Czy mając pudełkową kopię gry, która trafiła do Xbox Game Pass, nadal potrzeba płyty do jej uruchamiania?

Xbox Game Pass

Biblioteka Xbox Game Pass stale się rozrasta. Dlatego też często zdarza się, że usługę Microsoftu wzbogacają gry, które posiadamy już w wersji pudełkowej. Gdy do tego dochodzi, wiele osób zaczyna się zastanawiać, czy płyty nadal będą potrzebne do ich uruchamiania. W niniejszym artykule raz na zawsze odpowiemy sobie na to pytanie.

Uruchamianie pudełkowych gier bez płyty dzięki Xbox Game Pass – czy to możliwe?

Gry na Xbox 360

Gry w ramach Xbox Game Pass są dostępne w formie cyfrowej, co oznacza, że można je pobierać i uruchamiać bez płyty. Co jednak w sytuacji, gdy na swojej konsoli zainstalowaliśmy już konkretną produkcję z płyty, a okazuje się, że właśnie zadebiutowała ona w abonamencie Microsoftu? Odpowiedź na to pytanie jest prosta: jeśli posiadana przez nas fizyczna edycja danej gry jest taka sama jak ta, która trafiła do Xbox Game Pass, to do jej uruchamiania nie będziemy już potrzebowali wspomnianej płyty, o ile oczywiście mamy aktywną subskrypcję. Co więcej, obejdzie się bez ponownej instalacji – gra raz zainstalowana z nośnika będzie odbierana tak samo, jak gdyby została ściągnięta bezpośrednio z Game Passa.

Od momentu pojawienia się w Xbox Game Pass produkcji, którą zainstalowaliśmy wcześniej z płyty, podczas jej włączania w prawym dolnym rogu zacznie się wyświetlać logo wymienionej usługi. Posłuży ono za swojego rodzaju znak, że pudełkową edycję można już odsprzedać, odłożyć na półkę lub pożyczyć koledze czy koleżance. Oczywiście gdy omawiana gra zniknie z Xbox Game Pass lub po prostu przestaniemy opłacać subskrypcję, to „krążek” znów stanie się niezbędny.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z