Nie od dziś wiadomo, że odpowiednie nagłośnienie odgrywa istotną rolę w naszym życiu codziennym. Na rolę wysokiej jakości dźwięku wpływa nie tylko popularność wszelkich form cyfrowej rozrywki, ale także coraz powszechniejsze wykorzystanie pracy zdalnej. Z tego powodu wiele osób szuka wielozadaniowego i uniwersalnego sprzętu do odtwarzania audio, a jednym z najlepszych rozwiązań w tej kwestii są bez wątpienia słuchawki do komputera.
Spis treści
Przyjrzeliśmy się sklepowym ofertom i starannie dobraliśmy 10 godnych polecenia urządzeń na każdą kieszeń, które podzieliliśmy na modele przewodowe oraz bezprzewodowe. Zawarte w niniejszym artykule propozycje zadowolą zarówno osoby poszukujące budżetowego sprzętu do odtwarzania audio, jak i entuzjastów najwyższej jakości dźwięku, mających na oku jedynie bezkompromisowe rozwiązania. Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem najlepszych słuchawek do komputera!
Na co zwracać uwagę wybierając słuchawki do komputera?
Odpowiedniej jakości słuchawki niewątpliwie podniosą nasz komfort podczas przesiadywania przy komputerze — niezależnie od rodzaju aktywności, do jakiej taki sprzęt będzie przez nas używany. Na łamach naszego portalu omawialiśmy już nieraz istotne parametry, jakimi powinny charakteryzować się tego typu urządzenia (chociażby w tekstach o headsetach do Xbox Series X|S i słuchawkach do PlayStation 5), przypomnijmy więc pokrótce najważniejsze z nich. Warto pamiętać, że zapoznanie się z poniższymi zagadnieniami znacznie ułatwi nam proces doboru odpowiedniego sprzętu do naszych potrzeb.
Pierwszą kwestią, którą należy rozpatrzyć, jest sposób łączności słuchawek z komputerem. Wyróżniamy tutaj następujące rozwiązania:
- Przewodowe — słuchawki podłączane do jednostki za pomocą przewodu (zakończonego najczęściej złączem minijack 3,5 mm), których główną zaletą wobec modeli pozbawionych kabla jest brak konieczności ładowania. Wbudowana karta dźwiękowa w laptopie czy komputerze nie zawsze jest w stanie wydobyć pełny potencjał z naszego sprzętu, dlatego konieczne może być zaopatrzenie się w zewnętrzny moduł audio.
- Bezprzewodowe — takie słuchawki do komputera łączą się z nim za pomocą protokołu Bluetooth lub przez odbiornik radiowy wpinany do portu USB. Rozwiązanie to pozwala na znacznie większą swobodę poruszania się dzięki wyeliminowaniu kabla. Największą wadą systemów wireless jest konieczność pilnowania poziomu naładowania baterii. Na szczęście producenci coraz częściej implementują w sprzęcie funkcję pracy „na kablu”, która okazuje się bardzo przydatna, gdy zapas energii w akumulatorze spada do zera.
Budowa słuchawek wpływa bezpośrednio na izolację akustyczną headsetu oraz charakterystykę generowanego dźwięku. Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje konstrukcji:
- Otwarta — pozwala na lepszy przepływ powietrza między uchem a otoczeniem, gdyż fala akustyczna nie rozchodzi się wyłącznie w obrębie obudowy. Słuchawki o konstrukcji otwartej charakteryzują się bardziej naturalnym brzmieniem oraz większym komfortem przy długim czasie ich noszenia. Największą wadą jest tu słaba izolacja dźwięku, co może istotnie wpłynąć na wrażenia z użytkowania.
- Zamknięta — zapewnia o wiele lepszą izolację dźwięku niż słuchawki otwarte. Taki rodzaj konstrukcji jest idealnym rozwiązaniem dla osób chcących w stu procentach skupić się na pracy, ulubionej grze czy serialu. Pod względem charakterystyki audio możemy liczyć na głębsze brzmienie niskich tonów niż w przypadku budowy otwartej.
- Półotwarta — łączy zalety powyższych konstrukcji, zapewniając usprawniony przepływ powietrza i bardziej naturalne brzmienie względem słuchawek zamkniętych.
Kolejnym istotnym elementem specyfikacji, mającym ogromny wpływ na charakterystykę dźwięku generowanego przez słuchawki do komputera, jest pasmo przenoszenia. W dużym uproszczeniu określa ono najniższe i najwyższe tony możliwe do odwzorowania przez przetworniki, a jego wartość wyraża się w hercach (Hz). Należy przy tym pamiętać, że zakres dźwięków słyszalnych przez człowieka wynosi średnio od 16 Hz do 20 000 Hz, więc wybrany przez nas sprzęt powinien cechować się pasmem przenoszenia co najmniej na tym poziomie. Wiele propozycji oferuje jeszcze „szersze” brzmienie, jednak częstotliwości wykraczające poza rozpoznawalną przez ludzki narząd słuchu skalę są bardziej wyczuwalne niż możliwe do usłyszenia.
Coraz więcej osób interesują słuchawki z mikrofonem do komputera. Obecność takiego elementu w urządzeniu okazuje się bardzo pomocna, zwłaszcza gdy zdarza nam się używać komunikatorów głosowych czy brać udział w rozmowach i konferencjach — nie musimy wówczas zaopatrywać się w osobny mikrofon do streamowania.
Następnym parametrem wartym omówienia jest impedancja. Wyrażana w Omach (Om), określa zależność między siłą dźwięku a ilością zakłóceń. Im mniejsza impedancja, tym słuchawki grają głośniej, ale z większą ilością zniekształceń. Wraz ze wzrostem oporu przetworniki generują falę akustyczną o mniejszym natężeniu, ale też z niższym poziomem szumów. Warto nadmienić, że słuchawki o wysokiej impedancji sprawują się lepiej, gdy podłączymy je do zewnętrznego wzmacniacza czy karty dźwiękowej — w przeciwnym wypadku są dość ciche.
Czułość wyraża się w decybelach (dB) i mówi nam ona, jak głośny dźwięk jest w stanie wydobyć się z danego modelu słuchawek. Próg bólu dla ludzkiego ucha wynosi ok. 120 dB, dlatego najczęściej zaleca się wybór sprzętu o czułości na poziomie ~ 100 dB, dzięki czemu nasz narząd słuchu nie jest narażony na uszkodzenie.
Dla wielu użytkowników kluczowym parametrem, jakim powinny charakteryzować się słuchawki do komputera, jest aktywna redukcja szumów. Rozwiązanie popularne określane skrótem ANC (ang. Active Noise Cancellation) polega na wykorzystaniu umieszczonych na słuchawkach czujników oraz mikrofonów analizujących nasze otoczenie w celu wyeliminowania rozpraszających dźwięków i sygnałów.
Ostatnim aspektem, jaki omówimy, jest jakość wykonania i materiały użyte do produkcji sprzętu. Choć plastikowe konstrukcje są zdecydowanie lżejsze i tańsze, elementy wykonane z tego tworzywa mają skłonność do uszkodzeń. Urządzenia wykonane z metalu i aluminium rozwiązują ten problem kosztem większej wagi, przekładającej się na również na mniejszy komfort użytkowania.
Skoro wszystkie najważniejsze elementy specyfikacji mamy już za sobą, przejdźmy do naszego rankingu!
Przewodowe słuchawki do komputera — najlepsze modele
Nasze zestawienie otwierają słuchawki przewodowe, wciąż będące niezmiernie popularnym wyborem wśród użytkowników komputerów i laptopów — powodem tego może być z reguły lepsza jakość dźwięku, niż ta oferowana przez headsety bez kabla. Znajdziemy tu budżetowe propozycje wyposażone we wszelkie niezbędne funkcje, sprzęt ze średniej półki skierowany do nieco bardziej wymagających użytkowników oraz najwyższej jakości, bezkompromisowe urządzenia stworzone dla entuzjastów doskonałego brzmienia.
1. JBL Tune 500
- Złącze: minijack 3,5 mm
- Budowa: zamknięte
- Pasmo przenoszenia słuchawek: 20 – 20 000 Hz
- Mikrofon: tak (na kablu)
- Impedancja: 32 Om
- Czułość słuchawek: brak danych
- Odłączany kabel: nie
- Długość kabla: ~ 1,2 m
- Materiał nauszników: skóra ekologiczna
- Dodatkowe informacje: pilot z mikrofonem umieszczony na kablu, regulowany pałąk, składana konstrukcja
- Dodatkowe wyposażenie: brak
- Waga: ~ 150 g
- Cena: ~ 100 zł
Pierwszy polecany przez nas model to JBL Tune 500 — najtańsze warte uwagi słuchawki do komputera wyposażone w mikrofon. Wykonaną z plastiku konstrukcję charakteryzuje zadowalające pasmo przenoszenia, które odwzorowuje fizjologiczny zakres częstotliwości słyszalny dla ludzkiego ucha. Choć producent nie udostępnił dokładnych danych o czułości, słuchawki grają na przyzwoitym jak na swoją cenę poziomie głośności. Dużym plusem jest składana konstrukcja ułatwiająca transport oraz umieszczony na kablu mikrofon z pilotem, którego przycisk służy do odbierania połączeń.
Niestety jakość wykonania urządzenia nie stoi na najwyższym poziomie, cienki kabel podatny jest na uszkodzenia, a wszechobecny plastik nieco trzeszczy. Dodatkowo po dłuższym czasie spada wygoda użytkowania, a sam headset potrafi delikatnie uwierać — są to jednak wady, które możemy uznać za dość typowe w zestawach słuchawkowych za podobne pieniądze.
Na plus
- Zadowalające pasmo przenoszenia
- Zadowalająca jakość dźwięku
- Niska waga
- Pilot z mikrofonem umieszczony na kablu
- Składana konstrukcja
Na minus
- Bardzo cienki kabel
- Plastikowa konstrukcja podatna na uszkodzenia
- Słuchawki po dłuższym czasie mogą uwierać
Kup JBL Tune 500
- Sprawdź aktualne ceny JBL Tune 500 na Allegro
- Sprawdź aktualną cenę JBL Tune 500 w Media Expert
- Sprawdź aktualną cenę JBL Tune 500 w RTV EURO AGD
- Sprawdź aktualną cenę JBL Tune 500 w Media Markt
- Sprawdź aktualną cenę JBL Tune 500 w NEONET
- Sprawdź aktualną cenę JBL Tune 500 w OleOle
2. Audio-Technica ATH-M30X
- Złącze: minijack 3,5 mm
- Budowa: zamknięta
- Pasmo przenoszenia słuchawek: 15 – 22000 Hz
- Mikrofon: brak
- Impedancja: 47 Om
- Czułość słuchawek: 96 dB
- Odłączany kabel: nie
- Długość kabla: 3 m
- Materiał nauszników: skóra ekologiczna
- Dodatkowe informacje: składana konstrukcja, regulowany pałąk
- Dodatkowe wyposażenie: skórzany pokrowiec, adapter jack 6,35 mm
- Waga: ~ 220 g
- Cena: ~ 350 zł
Jeżeli interesują nas dobrze wykonane, świetnie brzmiące słuchawki do komputera za stosunkowo niewielką kwotę, model Audio-Technica ATH-M30X będzie strzałem w dziesiątkę. Zamknięta konstrukcja ze skórzanymi i aluminiowymi elementami robi dobre wrażenie, a oprócz regulacji pałąka mamy również możliwość złożenia headsetu do przechowywania lub transportu.
Warto wspomnieć, że pasmo przenoszenia nieco wykracza poza zakres słyszalny przez człowieka, dzięki czemu wprawny słuchacz będzie w stanie docenić większą szczegółowość otrzymywanego sygnału. Jeśli zaś chodzi o samo brzmienie, ATH-M30X cechuje bardzo czysty i neutralny profil, co docenią użytkownicy zajmujący się montażem filmów i produkcją dźwięku.
Niestety nie obyło się bez wad, wśród których na pierwszy plan wybija się potrzeba podpięcia do wzmacniacza lub interfejsu audio, jeżeli interesuje nas wydobycie pełnego potencjału tego modelu — jest to jednak cena, którą warto zapłacić za klarowny dźwięk z małą ilością zakłóceń. Pamiętajmy również o braku mikrofonu, będącego dla niektórych użytkowników niezbędnym elementem słuchawek do pracy i rozrywki.
Na plus
- Szerokie pasmo przenoszenia
- Dobra jakość dźwięku
- Gruby i wytrzymały przewód
- Dobra jakość wykonania
- Niewielka waga
- Składana konstrukcja
- Przydatne akcesoria w zestawie
- Neutralny profil dźwięku
Na minus
- Brak mikrofonu
- Potrzeba podpięcia do zewnętrznej karty dźwiękowej w celu osiągnięcia lepszego brzmienia
Kup Audio-Technica ATH-M30X
- Sprawdź aktualne ceny Audio-Technica ATH-M30X na Allegro
- Sprawdź aktualną cenę Audio-Technica ATH-M30X w RTV EURO AGD
- Sprawdź aktualną cenę Audio-Technica ATH-M30X w OleOle
- Sprawdź aktualną cenę Audio-Technica ATH-M30X w Empik
- Sprawdź aktualną cenę Audio-Technica ATH-M30X w Amazon.pl
3. Beyerdynamic DT770 PRO
- Złącze: minijack 3,5 mm
- Budowa: otwarte
- Pasmo przenoszenia słuchawek: 5 – 35000 Hz
- Mikrofon: brak
- Impedancja: 32 Om
- Czułość słuchawek: 96 dB
- Odłączany kabel: nie
- Długość kabla: 1,6 m
- Materiał nauszników: skóra ekologiczna
- Dodatkowe informacje: regulowany pałąk, wymienne nauszniki
- Dodatkowe wyposażenie: materiałowy pokrowiec, adapter jack 6,35 mm
- Waga: 270 g
- Cena: ~ 600 zł
Beyerdynamic DT770 PRO to kolejne słuchawki do komputera, których studyjny charakter przekłada się na doskonałe wrażenia z odsłuchu audio na co dzień. Zakres tonalny jest bardzo szeroki, a impedancja na poziomie 32 Omów sprawia, że słuchawki będą dostatecznie głośne nawet bez wzmacniacza. Zamknięta konstrukcja wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, co w połączeniu z jej niewielką wagą przekłada się na długie godziny komfortowej pracy.
Ciekawą opcją jest możliwość zmiany nauszników — jeżeli te dołączone w zestawie (wykonane ze skóry ekologicznej) nie sprostają naszym wymaganiom, z łatwością możemy zastąpić je wariantem welurowym. Dźwięk jest dobrze izolowany, a samo brzmienie jest bardzo klarowne. Na wyróżnienie zasługują przydatne akcesoria zapewnione przez producenta, wśród których znajdziemy między innymi materiałowy pokrowiec i adapter na duże złącze jack 6,35 mm.
Tak, jak w przypadku wcześniej omawianego modelu, słuchawki nie mają wbudowanego mikrofonu, poza tym niektórym użytkownikom może być z początku trudno przyzwyczaić się do neutralnej charakterystyki dźwięku headsetu. Do tego w celu wyciągnięcia pełnego brzmienia warto wyposażyć się w dodatkowy interfejs audio. Jeżeli nie są to dla nas przeszkody do zakupu tego modelu, DT770 PRO jawi się jako bardzo rozsądna opcja.
Na plus
- Bardzo szerokie pasmo przenoszenia
- Bardzo dobra jakość dźwięku
- Świetna jakość wykonania
- Niewielka waga
- Przydatne akcesoria w zestawie
- Czysty, przejrzysty dźwięk
- Dobra izolacja dźwięku
Na minus
- Brak mikrofonu
Kup Beyerdynamic DT770 PRO
- Sprawdź aktualne ceny Beyerdynamic DT770 PRO na Allegro
- Sprawdź aktualną cenę Beyerdynamic DT770 PRO w RTV EURO AGD
- Sprawdź aktualną cenę Beyerdynamic DT770 PRO w OleOle
- Sprawdź aktualną cenę Beyerdynamic DT770 PRO w Amazon.pl
4. Philips Fidelio X3
- Złącze: minijack (3,5 mm i 2,5 mm)
- Budowa: otwarte
- Pasmo przenoszenia słuchawek: 5 – 40000 Hz
- Mikrofon: brak
- Impedancja: 30 Om
- Czułość słuchawek: 100 dB
- Odłączany kabel: tak
- Długość kabla: 3 m
- Materiał nauszników: skóra naturalna
- Dodatkowe informacje: regulowany pałąk, opaska podtrzymująca słuchawki
- Dodatkowe wyposażenie: kabel minijack 2,5 mm i 3,5 mm, materiałowy pokrowiec, adapter jack 6,35 mm, klips do kabla
- Waga: 380 g
- Cena: ~ 1000 zł
Ostatnim polecanym przez nas modelem przewodowym jest Philips Fidelio X3 — bezkompromisowe słuchawki do komputera o fenomenalnym brzmieniu. Pasmo przenoszenia jest bardzo szerokie, a odpowiednio dopasowana impedancja oraz czułość przetworników dbają o zadowalający poziom głośności nawet bez dodatkowego wzmacniacza. Dźwięk, jaki otrzymujemy, jest powalający, nawet biorąc pod uwagę drobne braki w dynamice niskich tonów.
Otwarta konstrukcja dba o dobry przepływ powietrza i szeroką scenę, a dodatkowa opaska podtrzymująca słuchawki na głowie sprawia, że długie godziny użytkowania nie będą żadnym problemem. Nawet w przypadku sprzętu tej klasy nie brakuje jednak małych wad — tak jak w przypadku wcześniej opisywanych modeli nie uświadczymy tu bowiem mikrofonu. Nie zapominajmy również o wspomnianej wyżej możliwości podpięcia zestawu do odpowiedniej karty dźwiękowej, co daje nam szansę wyciągnięcie pełnego potencjału z omawianych słuchawek.
Na plus
- Bardzo szerokie pasmo przenoszenia
- Rewelacyjna jakość dźwięku
- Odłączany kabel
- Świetna jakość wykonania
- Przydatne akcesoria w zestawie
- Naturalny i czysty dźwięk
- Dobry przepływ powietrza
- Opaska podtrzymująca słuchawki podczas użytkowania
Na minus
- Nieco mało wyraźne niskie tony
- Brak mikrofonu
Kup Philips Fidelio X3
- Sprawdź aktualne ceny Philips Fidelio X3 na Allegro
- Sprawdź aktualną cenę Philips Fidelio X3 w Media Expert
- Sprawdź aktualną cenę Philips Fidelio X3 w RTV EURO AGD
- Sprawdź aktualną cenę Philips Fidelio X3 w OleOle
- Sprawdź aktualną cenę Philips Fidelio X3 w Electro
- Sprawdź aktualną cenę Philips Fidelio X3 w Avans
Bezprzewodowe słuchawki do komputera — najlepsze modele
Słuchawki bezprzewodowe to doskonałe rozwiązanie, jeśli ponad niezrównaną jakość dźwięku headsetów „na kablu” stawiamy swobodę ruchu. Wśród wyselekcjonowanych przez nas modeli znalazły się zarówno podstawowe, godne polecenia konstrukcje dla osób, które nie chcą wydać na sprzęt dużej sumy pieniędzy, jak i urządzenia z najwyższej półki, wyposażone w wiele przydatnych rozwiązań i technologii.
1. JBL Tune 510BT
- Budowa: zamknięte
- Możliwość transmisji: Bluetooth
- Pasmo przenoszenia słuchawek: 20 – 20000 Hz
- Redukcja szumów: brak
- Mikrofon: tak (wbudowany w słuchawkę)
- Impedancja: 32 Om
- Czułość słuchawek: 103,5 dB
- Czas pracy na jednym ładowaniu: do 40 godzin
- Port ładowania: USB-C
- Materiał nauszników: skóra ekologiczna
- Zasięg: do 10 m
- Dodatkowe informacje: regulowany pałąk, składana konstrukcja, wsparcie asystenta głosowego
- Dodatkowe wyposażenie: kabel USB-C
- Waga: ~ 150 g
- Cena: ~ 200 zł
JBL Tune 510BT to bardzo przyzwoite, budżetowe słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem do komputera, na które nie musimy wydawać dużej sumy pieniędzy. Plastikową, lekką konstrukcję cechuje zadowalające jak na tę cenę brzmienie, a wbudowana bateria zapewnia nawet 40 godzin pracy na jednym ładowaniu. Dodatkowym atutem jest możliwość złożenia całego zestawu w celu łatwiejszego transportu, a naładujemy go poprzez wbudowany port USB-C.
Niestety plastik użyty do wykonania sprzętu sprawia, że niektóre elementy mogą dość łatwo ulec uszkodzeniu. Do tego przy dłuższym korzystaniu z urządzenia możemy zacząć odczuwać dyskomfort, ponieważ sam headset potrafi nieco uwierać w głowę i uszy.
Na plus
- Zadowalające pasmo przenoszenia
- Zadowalająca jakość dźwięku
- Mikrofon wbudowany w słuchawkę
- Długi czas pracy na baterii
- Niska waga
- Składana konstrukcja
Na minus
- Plastikowa konstrukcja podatna na uszkodzenia
- Niska wygoda użytkowania po dłuższym czasie
Kup JBL Tune 510BT
- Sprawdź aktualne ceny JBL Tune 510BT na Allegro
- Sprawdź aktualną cenę JBL Tune 510BT w Media Expert
- Sprawdź aktualną cenę JBL Tune 510BT w Media Markt
- Sprawdź aktualną cenę JBL Tune 510BT w NEONET
- Sprawdź aktualną cenę JBL Tune 510BT w Electro
- Sprawdź aktualną cenę JBL Tune 510BT w Avans
2. Sony MDR-RF895RK
- Budowa: zamknięte
- Możliwość transmisji: bezprzewodowa (radiowa RF)
- Redukcja szumów: brak
- Pasmo przenoszenia słuchawek: 10 – 22000 Hz
- Mikrofon: brak
- Impedancja: 32 Om
- Czułość słuchawek: 100 dB
- Czas pracy na jednym ładowaniu: do 20 godzin
- Port ładowania: ładowanie przez stację dokującą
- Materiał nauszników: skóra ekologiczna
- Zasięg: do 100 m
- Dodatkowe informacje: regulowany pałąk, stacja dokująca z automatycznym wyłączaniem, regulacja głośności na słuchawkach, automatyczne wyszukiwanie częstotliwości, funkcja automatycznego włączania i wyłączania
- Dodatkowe wyposażenie: stacja dokująca, kabel zasilający, kabel RCA, adapter minijack 3,5 mm na jack 6,35 mm
- Waga: ~ 320 g
- Cena: ~ 400 zł
Jeżeli mamy nieco większy budżet, warto postawić na model Sony MDR-RF895RK — słuchawki bezprzewodowe do komputera zapewniające niespotykany dotąd zasięg transmisji. Zamkniętą, składaną konstrukcję cechuje zadowalający czas pracy na jednym ładowaniu wynoszący do 20 godzin, oraz ogromny, niemal 100-metrowy zasięg działania za pośrednictwem technologii radiowej i połączenia ze stacją dokującą. Na wyróżnienie zasługuje możliwość ładowania sprzętu za pomocą wspomnianej stacji, co znacznie ogranicza ilość okablowania potrzebnego do korzystania ze słuchawek.
Jeżeli chodzi o wady opisywanego sprzętu, niewątpliwie we znaki daje się brak mikrofonu — elementu niemal obligatoryjnego dla wielu użytkowników. Ponadto przy dłuższych sesjach przy komputerze zestaw słuchawkowy może nieco uwierać. Jeżeli jednak przymkniemy na te kwestie oko, Sony MDR-RF895RK to godna polecenia opcja w tej półce cenowej.
Na plus
- Szerokie pasmo przenoszenia
- Dobra jakość dźwięku
- Transmisja radiowa z bardzo niskim opóźnieniem
- Zadowalająca jakość wykonania
- Zadowalający czas pracy na baterii
- Bardzo duży zasięg działania bezprzewodowego
- Ładowanie przez stację dokującą
Na minus
- Słuchawki po dłuższym czasie mogą uwierać
- Brak mikrofonu
Kup Sony MDR-RF895RK
- Sprawdź aktualne ceny Sony MDR-RF895RK na Allegro
- Sprawdź aktualną cenę Sony MDR-RF895RK w Media Expert
- Sprawdź aktualną cenę Sony MDR-RF895RK w Media Markt
- Sprawdź aktualną cenę Sony MDR-RF895RK w Electro
- Sprawdź aktualną cenę Sony MDR-RF895RK w Avans
- Sprawdź aktualną cenę Sony MDR-RF895RK w Amazon.pl
3. SteelSeries Arctis 9
- Budowa: zamknięta
- Możliwość transmisji: bezprzewodowa (Bluetooth, radiowa)
- Pasmo przenoszenia słuchawek: 20 – 20000 Hz
- Redukcja szumów: brak
- Mikrofon: tak (wbudowany w słuchawkę)
- Impedancja: 32 Om
- Czułość słuchawek: 98 dB
- Czas pracy na jednym ładowaniu: do 20 godzin
- Port ładowania: USB-C
- Materiał nauszników: tkanina oddychająca AirWeave
- Zasięg: do 10 m
- Dodatkowe informacje: regulowana opaska, mikrofon z funkcją wyciszania, kontrola głośności, 7.1 Surround Sound (tylko na PC), dedykowana aplikacja
- Dodatkowe wyposażenie: kabel USB-C, transmiter radiowy USB-A
- Waga: ~ 370 g
- Cena: ~ 500 zł
SteelSeries Arctis 9 to bardzo przyzwoite słuchawki do komputera z mikrofonem stworzone z myślą o graczach. Oprócz transmisji za pośrednictwem Bluetooth otrzymujemy również możliwość połączenia radiowego przez dołączony transmiter oraz komunikacji przewodowej przy użyciu złącza minijack 3,5 mm. Wbudowany akumulator wystarcza na około 20 godzin ciągłego użytkowania, a naładujemy go za pośrednictwem wbudowanego w słuchawkę portu USB-C. Sprzęt cechuje zadowalający zakres tonalny i dobra jakość dźwięku, a jego mikrofon rejestruje głos bez żadnych zakłóceń.
Producent wyposażył urządzenie w tryb symulacji dźwięku przestrzennego, pozwalający nam lepiej określić, z jakiego kierunku pochodzi dany odgłos — nie działa on jednak najlepiej i często powoduje zniekształcenia, więc należy potraktować go co najwyżej jako ciekawostkę. Warto mieć również na uwadze dość dużą wagę całego headsetu, co może stać się uciążliwe przy dłuższych sesjach przed komputerem.
Na plus
- Zadowalające pasmo przenoszenia
- Dobra jakość dźwięku
- Mikrofon wbudowany w słuchawkę z funkcją wyciszenia
- Możliwość podłączenia za pomocą odbiornika o niskim opóźnieniu dźwięku
- Możliwość transmisji przewodowej
- Zadowalający czas pracy na baterii
- Wygoda użytkowania
- Możliwość podpięcia innych źródeł dźwięku do adaptera radiowego
Na minus
- Dość duża waga
- Problematyczny system symulacji dźwięku przestrzennego
Kup SteelSeries Arctis 9
- Sprawdź aktualne ceny SteelSeries Arctis 9 na Allegro
- Sprawdź aktualną cenę SteelSeries Arctis 9 w Media Expert
- Sprawdź aktualną cenę SteelSeries Arctis 9 w RTV EURO AGD
- Sprawdź aktualną cenę SteelSeries Arctis 9 w OleOle
- Sprawdź aktualną cenę SteelSeries Arctis 9 w Electro
- Sprawdź aktualną cenę SteelSeries Arctis 9 w Avans
4. Audio-Technica ATH-M50XBT2
- Budowa: zamknięta
- Możliwość transmisji: bezprzewodowa (Bluetooth), przewodowa (minijack 3,5 mm)
- Pasmo przenoszenia słuchawek: 15 – 28000 Hz
- Redukcja szumów: nie
- Mikrofon: tak (wbudowany w słuchawkę)
- Impedancja: 38 Om
- Czułość słuchawek: 99 dB
- Czas pracy na jednym ładowaniu: do 50 godzin
- Port ładowania: USB-C
- Materiał nauszników: skóra ekologiczna
- Zasięg: do 10 m
- Dodatkowe informacje: regulowany pałąk, składana konstrukcja, wsparcie asystenta głosowego, dedykowana aplikacja mobilna
- Dodatkowe wyposażenie: skórzany pokrowiec, kabel USB-C, kabel minijack 3,5 mm
- Waga: ~ 300 g
- Cena: ~ 900 zł
Audio-Technica ATH-M50XBT2 to idealny kandydat, gdy naszym priorytetem są długie godziny komfortowego odsłuchu bez potrzeby ładowania. Solidnie wykonana, składana konstrukcja może pracować nawet przez 50 godzin, a komponenty zastosowane przez producenta dostarczają bardzo dobrej jakości dźwięk. Pasmo przenoszenia jest szerokie, a słuchawki odpowiednio głośne dzięki stosunkowo niewielkiej impedancji. Miłym dodatkiem jest dedykowana aplikacja mobilna do zmiany ustawień oraz akcesoria, które znajdziemy w zestawie.
Jedyną istotną wadą tego modelu jest brak aktywnej redukcji szumów, co może okazać się czynnikiem przeważającym podczas wyboru naszej przyszłej pary słuchawek. Jego rolę dość sprawnie nadrabia zamknięta budowa, która całkiem dobrze izoluje dźwięk, a sam brak ANC przekłada się na długi czas pracy na baterii.
Na plus
- Szerokie pasmo przenoszenia
- Bardzo dobra jakość dźwięku
- Mikrofon wbudowany w słuchawkę
- Możliwość połączenia przewodowego
- Bardzo długi czas pracy na baterii
- Dedykowana aplikacja mobilna do zmiany ustawień
- Przydatne akcesoria w zestawie
- Składana konstrukcja
Na minus
- Brak aktywnego systemu redukcji szumów
Kup Audio-Technica ATH-M50XBT2
- Sprawdź aktualne ceny Audio-Technica ATH-M50XBT2 na Allegro
- Sprawdź aktualną cenę Audio-Technica ATH-M50XBT2 w RTV EURO AGD
- Sprawdź aktualną cenę Audio-Technica ATH-M50XBT2 w OleOle
- Sprawdź aktualną cenę Audio-Technica ATH-M50XBT2 w Amazon.pl
5. Bose Quietcomfort 45
- Budowa: zamknięta
- Możliwość transmisji: bezprzewodowa (Bluetooth), przewodowa (minijack 3,5 mm)
- Pasmo przenoszenia słuchawek: brak danych
- Redukcja szumów: tak
- Mikrofon: tak (wbudowany w słuchawkę)
- Impedancja: brak danych
- Czułość słuchawek: brak danych
- Czas pracy na jednym ładowaniu: do 24 godzin
- Port ładowania: USB-C
- Materiał nauszników: skóra ekologiczna
- Zasięg: do 9 m
- Dodatkowe informacje: regulowany pałąk, składane nauszniki, wsparcie asystenta głosowego, dedykowana aplikacja mobilna
- Dodatkowe wyposażenie: twarde etui, kabel USB-C, kabel minijack 3,5 mm
- Waga: ~ 250 g
- Cena: ~ 1500 zł
Pierwszym modelem bezprzewodowym z najwyższej półki w naszym zestawieniu jest Bose Quietcomfort 45. Choć producent nie chwali się dokładną specyfikacją techniczną urządzenia, nie ma tu powodu do wstydu — słuchawki dostarczają bardzo dobrej jakości brzmienie, a zastosowany system aktywnej redukcji szumów działa rewelacyjnie. Konstrukcję wykonano z wytrzymałych tworzyw, jednocześnie zapewniając niewielką wagę. W zestawie znajdziemy między innymi twarde etui, dzięki któremu transport Quietcomfort 45 będzie łatwy i bezpieczny.
Do dyspozycji otrzymujemy aplikację mobilną do zmiany ustawień — choć obecny tam equalizer nie jest zbyt szczegółowy (dostępne jedynie opcje Bass, Mid i Treble zamiast pełnego korektora graficznego), jest miłym dodatkiem. Niestety systemu redukcji szumów nie da się w pełni wyłączyć ani regulować, co jest jedyną wartą odnotowania wadą tego modelu.
Na plus
- Świetna jakość dźwięku
- Mikrofon wbudowany w słuchawkę
- Bardzo dobra jakość wykonania
- Świetny system redukcji szumów
- Możliwość połączenia przewodowego
- Zadowalający czas pracy na baterii
- Niewielka waga
- Dedykowana aplikacja mobilna do zmiany ustawień
- Przydatne akcesoria w zestawie
- Składane nauszniki
- Twarde etui
Na minus
- Brak możliwości całkowitego wyłączenia i regulacji ANC
- Mało szczegółowy equalizer w aplikacji
Kup Bose Quietcomfort 45
- Sprawdź aktualne ceny Bose Quietcomfort 45 na Allegro
- Sprawdź aktualną cenę Bose Quietcomfort 45 w RTV EURO AGD
- Sprawdź aktualną cenę Bose Quietcomfort 45 w Media Markt
- Sprawdź aktualną cenę Bose Quietcomfort 45 w Alsen
- Sprawdź aktualną cenę Bose Quietcomfort 45 w Amazon.pl
6. Sony WH-1000XM5B
- Budowa: zamknięta
- Możliwość transmisji: bezprzewodowa (Bluetooth), przewodowa (minijack 3,5 mm)
- Pasmo przenoszenia słuchawek: 4 – 40000 Hz
- Redukcja szumów: tak
- Mikrofon: tak (wbudowany w słuchawkę)
- Impedancja: 48 Om
- Czułość słuchawek: 102 dB
- Czas pracy na jednym ładowaniu: do 40 godzin
- Port ładowania: USB-C
- Materiał nauszników: skóra ekologiczna
- Zasięg: do 10 m
- Dodatkowe informacje: regulowany pałąk, składane nauszniki, wsparcie asystenta głosowego, dedykowana aplikacja mobilna
- Dodatkowe wyposażenie: twarde etui, kabel USB-C, kabel minijack 3,5 mm
- Waga: 250 g
- Cena: ~ 1600 zł
Nasze zestawienie zamyka Sony WH-1000XM5B — fenomenalne słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem do komputera, wyposażone we wszelkie istotne funkcje i technologie. Sprzęt pochwalić może się naprawdę imponującym pasmem przenoszenia, długim czasem pracy na baterii oraz jednym z najlepszych na rynku systemem ANC. Mamy tu niemal wszystko, czego wymagać można od sprzętu za taką kwotę: składane nauszniki, twarde etui w zestawie, aplikację mobilną z wieloma opcjami, a także możliwość przewodowego połączenia.
Nawet w przypadku sprzętu za ponad półtora tysiąca złotych nie unikniemy jednak mniejszych wad. Niektóre widoczne elementy wykonano z plastiku, konstrukcja cierpi na słaby przepływ powietrza uciążliwy podczas długich sesji przy komputerze, a sama regulacja rozmiaru sprawia delikatne problemy (zwłaszcza w przypadku użytkowników o większym rozmiarze głowy i uszu). Mimo tych mankamentów otrzymujemy urządzenie niemal idealne, które doskonale spełni swoją funkcję w każdych warunkach.
Na plus
- Bardzo szerokie pasmo przenoszenia
- Świetna jakość dźwięku
- Mikrofon wbudowany w słuchawkę
- Bardzo dobra jakość wykonania
- Świetny system redukcji szumów
- Możliwość połączenia przewodowego
- Bardzo długi czas pracy na baterii
- Niewielka waga
- Dedykowana aplikacja mobilna do zmiany ustawień
- Przydatne akcesoria w zestawie
- Składane nauszniki
- Twarde etui
Na minus
- Problematyczna regulacja rozmiaru
- Słaby przepływ powietrza
- Plastikowe elementy burzące obraz świetnie wykonanego urządzenia
Kup Sony WH-1000XM5B
- Sprawdź aktualne ceny Sony WH-1000XM5B na Allegro
- Sprawdź aktualną cenę Sony WH-1000XM5B w Media Expert
- Sprawdź aktualną cenę Sony WH-1000XM5B w RTV EURO AGD
- Sprawdź aktualną cenę Sony WH-1000XM5B w Media Markt
- Sprawdź aktualną cenę Sony WH-1000XM5B w NEONET
- Sprawdź aktualną cenę Sony WH-1000XM5B w Amazon.pl
Najlepsze słuchawki do komputera — podsumowanie
Na tym kończymy nasz ranking, w którym przyjrzeliśmy się najlepszym słuchawkom do komputera. Spośród wielu dostępnych na rynku urządzeń wyselekcjonowaliśmy 10 uniwersalnych modeli, które niewątpliwie poprawią nasz komfort pracy i zabawy przy komputerze. Jesteśmy przekonani, że z drobną pomocą naszego zestawienia każdy użytkownik znajdzie odpowiedni headset dla siebie.
Przeczytaj też: Najlepszy tablet do rysowania
Jaki model z naszego zestawienia najbardziej przypadł Wam do gustu? Jakie parametry słuchawek są dla Was najważniejsze? Koniecznie dajcie znać w sekcji komentarzy poniżej!
Dyskusja na temat wpisu
Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.