względem.

1. Oppo Find X5 Pro 12/256 GB

Oppo Find X5 Pro
Oppo Find X5 Pro
 • Wyświetlacz: 6,7″ LTPO 2.0 AMOLED
 • Maksymalna rozdzielczość obrazu: 1440 × 3216 px 
 • Maksymalna częstotliwość odświeżania ekranu: 120 Hz
 • Procesor: Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1
 • RAM: 12 GB (dostępny również w wersji 8 GB)
 • Pojemność pamięci: 256 GB (dostępny również w wersji 512 GB)
 • System operacyjny: Android 12
 • Pojemność i moc ładowania baterii: 5000 mAh, 80 W (50 W bezprzewodowe, 10 W bezprzewodowe zwrotne)
 • Złącza: USB-C, gniazdo nanoSIM — 1 szt.
 • Komunikacja: 5G, 4G (LTE), Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2, NFC
 • Aparat: 50 Mpix (f/1.7, 1/1.56″, 1 µm, OIS) — szerokokątny, 13 Mpix (f/2.4, 1/3.4″) — teleobiektyw, 50 Mpix (f/2.2, 1/1.56″, 1 µm) — ultraszeroki, 32 Mpix (f/2.4, 1/2.74″, 0.8 µm) — przedni
 • Dodatkowe funkcje: Dual SIM (hybrydowy), certyfikat IP68, głośniki stereo
 • Waga: ~ 220 g
 • Cena: ~ 3100 zł

Nasz ranking otwiera Oppo Find X5 Pro — świetny telefon do 4000 zł dla fanów fotografii mobilnej. Choć jest to najtańszy sprzęt niniejszego zestawienia, z powodzeniem staje on w szranki z pozostałymi obecnymi tu modelami.

Sercem smartfona jest wydajny procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 działający w duecie z 12 GB pamięci operacyjnej. Przekłada się to na wysoki poziom wydajności w wielu aplikacjach jednocześnie, a informacje generowane przez ten zestaw wyświetlane są na dużym i szczegółowym ekranie LTPO AMOLED o częstotliwości odświeżania do 120 Hz.

Opisywany model nie ma również czego się wstydzić w kwestii zasilania. Na pokładzie znalazło się pojemne ogniwo 5000 mAh, które bez problemu uzupełnimy przewodowo z mocą aż 80 W. Jakby tego było mało, znajdziemy tu także aż 50-watowe ładowanie indukcyjne oraz 10-watowe ładowanie bezprzewodowe zwrotne.

Wisienką na torcie jest zestaw obiektywów stworzony we współpracy z firmą Hasselblad. Aparat zaprojektowany i skalibrowany wraz ze szwedzkim producentem zapewnia fenomenalną jakość zdjęć oraz nagrań, co z pewnością docenią nawet najbardziej wymagający fotografowie mobilni.

Co istotne, zastosowano tu funkcję Natural Colors, która ma za zadanie oddać kolory w stopniu jak najbardziej przypominającym te rzeczywiste. Jest to z pewnością miła odmiana w odróżnieniu od niektórych obecnych na rynku konstrukcji sztucznie podbijających nasycenie barw na każdym kroku.

Największą i zarazem jedyną istotną wadą jest tu teleobiektyw. Choć jego działanie robi wrażenie, jakość nieznacznie spada w chwili pogorszenia się warunków oświetleniowych. Oprócz tego warto wspomnieć o ciężarze całego urządzenia, które waży aż 220 g.

Na plus

 • Wysoka wydajność
 • Świetny ekran LTPO 2.0 AMOLED o bardzo wysokiej rozdzielczości
 • Wysoka częstotliwość odświeżania ekranu
 • Duża ilość pamięci RAM
 • Duża ilość pamięci wewnętrznej
 • Świetna jakość zdjęć i nagrań z obiektywu głównego oraz ultraszerokiego w każdych warunkach oświetleniowych
 • Duża pojemność baterii
 • Bardzo wysoka moc ładowania przewodowego
 • Bardzo wysoka moc ładowania bezprzewodowego
 • Certyfikat IP68

Na minus

 • Dość duża waga
 • Niższa jakość zdjęć i nagrań z teleobiektywu w gorszych warunkach oświetleniowych

Kup Oppo Find X5 Pro 12/256 GB

2. Huawei Mate 50 Pro 8/256 GB

Huawei Mate 50 Pro
Huawei Mate 50 Pro
 • Wyświetlacz: 6,74″ OLED
 • Maksymalna rozdzielczość obrazu: 1212 × 2616 px 
 • Maksymalna częstotliwość odświeżania ekranu: 120 Hz
 • Procesor: Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1
 • RAM: 8 GB
 • Pojemność pamięci: 256 GB (dostępny również w wersji 512 GB)
 • System operacyjny: HarmonyOS 3.0
 • Pojemność i moc ładowania baterii: 4700 mAh, 66 W (50 W bezprzewodowe, 5 W bezprzewodowe zwrotne)
 • Złącza: USB-C, gniazdo nanoSIM — 2 szt. (jeden slot współdzielony z Nano Memory)
 • Komunikacja: 4G (LTE), Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, NFC
 • Aparat: 50 Mpix (f/1.4 – f/4.4, OIS) — szerokokątny, 64 Mpix (f/3.5, OIS) — teleobiektyw, 13 Mpix (f/2.2) — ultraszeroki, 13 Mpix (f/2.4) — przedni
 • Dodatkowe funkcje: Dual SIM, certyfikat IP68, głośniki stereo, trójwymiarowe skanowanie twarzy
 • Waga: ~ 210 g
 • Cena: ~ 3500 zł

Kolejna pozycja naszego zestawienia należy do modelu Huawei Mate 50 Pro. Sprzęt napędzany jest przez SoC Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, a w działaniu wspiera go 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej. Całość działa na opracowanym przez Huawei systemie HarmonyOS 3.0 bazującym na systemie Android.

Informacje wyświetlane są na dużym i szczegółowym ekranie OLED 120 Hz. Jeżeli chodzi o kwestię zasilania, dba o nie pojemne ogniwo 4700 mAh, które uzupełnimy przewodowo kostką 66 W lub bezprzewodowo z mocą aż 50 W. Co ciekawe, znalazło się tu również miejsce na indukcyjne ładowanie zwrotne.

Opisywany model może popisać się wieloma wysokiej jakości obiektywami. Dwa z nich wyposażono w optyczną stabilizację obrazu i wszystkie spisują się znakomicie w każdych warunkach oświetleniowych.

Na wyróżnienie zasługuje fakt zastosowania fizycznej przesłony w obiektywie głównym, co pozwala uzyskać bardziej naturalne rozmycie tła. Innym wartym wspomnienia elementem jest zestaw czujników na przednim panelu — te działają na wzór Face ID w urządzeniach Apple i stanowią dobrą alternatywę dla wbudowanego w ekran czytnika linii papilarnych.

Mimo wielu zalet Huawei Mate 50 Pro ma kilka istotnych ograniczeń. Pierwszym z nich jest brak wsparcia dla technologii 5G. Dodatkowo brak usług Google stanowi znaczącą niedogodność, uniemożliwiając dostęp do szerokiej gamy aplikacji i funkcji dostępnych w ekosystemie Google.

Choć telefon wyposażono w trójwymiarowy sensor skanowania twarzy, brak trybu portretowego w aparacie selfie jest co najmniej zaskakujący. Dodatkowo warto wspomnieć, że funkcjonalność Dual SIM została ograniczona przez dzielenie jednego slotu z mało praktycznym formatem kart pamięci Nano Memory. Jeżeli jednak wspomniane wady nie są dla nas kluczowe, mamy do czynienia ze świetnym telefonem w zadanym budżecie.

Na plus

 • Wysoka wydajność
 • Bardzo dobry ekran OLED o wysokiej rozdzielczości
 • Wysoka częstotliwość odświeżania ekranu
 • Dość duża ilość pamięci RAM
 • Duża ilość pamięci wewnętrznej
 • Świetna jakość zdjęć i nagrań ze wszystkich obiektywów w każdych warunkach oświetleniowych
 • Dość duża pojemność baterii
 • Wysoka moc ładowania przewodowego
 • Bardzo wysoka moc ładowania bezprzewodowego
 • Bezprzewodowe ładowanie zwrotne
 • Certyfikat IP68
 • Fizyczna przysłona obiektywu głównego
 • Trójwymiarowe skanowanie twarzy na wzór Face ID

Na minus

 • Brak wsparcia 5G
 • Brak usług Google
 • Nieobecność trybu portretowego selfie pomimo obsługi trójwymiarowego sensora skanowania twarzy
 • Specyficzny rodzaj obsługiwanych kart pamięci

Kup Huawei Mate 50 Pro 8/256 GB

3. Samsung Galaxy S23 8/128 GB

Samsung Galaxy S23
Samsung Galaxy S23
 • Wyświetlacz: 6,1″ Dynamic AMOLED
 • Maksymalna rozdzielczość obrazu: 1080 × 2340 px 
 • Maksymalna częstotliwość odświeżania ekranu: 120 Hz
 • Procesor: Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2
 • RAM: 8 GB 
 • Pojemność pamięci: 128 GB (dostępny również w wersji 256 GB i 512 GB)
 • System operacyjny: Android 13
 • Pojemność i moc ładowania baterii: 3900 mAh, 25 W (15 W bezprzewodowe, 4,5 W bezprzewodowe zwrotne)
 • Złącza: USB-C, gniazdo nanoSIM — 2 szt.
 • Komunikacja: 5G, 4G (LTE), Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, NFC
 • Aparat: 50 Mpix (f/1.8, 1/1.56″, 1 µm, OIS) — szerokokątny, 10 Mpix (f/2.4, 1/3.94″, 1 µm, OIS) — teleobiektyw, 12 Mpix (f/2.2, 1/2.55″ 1.4 µm) — ultraszeroki, 12 Mpix (f/2.2) — przedni
 • Dodatkowe funkcje: Dual SIM, certyfikat IP68, głośniki stereo, wsparcie Samsung Dex
 • Waga: ~ 170 g
 • Cena: ~ 3500 zł

Samsung Galaxy S23 to kolejny bardzo ciekawy telefon dostępny w omawianej półce cenowej. Odpowiedni poziom mocy obliczeniowej gwarantuje procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 wspierany przez 8 GB RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej, dzięki czemu opisywany sprzęt zapewnia nadzwyczaj płynne działanie w niemal każdej grze i aplikacji.

Ekran Dynamic AMOLED o maksymalnej częstotliwości odświeżania 120 Hz oferuje imponujące wrażenia wizualne na 6,1-calowej powierzchni, a bateria o pojemności 3900 mAh, choć nieco mniejsza niż w niektórych konkurencyjnych modelach, pozwala na ładowanie o mocy 25 W oraz wygodne, 15-watowe ładowanie indukcyjne. Podobnie, jak w przypadku poprzednio omawianego urządzenia, tutaj również znajdziemy bezprzewodowe ładowanie zwrotne.

Samsung Galaxy S23 może się również pochwalić bardzo dobrą jakością wykonywanych zdjęć i nagrań. Obecne tu obiektywy spisują się świetnie, a dwa z nich wyposażono w optyczną stabilizację obrazu. Innymi kwestiami wartymi wspomnienia jest obsługa Dual SIM, certyfikat IP68 oraz wsparcie Samsung DeX, umożliwiającego użytkowanie smartfona w trybie przypominającym komputer stacjonarny.

Niestety znalazło się też kilka wad. Przede wszystkim dość niska moc ładowania przewodowego oraz mniejsza pojemność ogniwa w porównaniu z innymi modelami mogą utrudnić osiągnięcie długiego czasu pracy na baterii. Dodatkowo warto wspomnieć o braku kostki ładującej w zestawie oraz wolniejszej pamięci UFS 3.1 w przypadku wariantu 128 GB — wybierając model o większej pojemności magazynu wewnętrznego, otrzymamy znacznie szybsze UFS 4.0.

Na plus

 • Bardzo wysoka wydajność
 • Świetny ekran Dynamic AMOLED
 • Wysoka częstotliwość odświeżania ekranu
 • Dość duża ilość pamięci RAM
 • Dość duża ilość pamięci wewnętrznej
 • Bardzo dobra jakość zdjęć i nagrań ze wszystkich obiektywów w każdych warunkach oświetleniowych
 • Podstawowe ładowanie bezprzewodowe
 • Bezprzewodowe ładowanie zwrotne
 • Certyfikat IP68
 • Wsparcie Samsung Dex
 • Kompaktowy rozmiar
 • Bardzo niska waga

Na minus

 • Dość niska moc ładowania przewodowego
 • Dość mała pojemność baterii
 • Brak kostki ładującej w zestawie
 • Nieco wolniejszy rodzaj pamięci w przypadku wersji 128 GB

Kup Samsung Galaxy S23 8/128 GB

4. Asus ZenFone 10 8/128 GB

Asus ZenFone 10
Asus ZenFone 10
 • Wyświetlacz: 5,92″ Super AMOLED
 • Maksymalna rozdzielczość obrazu: 1080 × 2400 px 
 • Maksymalna częstotliwość odświeżania ekranu: 144 Hz
 • Procesor: Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2
 • RAM: 8 GB (dostępny również w wersji 16 GB)
 • Pojemność pamięci: 128 GB (dostępny również w wersji 256 GB i 512 GB)
 • System operacyjny: Android 13
 • Pojemność i moc ładowania baterii: 4300 mAh, 30 W (15 W bezprzewodowe, 5 W przewodowe zwrotne)
 • Złącza: USB-C, gniazdo nanoSIM — 2 szt., minijack 3,5 mm
 • Komunikacja: 5G, 4G (LTE), Wi-Fi 7, Bluetooth 5.3, NFC
 • Aparat: 50 Mpix (f/1.9, 1/1.56″, 1 µm, OIS) — szerokokątny, 13 Mpix (f/2.2, 1/3.06″, 1.12 µm) — ultraszeroki, 32 Mpix (f/2.5, 1/3.2″, 0.7 µm) — przedni
 • Dodatkowe funkcje: Dual SIM, certyfikat IP68, głośniki stereo
 • Waga: ~ 170 g
 • Cena: ~ 3600 zł

Jeżeli zastanawiamy się, jaki smartfon do 4000 zł wybrać, a jednym z naszych wymagań jest stosunkowo niewielki rozmiar konstrukcji, Asus ZenFone 10 będzie strzałem w dziesiątkę. Przedstawiciel wymierającego już gatunku kompaktowych telefonów napędzany jest przez bardzo wydajny SoC Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, a na pokładzie znajdziemy 8 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej.

Informacje wyświetlane są na 5,92-calowym panelu Super AMOLED, a częstotliwość odświeżania wynosi tu aż 144 Hz. Choć na tylnej części obudowy znajdziemy tylko dwa obiektywy, zrobimy za ich pomocą całkiem niezłe zdjęcia i filmy spełniające wymagania większości użytkowników. Całość zasila bateria 4300 mAh, którą naładujemy przewodowo z mocą 30 W lub bezprzewodowo z mocą 15 W. Znalazło się tu również miejsce na ładowanie zwrotne, tym razem w wariancie przewodowym.

Urządzenie wspiera wszystkie istotne technologie łączności, a także Dual SIM. Konstrukcja gwarantuje odporność na wodę na poziomie IP68, a dodatkowym elementem zasługującym na wspomnienie jest obecność złącza słuchawkowego.

Fanów fotografii mobilnej nie zadowoli jednak kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim zabrakło teleobiektywu, przez co zdani jesteśmy na zbliżenia cyfrowe wykonywane za pomocą obiektywu głównego. Co więcej, w „oczku” ultraszerokim oraz przednim nie znajdziemy automatycznego ustawiania ostrości. Ostatnią kwestią jest dość niska moc ładowania przewodowego, przez co uzupełnienie poziomu baterii może potrwać nieco dłużej, niż byśmy tego chcieli.

Na plus

 • Bardzo wysoka wydajność
 • Świetny ekran Super AMOLED
 • Bardzo wysoka częstotliwość odświeżania ekranu
 • Dość duża ilość pamięci RAM
 • Dość duża ilość pamięci wewnętrznej
 • Całkiem niezła jakość zdjęć i nagrań z wszystkich obiektywów
 • Dość duża pojemność baterii
 • Podstawowe ładowanie bezprzewodowe
 • Przewodowe ładowanie zwrotne
 • Certyfikat IP68
 • Kompaktowy rozmiar
 • Złącze słuchawkowe
 • Bardzo niska waga

Na minus

 • Brak teleobiektywu
 • Dość niska moc ładowania przewodowego
 • Brak funkcji autofocus w obiektywie ultraszerokim i przednim

Kup Asus ZenFone 10 8/128 GB

5. Nubia Red Magic 7 18/256 GB

Nubia Red Magic 7
Nubia Red Magic 7
 • Wyświetlacz: 6,8″ AMOLED
 • Maksymalna rozdzielczość obrazu: 1080 × 2400 px
 • Maksymalna częstotliwość odświeżania ekranu: 165 Hz
 • Procesor: Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1
 • RAM: 18 GB (dostępny także w wersji 8 GB, 12 GB i 16 GB)
 • Pojemność pamięci: 256 GB (dostępny także w wersji 128 GB i 512 GB)
 • System operacyjny: Android 12
 • Pojemność i moc ładowania baterii: 4500 mAh, 65 W
 • Złącza: USB-C, gniazdo nanoSIM — 2 szt., złącze słuchawkowe
 • Komunikacja: 5G, 4G (LTE), Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2, NFC
 • Aparat: 64 Mpix (f/1.8, 1/1.97″, 0.7 µm) — szerokokątny, 8 Mpix (f/2, 1/4″, 1.12 µm) — ultraszeroki, 2 Mpix (f/2.4) — makro, 8 Mpix (f/2, 1/4″, 1.12 µm) — przedni
 • Dodatkowe informacje: Dual SIM, głośniki stereo, wbudowany wentylator chłodzący
 • Waga: ~ 220 g
 • Cena: ~ 3600 zł

Nubia Red Magic 7 to idealna propozycja dla fanów mobilnego gamingu. Wszystko za sprawą wysokiego poziomu wydajności, za którym stoi układ Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 oraz aż 18 GB pamięci RAM — ilość, która pozostawia konkurencyjne modele daleko w tyle. Sprawia to, że Nubia nie tylko z powodzeniem wygeneruje zadowalającą liczbę klatek na sekundę w każdej grze, ale także umożliwi uruchomienie kilku z nich jednocześnie bez żadnego problemu.

Ekran to duży, 6,8-calowy panel OLED, którego refresh rate sięga zawrotnych 165 Hz. Jeżeli zaś chodzi o kwestie zasilania, energię dostarcza ogniwo 4500 mAh, ładowane przewodowo z maksymalną mocą 65 W.

Sprzęt dodatkowo wyposażono w trzy podstawowe obiektywy na tylnym panelu, zapewniające podstawową jakość zdjęć i filmów. Na wyróżnienie zasługuje obecność zarówno złącza słuchawkowego, jak i wbudowanego wentylatora chłodzącego komponenty.

Niestety implementacja wspomnianego wentylatora odbyła się kosztem braku ładowania bezprzewodowego. Co więcej, sama moc tradycyjnego ładowania „po kablu” jest niemal dwukrotnie mniejsza, niż w przypadku wariantu tego modelu przeznaczonego na rynek chiński.

To nie koniec problemów. Działanie obiektywów, wśród których zabrakło teleobiektywu, mocno odstaje od konkurencji, a cała konstrukcja nie jest w żadnym stopniu odporna na wodę. Ostatnim mankamentem jest dość duża waga — wszystkie wspomniane wady wynikają jednak z gamingowego charakteru sprzętu, a w tym akurat spisuje się znakomicie.

Na plus

 • Wysoka wydajność
 • Świetny ekran AMOLED
 • Bardzo wysoka częstotliwość odświeżania ekranu
 • Bardzo duża ilość pamięci RAM
 • Duża ilość pamięci wewnętrznej
 • Dość duża pojemność baterii
 • Wysoka moc ładowania przewodowego
 • Wentylator chłodzący komponenty
 • Złącze słuchawkowe

Na minus

 • Niemal dwukrotnie niższa moc ładowania w porównaniu z wariantem na rynek chiński
 • Brak ładowania bezprzewodowego
 • Brak certyfikatu wodoszczelności
 • Brak teleobiektywu
 • Słabsze działanie aparatu w porównaniu z konkurencją
 • Dość duża waga

Kup Nubia Red Magic 7 18/256 GB

6. Apple iPhone 14 128 GB

Apple iPhone 14
Apple iPhone 14
 • Wyświetlacz: 6,1″ XDR OLED
 • Maksymalna rozdzielczość obrazu: 1170 × 2532 px 
 • Maksymalna częstotliwość odświeżania ekranu: 60 Hz
 • Procesor: Apple A15 Bionic
 • RAM: 6 GB 
 • Pojemność pamięci: 128 GB (dostępny również w wersji 256 GB i 512 GB)
 • System operacyjny: iOS 16
 • Pojemność i moc ładowania baterii: 3279 mAh, 20 W (15 W bezprzewodowe MagSafe, 7,5 W bezprzewodowe Qi)
 • Złącza: Lightning, gniazdo nanoSIM — 1 szt.
 • Komunikacja: 5G, 4G (LTE), Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3, NFC
 • Aparat: 12 Mpix (f/1.5, 1/1.7″, 1.9 µm, OIS) — szerokokątny, 12 Mpix (f/2.4) — ultraszeroki, 12 Mpix (f/1.9, 1/3.6″) — przedni
 • Dodatkowe funkcje: Dual SIM (hybrydowe), certyfikat IP68, głośniki stereo, trójwymiarowe skanowanie twarzy Face ID
 • Waga: ~ 170 g
 • Cena: ~ 3900 zł

Apple iPhone 14 to idealna odpowiedź na pytanie, jaki telefon do 4000 zł wybrać, jeżeli szukamy urządzenia firmy spod znaku nadgryzionego jabłka. Cena podstawowego modelu poprzedniej generacji iPhone’a nieco spadła i jest on obecnie bardzo kuszącą propozycją w zadanym budżecie. Autorski procesor Apple A15 Bionic dostarcza bardzo dużą ilość mocy obliczeniowej i działa wręcz błyskawicznie, dzięki czemu niestraszne mu są nawet najbardziej wymagające gry czy aplikacje.

Standardowo mamy tu do czynienia z nieco bardziej kompaktową konstrukcją w porównaniu z konkurencją. Ta waży jedynie 170 g, głównie za sprawą 6,1-calowego wyświetlacza OLED o nieco większej rozdzielczości niż standardowa. Energię dostarcza ogniwo o pojemności ok. 3300 mAh, które naładujemy przewodowo z mocą 20 W lub bezprzewodowo w jednym z dwóch standardów — MagSafe (15 W) oraz Qi (7,5 W).

Pomimo obecności jedynie dwóch „oczek” aparatu, ich potencjał wykorzystano niemal w pełni. Przekłada się to na bardzo dobre zdjęcia i jeszcze lepsze nagrania niezależnie od panujących warunków oświetleniowych. Całości dopełnia świetnie funkcjonujące trójwymiarowe skanowanie twarzy Face ID, które już na stałe zadomowiło się w nowych urządzeniach tej firmy.

Niestety, biorąc pod uwagę cenę, iPhone 14 pod niektórymi względami znacznie odstaje od konkurencji. Przede wszystkim ilość pamięci RAM oraz pojemność baterii są znacznie mniejsze — te jednak da się usprawiedliwić wzorową optymalizacją systemu iOS, który wykorzystuje wszystkie podzespoły w stu procentach.

Inna kwestia to brak kostki ładującej w zestawie, bardzo niska częstotliwość odświeżania ekranu oraz niska moc ładowania baterii, których już tak łatwo wyjaśnić nie można. Dodatkowo powinniśmy pamiętać o braku teleobiektywu i funkcji Dual SIM działającej jedynie w trybie hybrydowym.

Na plus

 • Bardzo wysoka wydajność
 • Świetny ekran XDR OLED o wysokiej rozdzielczości
 • Dość duża ilość pamięci wewnętrznej
 • Świetna jakość zdjęć i nagrań ze wszystkich obiektywów w każdych warunkach oświetleniowych
 • Podstawowe ładowanie bezprzewodowe w dwóch standardach
 • Certyfikat IP68
 • Kompaktowe wymiary
 • Bardzo niska waga

Na minus

 • Dual SIM możliwe tylko w połączeniu z kartą eSIM
 • Bardzo niska częstotliwość odświeżania ekranu
 • Bardzo niska moc ładowania przewodowego i mała ilość pamięci RAM
 • Mała pojemność baterii
 • Brak kostki ładującej w zestawie
 • Brak teleobiektywu

Kup Apple iPhone 14 128 GB

7. Google Pixel 8 8/128 GB

Google Pixel 8
Google Pixel 8
 • Wyświetlacz: 6,2″ OLED
 • Maksymalna rozdzielczość obrazu: 1080 × 2400 px 
 • Maksymalna częstotliwość odświeżania ekranu: 120 Hz
 • Procesor: Google Tensor G3
 • RAM: 8 GB
 • Pojemność pamięci: 128 GB (dostępny również w wersji 256 GB)
 • System operacyjny: Android 14
 • Pojemność i moc ładowania baterii: 4575 mAh, 27 W (18 W bezprzewodowe, bezprzewodowe zwrotne)
 • Złącza: USB-C, gniazdo nanoSIM — 1 szt.
 • Komunikacja: 5G, 4G (LTE), Wi-Fi 7, Bluetooth 5.3, NFC
 • Aparat: 50 Mpix (f/1.7, 1/1.31″, 1.2 µm, OIS) — szerokokątny, 12 Mpix (f/2.2, /2.9″, 1.25 µm) — ultraszeroki, 10.5 Mpix (f/2.2, 1/3.1″, 1.22 µm) — przedni
 • Dodatkowe funkcje: Dual SIM (hybrydowy), certyfikat IP68, głośniki stereo
 • Waga: ~ 190 g
 • Cena: ~ 3900 zł

Google Pixel 8 to jedna z najciekawszych propozycji z naszego zestawienia. Podstawowa wersja najnowszej linii smartfonów tego producenta poprawiła bowiem wiele aspektów, pozostawiających trochę do życzenia w jej poprzedniku. Na pokładzie znajdziemy nowy autorski procesor Google Tensor G3, w parze z 8 GB pamięci RAM zapewniający wysoki poziom mocy obliczeniowej i pozwalający na uruchomienie wielu wymagających aplikacji.

Nasze ulubione treści podziwiać będziemy na ekranie OLED o przekątnej 6,2″, którego częstotliwość odświeżania sięga 120 Hz. Całość zasila bateria o pojemności około 4500 mAh, uzupełniana przewodowo lub bezprzewodowo, kolejno z mocą 27 W lub 18 W. Tak, jak w niektórych z poprzednich konstrukcji, znalazło się tu również miejsce dla bezprzewodowego ładowania zwrotnego.

Smartfony z serii Pixel słyną ze świetnych aparatów — sytuacja ta nie zmienia się w żadnym stopniu w przypadku tegorocznego modelu. Obecne na tylnej części obudowy obiektywy wykonują fenomenalne zdjęcia i nagrania, które zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników. Całości dopełnia certyfikat IP68 oraz dość niska waga, jak również rozmiar urządzenia.

Opisywanej konstrukcji możemy jednak wytknąć kilka mankamentów. Pierwszym z nich jest moc ładowania przewodowego, które to nieco blednie na tle konkurencji. Co więcej, w zestawie na próżno szukać kostki ładującej.

Wady nie ominęły też niestety fotografii mobilnej. Nie znajdziemy tu teleobiektywu — ten dostępny jest jedynie w droższym wariancie z dopiskiem Pro. Warto również pamiętać o braku automatycznego ustawiania ostrości w przednim obiektywie. Jeżeli jednak nie są to dla nas kwestie pierwszorzędne, Google Pixel 8 to smartfon do 4000 zł zdecydowanie godny polecenia.

Na plus

 • Wysoka wydajność
 • Bardzo dobry ekran OLED
 • Wysoka częstotliwość odświeżania ekranu
 • Dość duża ilość pamięci RAM
 • Dość duża ilość pamięci wewnętrznej
 • Świetna jakość zdjęć i nagrań ze wszystkich obiektywów w każdych warunkach oświetleniowych
 • Dość duża pojemność baterii
 • Podstawowe ładowanie bezprzewodowe
 • Bezprzewodowe ładowanie zwrotne
 • Certyfikat IP68
 • Niska waga

Na minus

 • Niska moc ładowania przewodowego
 • Brak teleobiektywu
 • Brak kostki ładującej w zestawie
 • Brak funkcji autofocus w przednim obiektywie

Kup Google Pixel 8 8/128 GB

8. Google Pixel 7 Pro 12/128 GB

Google Pixel 7 Pro
Google Pixel 7 Pro
 • Wyświetlacz: 6,7″ LTPO AMOLED
 • Maksymalna rozdzielczość obrazu: 1440 × 3120 px 
 • Maksymalna częstotliwość odświeżania ekranu: 120 Hz
 • Procesor: Google Tensor G2
 • RAM: 12 GB (dostępny również w wersji 8 GB)
 • Pojemność pamięci: 128 GB (dostępny również w wersji 256 GB i 512 GB)
 • System operacyjny: Android 13
 • Pojemność i moc ładowania baterii: 5000 mAh, 23 W (25 W bezprzewodowe, bezprzewodowe zwrotne)
 • Złącza: USB-C, gniazdo nanoSIM — 1 szt.
 • Komunikacja: 5G, 4G (LTE), Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2, NFC
 • Aparat: 50 Mpix (f/1.9, 1/1.31″, 1.2 µm, OIS) — szerokokątny, 48 Mpix (f/3.5, 1/2.55″, 0.7 µm, OIS) — teleobiektyw, 12 Mpix (f/2.2, 1/2.9″, 1.25 µm) — ultraszeroki, 10.8 Mpix (f/2.2, 1/3.1″, 1.22 µm) — przedni
 • Dodatkowe funkcje: Dual SIM (hybrydowy), certyfikat IP68, głośniki stereo
 • Waga: ~ 210 g
 • Cena: ~ 4000 zł

Jeżeli nie przeszkadza nam kupno nieco starszego smartfona, możemy postawić na najmocniejszy wariant zeszłorocznej linii smartfonów od firmy Google, czyli Pixel 7 Pro. Choć wspomniany model odstaje nieco poziomem wydajności od innych urządzeń w tym budżecie, nadrabia to wieloma innymi aspektami.

Sprzęt napędza procesor Google Tensor G2 wsparty 12 GB pamięci RAM, co przekłada się na zadowalającą ilość mocy obliczeniowej wystarczającą do pracy w większości aplikacji. Wygenerowane przez niego informacje wyświetlane są na dużym, 6,7-calowym ekranie LTPO AMOLED o wysokiej rozdzielczości i częstotliwości odświeżania sięgającej 120 Hz.

Z dużą pewnością możemy stwierdzić, że Google Pixel 7 Pro to najlepszy smartfon do 4000 zł pod kątem aparatu. Na tylnej części obudowy znajdziemy bowiem trzy wszechstronne obiektywy, dzięki którym wykonamy fenomenalne zdjęcia i filmy niezależnie od sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Co istotne, dwa z nich dysponują optyczną stabilizacją obrazu.

Całość jest bardzo dobrze wykonana, a bezpieczeństwo w razie zalania gwarantuje certyfikat IP68. Energię zaś dostarcza pojemne ogniwo 5000 mAh obsługujące zarówno 23-watowe ładowanie przewodowe, jak i bezprzewodowe o mocy 25 W.

Szczerze mówiąc, ciężko wytknąć temu modelowi jakieś istotne wady. Jeżeli nie przeszkadza nam stosunkowo niewielka moc ładowania przewodowego oraz brak kostki ładującej w zestawie, jedynymi mankamentami mogą okazać się dość duży rozmiar i waga urządzenia.

Na plus

 • Zadowalająca wydajność
 • Świetny ekran LTPO AMOLED o bardzo wysokiej rozdzielczości
 • Wysoka częstotliwość odświeżania ekranu
 • Duża ilość pamięci RAM
 • Dość duża ilość pamięci wewnętrznej
 • Świetna jakość zdjęć i nagrań ze wszystkich obiektywów w każdych warunkach oświetleniowych
 • Pojemna bateria
 • Wysoka moc ładowania bezprzewodowego
 • Certyfikat IP68

Na minus

 • Niska moc ładowania przewodowego
 • Brak kostki ładującej w zestawie
 • Dość duża waga

Kup Google Pixel 7 Pro 12/128 GB

9. Xiaomi 13T Pro 12/512 GB

Xiaomi 13T Pro
Xiaomi 13T Pro
 • Wyświetlacz: 6,67″ AMOLED
 • Maksymalna rozdzielczość obrazu: 1220 × 2712 px 
 • Maksymalna częstotliwość odświeżania ekranu: 144 Hz
 • Procesor: MediaTek Dimensity 9200+
 • RAM: 12 GB (dostępny również w wersji 16 GB)
 • Pojemność pamięci: 512 GB (dostępny również w wersji 256 GB i 1 TB)
 • System operacyjny: Android 13
 • Pojemność i moc ładowania baterii: 5000 mAh, 120 W
 • Złącza: USB-C, gniazdo nanoSIM — 2 szt.
 • Komunikacja: 5G, 4G (LTE), Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, NFC
 • Aparat: 50 Mpix (f/1.9, 1/1.28″, 1.22 µm, OIS) — szerokokątny, 50 Mpix (f/1.9, 1/2.88″, 0.61 µm) — teleobiektyw, 12 Mpix (f/2.2, 1/3.06″, 1.12 µm) — ultraszeroki, 20 Mpix (f/2.2, 0.8 µm) — przedni
 • Dodatkowe funkcje: Dual SIM, certyfikat IP68, głośniki stereo
 • Waga: ~ 210 g
 • Cena: ~ 4000 zł

Xiaomi 13T Pro to bardzo wszechstronny telefon do 4000 zł o imponującej specyfikacji. Sprzęt wyposażono w 6,67-calowy ekran AMOLED o wysokiej rozdzielczości i częstotliwości odświeżania sięgającej 144 Hz, który zapewnia bardzo dobre wrażenia wizualne. Dzięki procesorowi MediaTek Dimensity 9200+ oraz 12 GB pamięci RAM, urządzenie oferuje płynne działanie, a także wydajność idealną do pracy pod dużym obciążeniem.

Opisywany model może pochwalić się ciekawym zestawem obiektywów. Każdy z nich dostarcza bowiem zdjęcia i filmy w bardzo dobrej jakości, niezależnie od warunków oświetleniowych.

Xiaomi 13T Pro wyposażono ponadto w akumulator o pojemności 5000 mAh, co przekłada się na długi czas pracy na baterii. Jeżeli jednak zajdzie potrzeba uzupełnienia poziomu energii, mamy możliwość skorzystania z błyskawicznego uzupełniania energii o niespotykanej wręcz mocy 120 W.

Nie znajdziemy tutaj niestety ładowania bezprzewodowego. Bądźmy szczerzy — choć 120-watowy zasilacz przewodowy robi wrażenie, wielu użytkowników wolałoby dostać możliwość skorzystania z technologii Qi nawet z mniejszą intensywnością. Co więcej, długotrwałe korzystanie z wysokiej mocy podczas odbudowywania zapasów energii może okazać się szkodliwe dla żywotności samego ogniwa, która to zmniejsza się na skutek generowanego wówczas ciepła.

Na plus

 • Świetna wydajność
 • Świetny ekran AMOLED o wysokiej rozdzielczości
 • Bardzo wysoka częstotliwość odświeżania ekranu
 • Duża ilość pamięci RAM
 • Bardzo duża ilość pamięci wewnętrznej
 • Bardzo dobra jakość zdjęć i nagrań ze wszystkich tylnych obiektywów w każdych warunkach oświetleniowych
 • Duża pojemność baterii
 • Certyfikat IP68

Na minus

 • Brak ładowania bezprzewodowego
 • Dość duża waga
 • Niska jakość zdjęć i nagrań z obiektywu przedniego
 • Potencjalnie szkodliwy wpływ ładowania 120 W na żywotność baterii

Kup Xiaomi 13T Pro 12/512 GB

10. Motorola Edge 40 Pro 12/256 GB

Motorola Edge 40 Pro
Motorola Edge 40 Pro
 • Wyświetlacz: 6,67″ OLED
 • Maksymalna rozdzielczość obrazu: 1080 × 2400 px 
 • Maksymalna częstotliwość odświeżania ekranu: 165 Hz
 • Procesor: Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2
 • RAM: 12 GB
 • Pojemność pamięci: 256 GB (dostępny również w wersji 512 GB)
 • System operacyjny: Android 13
 • Pojemność i moc ładowania baterii: 4600 mAh, 120 W (15 W bezprzewodowe, 5 W przewodowe i bezprzewodowe zwrotne)
 • Złącza: USB-C, gniazdo nanoSIM — 1 szt.
 • Komunikacja: 5G, 4G (LTE), Wi-Fi 7, Bluetooth 5.3, NFC
 • Aparat: 50 Mpix (f/1.8, 1/1.55″, 1 µm, OIS) — szerokokątny, 12 Mpix (f/1.6, 1/2.93″, 1.22 µm) — teleobiektyw, 50 Mpix (f/2.2, 1/2.76″, 0.64 µm) — ultraszeroki, 8 Mpix (f/2.2, 1/2.8″, 0.61 µm) — przedni
 • Dodatkowe funkcje: Dual SIM (hybrydowy), certyfikat IP68, głośniki stereo
 • Waga: ~ 200 g
 • Cena: ~ 4000 zł

Ranking zamyka Motorola Edge 40 Pro — flagowa konstrukcja amerykańskiego producenta. Zapewnia ona imponującą wydajność dzięki procesorowi Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 i 12 GB pamięci RAM. 6,67-calowy ekran OLED o częstotliwości odświeżania 165 Hz oferuje zaś płynne, wyraziste wyświetlanie generowanych treści.

Sprzęt wyposażono w całkiem wszechstronny zestaw aparatów. Obejmuje on obiektyw główny z optyczną stabilizacją obrazu, teleobiektyw oraz obiektyw ultraszerokokątny, dzięki którym z powodzeniem wykonamy dobrej jakości zdjęcia czy nagrania zarówno w dzień, jak i w nocy.

Telefon może pochwalić się certyfikatem IP68, głośnikami stereo oraz baterią o pojemności 4600 mAh z ultraszybkim ładowaniem 120 W (przewodowe) i 15 W (bezprzewodowe). Znalazło się tu również miejsce dla dwóch wariantów zwrotnego transferu energii.

Warto nadmienić, że pomimo wszechstronności aparatu, teleobiektyw i obiektyw ultraszeroki nieco odstają pod kątem ostrości wykonywanych „fotek”. Dodatkowo powinniśmy pamiętać o nieco gorszym działaniu trybu portretowego w porównaniu z konkurencyjnymi modelami. Jeżeli jednak wspomniane wady nie mają dla nas szczególnej wagi, Motorola Edge 40 Pro to świetna odpowiedź na pytanie, jaki smartfon do 4000 zł wybrać.

Na plus

 • Bardzo wysoka wydajność
 • Bardzo dobry ekran AMOLED
 • Bardzo wysoka częstotliwość odświeżania ekranu
 • Duża ilość pamięci RAM
 • Duża ilość pamięci wewnętrznej
 • Dobra jakość zdjęć i nagrań z obiektywu głównego
 • Dość duża pojemność baterii
 • Podstawowe ładowanie bezprzewodowe
 • Bezprzewodowe ładowanie zwrotne
 • Certyfikat IP68

Na minus

 • Dość niska jakość zdjęć i nagrań z obiektywu ultraszerokiego oraz teleobiektywu
 • Gorsze działanie trybu portretowego w porównaniu z konkurencją
 • Potencjalnie szkodliwy wpływ ładowania 120 W na żywotność baterii

Kup Motorola Edge 40 Pro 12/256 GB

Najlepsze smartfony do 4000 zł — podsumowanie

Tak oto prezentuje się nasze zestawienie, w którym przedstawiliśmy najlepsze smartfony w kwocie do 4000 zł. Wybór jest dość spory, a urządzenia istotnie różnią się wieloma parametrami — sprawia to, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, choć można momentami zgubić się w ogromie różnych ofert. Jesteśmy pewni, że nasz ranking okaże się pomocny podczas wyboru telefonu w zadanym budżecie, niezależnie od docelowego przeznaczenia sprzętu.

Przeczytaj też:

Która konstrukcja z naszego zestawienia najbardziej przypadła Wam do gustu? Czy kupując smartfona, decydujecie się na sprzęt z wyższej półki, czy pozostajecie wierni nieco tańszym propozycjom? Koniecznie dajcie znać w sekcji komentarzy poniżej!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.