Najlepsze gry podobne do Genshin Impact. TOP 5 alternatyw dla hitu studia miHoYo

Najlepsze gry podobne do Genshin Impact

Genshin Impact niewątpliwie podbił serca wielu graczy, oferując atrakcyjny otwarty świat i różnego rodzaju angażujące aktywności. miHoYo, czyli studio odpowiedzialne za tę produkcję, stale ją rozwija i wprowadza nowe rejony oraz postacie.

W poniższym zestawieniu zebraliśmy fajne gry podobne do Genshin Impact, którymi bez wątpienia również warto się zainteresować. Zapraszamy do lektury!

Najlepsze gry podobne do Genshin Impact

Genshin Impact to najbardziej rozpoznawalny przedstawiciel gier z systemem gacha. Polega on na tym, że za walutę dostępną w grze możemy wziąć udział w swego rodzaju loterii.

Wśród nagród znajdziemy między innymi nowe postacie dysponujące różnymi ciekawymi zdolnościami, które wykorzystujemy potem w walce. Co więcej, przez łączenie tych umiejętności otrzymujemy potężne kombinacje pozwalające pokonać nawet najpotężniejszych wrogów.

Lwią częścią rozgrywki w GI jest eksploracja. Wraz z postępem gry dostajemy do dyspozycji kolejne części mapy, co otwiera przed nami nowe możliwości oraz dostarcza więcej ciekawych wyzwań. Co ciekawe, dzieło miHoYo oferuje także tryb kooperacji, dzięki czemu możemy zaprosić do rozgrywki znajomych i razem zwiedzać rozległy świat chińskiej produkcji.

W poniższym artykule wybraliśmy gry podobne do Genshin Impact na PC i konsole, które także pozwalają na eksplorację obszernej mapy, walkę z przeciwnikami oraz wykonywanie angażujących zadań.

Niezależnie od tego, czy preferujemy spokojną rozgrywkę, czy też taką pełną emocji, z pomocą poniższej listy na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Przejdźmy zatem do naszego zestawienia.

1. Honkai Star Rail

Honkai Star Rail
Honkai Star Rail

Honkai Star Rail to gra zespołu miHoYo utrzymana w klimacie futurystycznego fantasy. Twórcy również tutaj zastosowali model free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami. W produkcji zaimplementowano turowy system walki, który wbrew obawom części graczy wcale nie jest nużący, a potrafi zapewnić sporo satysfakcji i dobrej zabawy.

Dowodzimy grupą bohaterów eksplorujących kosmos na pokładzie pociągu przypominającego statek kosmiczny. Podczas walk sterujemy drużyną składającą się z czterech wybranych przez nas postaci. Daje nam to możliwość eksperymentowania z różnymi kombinacjami umiejętności członków zespołu, a tym samym opracowanie najskuteczniejszych sposobów eliminowania przeciwników.

W przerwach między bitwami możemy też badać kosmos czy poznawać historię poszczególnych miejsc i postaci. Oprócz tego w produkcji znajdziemy lochy, których pokonywanie popycha fabułę naprzód. Dla osób chcących odkryć gry podobne do Genshin Impact na PS4 i PS5, jak również komputery osobiste jest to pozycja niemal obowiązkowa.

Zwiastun Honkai Star Rail
 • Rok wydania: 2023
 • Dostępne na: PC, PS4, PS5, Android, iOS
 • Polska wersja językowa: nie
 • Skąd pobrać: Epic Games
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 6,5/10

2. Honkai Impact 3rd

Honkai Impact 3rd
Honkai Impact 3rd

Jeżeli interesują nas gry podobne do Genshin Impact, to naszej uwadze nie powinno umknąć Honkai Impact 3rd. Akcja tej darmowej produkcji od studia miHoYo toczy się w przyszłości, w której cywilizacja wykorzystuje technologię napędzaną tajemniczą energią. Głównym celem zabawy jest pokonywanie napotkanych wrogów, a przy okazji odkrywanie historii przedstawionego świata oraz pochodzenia owej sekretnej siły.

Drużynę budujemy według własnych preferencji spośród dostępnych bohaterów. Co więcej (podobnie jak w Genshin Impact) wykorzystując system gacha, stopniowo odblokowujemy nowe postacie, z których każda dysponuje odmiennymi zdolnościami. Same walki odbywają się na różnorodnych arenach i obejmują starcia z wszelakiej maści przeciwnikami, od zwykłych ludzi po roboty.

Zwiastun Honkai Impact 3rd
 • Rok wydania: 2016
 • Dostępne na: PC, Android, iOS
 • Polska wersja językowa: nie
 • Skąd pobrać: Oficjalna strona
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 7/10

3. Final Fantasy XV

Final Fantasy XV
Final Fantasy XV

Final Fantasy XV to kolejna odsłona słynnej japońskiej serii gier RPG. Akcja przenosi nas do świata fantasy, a głównym bohaterem jest Noctis Lucis Caelum, młody książę, którego rodzina od pokoleń rządzi miastem-państwem o nazwie Lucis. Dysponuje ono magicznym kryształem zapewniającym dostatnie życie jego mieszkańcom.

Ich największym wrogiem jest Imperium Niflheim kontrolujące znaczną część kontynentu. Konflikt ten miał zażegnać traktat, który miał podpisać ojciec Noctisa oraz sam Imperator. Niestety okazało się to jedynie blefem, a Niflheim najechał Lucis.

W Final Fantasy XV system walki jest nastawiony na akcję, w przeciwieństwie do starszych odsłon serii, gdzie był on turowy. To, co odróżnia tę grę od Genshin Impact to brak możliwości swobodnego dobierania kompanów i przełączania się między nimi. Przez większość czasu towarzyszy nam trójka przyjaciół Noctisa, rzadziej dołączają do nas inne postacie.

Główny bohater do walki używa jednego z wielu magicznych mieczy, oprócz tego może też władać magią. Przez większą część rozgrywki wspierają nas towarzysze, z którymi łączymy ataki i wykonujemy potężne kombinacje ciosów. Jeśli interesują nas gry podobne do Genshin Impact na Xbox One oraz Xbox Series X|S, nie możemy przejść obok tej produkcji obojętnie.

Zwiastun Final Fantasy XV
 • Rok wydania: 2016
 • Dostępne na: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S
 • Polska wersja językowa: nie
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 8,4/10

Kup Final Fantasy XV

4. The Legend Of Zelda: Breath Of The Wild

The Legend Of Zelda: Breath Of The Wild
The Legend Of Zelda: Breath Of The Wild

Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać tej produkcji. Bardzo często Genshin Impact jest porównywany właśnie do niej, a to za sprawą podobnych mechanik oraz oprawy graficznej. W The Legend Of Zelda: Breath Of The Wild wcielamy się w znanego z innych odsłon serii Linka, tym razem badającego wydarzenia w królestwie Hyrule.

Gracze dostają do dyspozycji rozległy świat dający duże możliwości eksploracyjne. Po drodze możemy nie tylko walczyć z przeciwnikami, ale również zbierać surowce, z których następnie Link przyrządza pożywienie lub napoje. Mają one wpływ na umiejętności głównego bohatera, przykładowo jego szybkość, dlatego jest to dość ważny element.

Wyposażenie również odgrywa niemniej ważną rolę, ponieważ wybierając się na wycieczkę w mroźne góry bez ciepłego odzienia, możemy źle skończyć. Mało które fajne gry podobne do Genshin Impact potrafią zapewnić tyle zabawy i satysfakcji, co The Legend of Zelda: Breath Of The Wild.

Zwiastun The Legend Of Zelda: Breath Of The Wild
 • Rok wydania: 2017
 • Dostępne na: Wii U, Switch
 • Polska wersja językowa: nie
 • Ocena graczy na Metacritic (Switch): 8,7/10

Kup The Legend Of Zelda: Breath Of The Wild

5. Tower of Fantasy

Tower of Fantasy
Tower of Fantasy

Zestawienie najlepszych gier podobnych do Genshin Impact zamyka Tower of Fantasy. Tak samo jak swój konkurent, oferuje ona darmowy model rozgrywki z mikropłatnościami. Fabuła przenosi nas w odległą przyszłość. Ludzkość po wykorzystaniu ziemskich zasobów naturalnych postanawia uciec na odległe ciało niebieskie o nazwie Aida.

Nasz gatunek jednak nie poradził sobie i tu, przez co dochodzi do kataklizmu. Na nowej planecie pojawia się Omnium, plaga, która przemienia ludzi, zwierzęta oraz rośliny w krwiożercze bestie, a my lądujemy w samym środku tego zamieszania.

Walka w Tower of Fantasy jest bardzo dynamiczna. Gracz może posługiwać się kilkoma rodzajami oręża, którym efektownie rozprawia się z rywalami. To, co odróżnia tę produkcję od Genshin Impact to fakt, że nie komponujemy tu drużyny składającej się z czterech bohaterów. Zamiast tego mamy do dyspozycji bronie, których możliwości możemy łączyć w potężne kombinacje ataków.

Eksplorując świat gry, często napotkamy obozy przeciwników, ukryte skrzynie i dodatkowe zadania. W przeciwieństwie do hitu studia miHoYo, w Tower of Fantasy mamy szansę spotkać innych graczy, z którymi możemy prowadzić konwersacje, umawiać się na walki z bossami oraz brać udział w różnych wydarzeniach. Jeśli chodzi o gry podobne do Genshin Impact na PS4 i PS5, naprawdę warto zwrócić szczególną uwagę na tę produkcję.

Zwiastun Tower of Fantasy
 • Rok wydania: 2022
 • Dostępne na: PC, PS4, PS5, Android, iOS
 • Polska wersja językowa: nie
 • Skąd pobrać: Oficjalna strona
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 4/10

Najlepsze gry podobne do Genshin Impact – podsumowanie

Tym sposobem kończymy nasze zestawienie, w którym zebraliśmy podobne gry do Genshin Impact na PC oraz konsole. Produkcji tego typu jest wiele, a różni twórcy pracują nad coraz to nowszymi i ciekawszymi alternatywami, czego najlepszym dowodem jest powyższy ranking. Ekipie z miHoYo nie można jednak odmówić tego, że stworzyło coś, co przyciągnęło uwagę wielu graczy z całego świata.

Przeczytaj też: Najlepsze gry podobne do Until Dawn

A jakie są Wasze odczucia względem gier z systemem gacha? Wolicie odblokowywanie postaci i miksowanie ich zdolności, co oferuje Genshin Impact, czy preferujecie jednak skupianie się na rozwoju jednego bohatera tak jak w The Legend Of Zelda: Breath Of The Wild? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.