Najlepsze mody do Farming Simulator 22. TOP 10 modyfikacji, które umilą prowadzenie farmy

Farming Simulator 22

Farming Simulator 22 posiada niemal nieskończone możliwości prowadzenia farmy. A jeśli jednak czegoś mu brakuje, to zawsze możemy liczyć na kreatywną społeczność i dostarczane przez nią modyfikacje. W tym artykule bierzemy na tapet najciekawsze naszym zdaniem mody do FS 22, a ponadto tłumaczymy skąd je pobrać i jak zainstalować.

REKLAMA

Najlepsze mody do Farming Simulator 22

Gra szwajcarskiej firmy Giants Software to przykład bardzo realistycznego symulatora, który wiernie oddaje specyfikę zawodu rolnika. Ten realizm czasem może jednak lekko doskwierać, szczególnie jeśli gramy w pojedynkę i zwyczajnie brakuje nam czasu na wypełnianie różnych powtarzalnych czynności. Niekiedy po prostu mamy ochotę pójść na skróty, żeby odkrywać dalsze uroki prowadzenia farmy. Wtedy z pomocą przychodzą modyfikacje.

Jak już wspomnieliśmy na początku, w tym tekście prezentujemy przydatne mody, które sprawią, że prowadzenie farmy będzie przyjemniejsze. Wybraliśmy dziesięć najciekawszych propozycji i uporządkowaliśmy je na liście, choć kolejność nie ma tutaj większego znaczenia. Nie przedłużając, przedstawiamy nasze zestawienie 10 najciekawszych modyfikacji do Farming Simulator 22.

1. Sleep Anywhere

Farming Simulator 22 Sleep Anywhere mod
Farming Simulator 22 Sleep Anywhere mod

Niektóre mody do FS 22 ułatwiają prowadzenie farmy, ale nie psują przy tym zabawy, np. poprzez wprowadzanie zbyt dużych ułatwień. Sleep Anywhere jest właśnie przykładem takiej modyfikacji.

Jeśli prowadzimy naszą farmę dynamicznie i mamy ręce pełne roboty, może nam brakować czasu na zejście z pola, żeby tylko przespać się w budynku. To rozszerzenie pozwala zasnąć w dowolnie wybranym przez nas miejscu.

2. Place Anywhere

Farming Simulator 22 Place Anywhere mod
Farming Simulator 22 Place Anywhere mod

Tym razem omijamy ograniczenia związane ze stawianiem budynków. Często zdarza się, że chcemy postawić jakiś obiekt i mimo że na mapie miejsca nie brakuje, gra z jakichś powodów nam na to nie pozwala.

REKLAMA

Za sprawą tego moda postawimy budynek w dowolnym miejscu, a nawet możemy sprawić, że jeden obiekt będzie nachodził na drugi. Takich sytuacji lepiej jednak unikać, żeby całkowicie nie zabić realizmu gry.

3. Powerpack

Farming Simulator 22 Powerpack mod
Farming Simulator 22 Powerpack mod

Jeśli potrafimy zaakceptować mody do FS 22, które nie mają zbyt wiele wspólnego z realizmem, to Powerpack jest propozycją godną uwagi.

Za sprawą tej modyfikacji zamieniamy się w siłacza o nadludzkiej mocy, który potrafi dowolne przenosić ciężkie bele, palety czy nawet całe maszyny. Nie jesteśmy jedynie w stanie dźwigać budynków. To świetny przykład modyfikacji, która znacząco ułatwia rozgrywkę.

4. Government Subsidy

Farming Simulator 22 Government Subsidized mod
Farming Simulator 22 Government Subsidized mod

Mody mogą być także źródłem dodatkowej gotówki. Za sprawą tego rozszerzenia będziemy otrzymywać 100 mln dolarów rocznie od rządu, a dodatkowo 100 tys. dolarów rocznie od gminy. Trzeba przyznać, że z takimi środkami można rozwinąć całkiem imponującą farmę.

5. Manual Discharge

Farming Simulator 22 Manual Discharge mod
Farming Simulator 22 Manual Discharge mod

Szczególnie przydatne są te mody do Farming Simulator 22, które naprawiają pozornie drobne niedoskonałości, będące sporym utrapieniem przy dłuższych sesjach przed komputerem.

Taką niedoskonałością jest kwestia rozładunku z kombajnu, która zawsze odbywa się automatycznie, niezależnie jak podstawimy swoją ciężarówkę. Ale dzięki tej modyfikacji, to my decydujemy za sprawą przyciśnięcia odpowiedniego klawisza, w którym momencie ładunek ma zostać spuszczony.

6. Vehicle Monitor

Farming Simulator 22 Vehicle Monitor mod
Farming Simulator 22 Vehicle Monitor mod
REKLAMA

Dzięki temu rozszerzeniu mamy pod ręką wszystkie potrzebne informacje na temat naszych pojazdów. Szczególnie przydatna jest wiedza na temat stanu napełnienia przyczepy czy kombajnu. Możemy też sprawdzić, czy pojazd jest używany albo jaki ma poziom paliwa.

Informacje są pogrupowane i oznaczone odpowiednimi kolorami, aby były czytelniejsze. Można też zmieniać położenie i rozmiar tekstu wedle swoich upodobań.

7. Guidance Steering

Farming Simulator 22 Guidance Steering mod
Farming Simulator 22 Guidance Steering mod

Grając w FS 22, warto skorzystać z modyfikacji Guidance Steering, dzięki której nawożenie czy kultywacja stają się szybsze i wydajniejsze. Za sprawą tego rozszerzenia zyskujemy moduł naprowadzania pod postacią kolorowych linii, które pomagają dokładnie ustawić ścieżki do pracy na polach. Aby móc korzystać z tej funkcji, trzeba najpierw kupić technologię GPS do swojego pojazdu.

8. Follow Me

Farming Simulator 22 Follow Me mod
Farming Simulator 22 Follow Me mod

Dzięki temu modowi możemy utworzyć konwój maszyn, przypisując sobie główny pojazd i sterując nim, podczas gdy inne będą podążać za nami. Bardzo przydatne narzędzie w sytuacjach, gdy potrzebujemy wielu pojazdów w tym samym czasie, ale nie chcemy wyjeżdżać nimi jeden po drugim.

9. Horsehelper

Farming Simulator 22 Horsehelper mod
Farming Simulator 22 Horsehelper mod

Różne popularne mody do FS 22 zostały skopiowane z poprzednich części serii, np. Farming Simulator 19. Przykładem takiej modyfikacji jest Horsehelper, dzięki której dodatkowy pracownik może zająć się tresowaniem naszych koni, oczywiście za stosowną opłatą.

REKLAMA

Wartościowe rozszerzenie, jeśli chcemy mieć zdrowe i silne konie, ale czas na ich trening wolimy przeznaczyć na inne zajęcia związane z prowadzeniem farmy.

10. The Old Stream Farm

Farming Simulator 22 The Old Stream Farm mod
Farming Simulator 22 The Old Stream Farm mod

Zamykając zestawienie, szkoda byłoby nie wspomnieć o chociaż jednej mapie. Tutaj wybór jest trudny, bo społeczność fanów dostarczyła pod tym kątem sporo ciekawych modyfikacji. Jedną z lepszych jest The Old Stream Farm, która przenosi nas do fikcyjnego europejskiego państwa.

Mapa oferuje duże połacie terenów do upraw, a także dwa ciekawie zaprojektowane miasteczka — Dorfbach oraz Grünwald.

Jak pobrać mody do Farming Simulator 22?

Modyfikacje do tytułowej gry pobieramy jak każde inne pliki z internetu. W sieci znajdziemy spory katalog stron internetowych, na których znajdują się setki interesujących modów. Do najpopularniejszych należą:

  1. Farming-Simulator.com
  2. FarmingSimulator22mods.com
  3. LS-Portal.eu
  4. KingMods.net

Ponadto możemy wspomagać się wyszukiwarką Google, wpisując hasło mody do FS 22 albo mody do LS 22, ponieważ takim skrótem również posługuje się społeczność fanów symulatora farmy.

Jak zainstalować mody do Farming Simulator 22?

Nikt nie powinien mieć również problemów z instalacją modów. Cały proces jest nieskomplikowany, ale żeby wszystko było jasne, przejdźmy każdy krok po kolei:

  1. Pobierz interesujący Cię mod na dysk swojego komputera.
  2. Przejdź do katalogu: Ten Komputer/Dokumenty/My Games/Farming Simulator 22/mods.
  3. Przenieś pobrany plik do folderu /mods.
  4. Uruchom zapisaną grę, a modyfikacja będzie widoczna pod postacią kafelka z jego nazwą i przypisaną mu grafiką. Zwróć uwagę, aby haczyk w dolnej części kafla był zaznaczony.

Tyle wystarczy, aby wczytać modyfikacje do FS 22. Może się zdarzyć, że aby jeden mod działał poprawnie, konieczne będzie dezaktywowanie innego, wcześniej zainstalowanego rozszerzenia. O takich sytuacjach informują zwykle autorzy modów, więc warto czytać ich opisy.

Najlepsze mody do FS 22 – podsumowanie

To by było wszystko, jeśli chodzi o najlepsze modyfikacje do tytułowej gry. Mamy nadzieję, że nasz ranking okaże się przydatny i sprawi, że prowadzenie wirtualnej farmy stanie się jeszcze przyjemniejsze.

Przeczytaj też: Mody do The Sims 4

Jeśli uważacie, że na naszej liście brakuje jakiejś modyfikacji, która koniecznie powinna się tu znaleźć, dajcie nam znać w komentarzach poniżej!

REKLAMA

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!