Najlepsze gry na Roblox. TOP 10 zróżnicowanych tytułów

Roblox

Wyobraźnia graczy nie zna granic, o czym można się łatwo przekonać dzięki Robloxowi. Miłośnicy tego tytułu dostarczyli wielu zróżnicowanych gier, reprezentujących bardzo szeroki przekrój gatunkowy, które niejednokrotnie zaskakują rozmachem i przywiązaniem do detali. W tym zestawieniu opisujemy fajne gry na Roblox, które zdecydowanie warto sprawdzić.

Najlepsze gry na Roblox

Decydując się na rozpoczęcie przygody z Roblox, można być lekko przytłoczonym liczbą tytułów, które da się pobrać ze strony producenta. Dlatego właśnie przygotowaliśmy ranking 10 pozycji, które powinny ułatwić ten trudny wybór.

W zdecydowanej większości gry na Roblox są dostępne za darmo, więc można uznać to za dodatkową zachętę do rozpoczęcia przygody z tą produkcją. Trzeba natomiast wiedzieć, że wiele z nich posiada mikropłatności, dlatego należy uważać, szczególnie jeśli grać będą najmłodsi. Mając to wyjaśnione, przejdźmy do naszego subiektywnego zestawienia najlepszych tytułów na Roblox. Kolejność na liście nie ma żadnego znaczenia.

1. World // Zero

Roblox:  World // Zero
Roblox: World // Zero

Zestawienie prezentujące najlepsze gry na Roblox rozpoczynamy od klasowego tytułu RPG. Wcielamy się tutaj w Mistrza Miecza, Pogromcę albo Maga, a następnie toczymy walki w dziewięciu światach, zawierających ponad 20 unikalnych lochów. Starcia z widowiskowymi bossami, odblokowywanie nowych klas postaci, kolekcjonowanie przedmiotów i zwierząt — to charakterystyczne elementy tej gry. Miłośnicy gatunku powinni być zachwyceni.

2. Tower Defense Simulator

Roblox: Tower Defense Simulator
Roblox: Tower Defense Simulator

W tę pozycję można grać zarówno samodzielnie, jak i z przyjaciółmi. Zabawa polega na osłanianiu obiektu przed napierającymi ze wszystkich stron przeciwnikami. Za skuteczną obronę zostaniemy wynagrodzeni walutą, za którą można kupować różnego rodzaju ulepszenia, a także nowe wieże. Do gry regularnie wychodzi wiele dodatków, które różnicują zabawę, np. wprowadzając poziomy tematyczne, jak Dziki Zachód.

3. Survive the Killer!

Roblox: Survive the Killer!
Roblox: Survive the Killer!

Jeden z graczy obejmuje tutaj rolę mordercy, który musi zabić jak największą liczbę uczestników zabawy przed czasem. Pozostali gracze wcielają się w ocalałych, którzy muszą współpracować w grupie, aby uciec przed oprawcą. Rozgrywka jest intensywna i daje sporo emocji, a dodatkowym smaczkiem jest klimat klasycznego horroru. Omawiając straszne gry na Roblox, tego tytułu wręcz nie można pominąć.

4. Anime Fighting Simulator

Roblox Anime Fighting Simulator
Roblox: Anime Fighting Simulator

Gry na Roblox reprezentują naprawdę wiele różnych gatunków, więc dla miłośników klasycznych bijatyk też coś się znajdzie. Opisywany tytuł, jak sama nazwa wskazuje, przenosi nas do świata stylizowanego na japońskie animacje, a postacie wojowników są jawnym nawiązaniem do kultowych bohaterów z mangi. Do dyspozycji otrzymujemy kilka trybów rozgrywki i spektakularne kombosy, oczywiście jak na możliwości gry, która sama w sobie nie jest rdzenną bijatyką. Dla fanów gatunku pozycja w sam raz.

5. Adopt Me!

Roblox: Adopt Me!
Roblox: Adopt Me!

Wcielamy się w rodzica, który może adoptować dziecko albo zwierzę, ale możemy również pokierować dzieckiem, które szuka rodziny lub opiekuje się zwierzakiem. Adopt Me! to przykład popularnej gry na Roblox dla dziewczyn, ale nie tylko one będą się tutaj świetnie bawić. Za sprawowanie opieki otrzymujemy pieniądze, za które możemy wyposażać nasz dom albo kupować ubrania. Kolejne aktualizacje gry wprowadziły dodatkowe elementy, takie jak kolekcjonowanie czworonogów.

6. Murder Mystery 2

Roblox: Murder Mystery 2
Roblox: Murder Mystery 2

Przykład bijącej rekordy popularności gry na Roblox, w której możemy wcielić się w jedną z trzech postaci. Kierując niewinnym obywatelem, musimy uciekać przed mordercą i używać detektywistycznych zdolności, aby odkryć jego prawdziwą tożsamość. Wcielając się w szeryfa, naszym zadaniem jest współpraca z obywatelami i złapanie zabójcy. Z kolei będąc mordercą, musimy wyeliminować wszystkich niewinnych i nie dać się złapać szeryfowi. Brzmi jak dobra zabawa na wiele godzin i tak faktycznie jest!

7. Jailbreak

Roblox: Jailbreak
Roblox: Jailbreak

Wcielamy się w złodzieja, którego zadaniem jest opuszczenie murów strzeżonego obiektu przez kanały. W ucieczce przeszkadzają policjanci (można również grać jako stróż prawa). Po wydostaniu się kryminalisty na wolność robimy to, co kryminaliści robią najlepiej: napadamy na banki czy jubilerów, oraz pniemy się po drabinie przestępczego półświatka. Dodatkowych emocji dostarcza gra z przyjaciółmi. Jailbreak to niezwykle popularna i wielokrotnie nagradzana produkcja na Roblox.

8. Legends of Speed

Roblox: Legends of Speed
Roblox: Legends of Speed

Zabawa w tym tytule polega na ciągłym biegu w zawrotnym tempie, rywalizowaniu w wyścigach z innymi, odkrywaniu nowych tras, a także… zbieraniu zwierzaków, bo czym byłaby gra na Roblox bez aspektu kolekcjonerskiego? Twórcy przygotowali tutaj komplet zróżnicowanych map i dodatkowe niespodzianki, takie jak elementy parkour. Produkcja godna polecenia wszystkim poszukiwaczom adrenaliny.

9. Theme Park Tycoon 2

Roblox: Theme Park Tacoon 2
Roblox: Theme Park Tycoon 2

Dostajemy kawał ziemi, na którym mamy za zadanie wybudować najlepszy park rozrywki na świecie. Autorzy oddają do dyspozycji różne narzędzia, dzięki którym będziemy mogli wybudować najbardziej zwariowane rollercoastery, a następnie samemu się na nich przejechać. Oczywiście wybudowanym parkiem trzeba też odpowiednio zarządzać, a więc gra przypadnie do gustu zarówno domorosłym konstruktorom, jak i menadżerom.

10. Dungeon Quest

Roblox: Dungeon Quest
Roblox: Dungeon Quest

Zestawienie zawierające najlepszy gry na Roblox otworzyliśmy pozycją z gatunku RPG i taką samą je zamykamy. Dungeon Quest posiada wszystkie wyróżniki gatunku: eksplorowanie lochów, rozwijanie postaci, kolekcjonowanie przedmiotów i starcia z coraz silniejszymi przeciwnikami. Widowiskowe potyczki z bossami nabierają szczególnych rumieńców, kiedy decydujemy się na granie w grupie. Ponownie należy pochwalić rozmach i przywiązanie do detali, jakim wykazali się twórcy tej produkcji.

Najlepsze gry na Roblox — podsumowanie

Zabawa z Roblox wystarcza na setki godzin, a szeroki wachlarz tytułów sprawia, że nieprędko da się znudzić tą produkcją. Mamy nadzieję, że wyselekcjonowane przez nas gry będą dobrym drogowskazem dla osób, które rozpoczynają przygodę z Robloxem albo szukają nowych, interesujących pozycji.

Przeczytaj też: Najlepsze mapy do Minecraft

Czy mieliście już okazję zagrać w tę produkcję, a jeśli tak, to które gry na Roblox są Waszymi ulubionymi? Jak zawsze dajcie znać w komentarzach poniżej!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.