Wszystkie kody do The Sims 3. Największy zbiór komend

Kody do The Sims 3

W niniejszym zbiorze znajdują się wszystkie kody do The Sims 3 na komputery PC i Mac, a także konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3. Omówione polecenia wpływają na niemal każdy aspekt „symulacji życia”, z racji tego podzieliliśmy cheaty na kluczowe kategorie. Jesteśmy pewni, że niezależnie od potrzeb każdy znajdzie mnóstwo sposobów na urozmaicenie swojej rozgrywki.

Wszystkie kody do The Sims 3

Na łamach portalu XGP.pl omawiliśmy już kody do The Sims 4, tym razem przyszła kolej na trzecią odsłonę popularnej serii spod szyldu Electronic Arts. Funkcjonalność oraz metody aktywacji komend nieco się różnią pomiędzy platformami, o czym daliśmy znać w odpowiednich rozdziałach.

The Sims 3
The Sims 3

Co najważniejsze, niezależnie od posiadanego sprzętu możemy liczyć na gruntowną transformację rozgrywki. Wśród licznych cheatów znalazły się opcje dodawania gotówki, zniesienia ograniczeń budowania, czy chociażby zmiany cech dowolnego Sima — jednym słowem wszystko, czego tylko dusza zapragnie.

Jak wpisywać kody do The Sims 3 na PC?

Kody do The Sims 3 na PC aktywujemy za pomocą klawiatury w specjalnym wierszu poleceń. Aby uruchomić okienko do wpisywania cheatów, należy wcisnąć kombinację CTRL + SHIFT + C w przypadku platformy Windows, lub CMD + SHIFT + C w środowisku MacOS. Niezależnie od systemu operacyjnego „wklepaną” komendę wystarczy potwierdzić Enterem, a następnie kliknąć Esc, aby ukryć wiersz poleceń i kontynuować rozgrywkę.

Ważne: Niektóre kody wymagają aktywacji polecenia testingcheatsenabled true przed wczytaniem zapisanej gry. Warto również wprowadzić ową komendę ze względu na funkcję zaznaczania — aby rozwinąć listę dodatkowych poleceń wystarczy przytrzymać klawisz SHIFT i kliknąć w naszego Sima, skrzynkę pocztową, lub dowolne miejsce na mapie.

Kody do The Sims 3 na PC

Najważniejsze kwestie mamy za sobą, pora więc przejść do zestawienia kodów do The Sims 3 na PC. Oczywiście przed wpisywaniem cheatów zalecamy zapisanie stanu gry, na wypadek, gdyby coś poszło nie tak.

Podstawowe kody do The Sims 3 [PC]

Rozpocznijmy od podstawowych komend do The Sims 3. W poniższej tabeli znalazły się polecenia wpływające na ogólne działanie gry.

KomendaDziałanie
helpWyświetla listę dostępnych kodów oraz ich krótki opis. Jeśli komenda testingcheatsenabled true została aktywowana, polecenie help przedstawi również bardziej zaawansowane cheaty.
fullscreenWłącza lub wyłącza tryb pełnoekranowy.
fps on/offWłącza lub wyłącza licznik FPS w prawym górnym rogu ekranu.
playsounds on/offWłącza lub wyłącza dźwięk w grze.
speed 0-8Zmienia prędkość działania gry, gdzie 8 oznacza najszybsze tempo, a 0 przywraca wartość domyślną.
headlineeffects on/offWłącza lub wyłącza chmurki oraz ikonę nad głowami Simów.
fadeobjects on/offWłącza lub wyłącza zanikanie obiektów podczas przybliżania kamery.
discotags on/offWłącza lub wyłącza migające ikonki w widoku miasta.
enablellamas on/offWłącza lub wyłącza żartobliwe powiadomienia w prawym górnym rogu ekranu.
jokepleaseOpowie losowy dowcip w okienku do wpisywania kodów.
discoverallunchartedislandsOdblokuje wszystkie wyspy w archipelagu Isla Paradiso (The Sims 3: Rajska wyspa).
quitWyłącza grę.

Kody do The Sims 3 na pieniądze [PC]

Nic tak nie wpływa na satysfakcję z rozgrywki, jak możliwość kupowania bez ograniczeń. Dzięki komendom z poniższej tabeli powiększymy zasoby budżetu domowego.

KomendaDziałanie
kachingDodaje 1000 simoleonów.
motherlodeDodaje 50 000 simoleonów.
familyfunds Rodzina LiczbaUstawia konkretną liczbę simoleonów dla wybranej rodziny.
freerealestateSprawia, że kupowanie domów jest bezpłatne w trybie edycji miasta.

Kody do The Sims 3 na budowanie [PC]

Aby pozbyć się irytujących ograniczeń podczas budowania warto wykorzystać poniższe cheaty.

KomendaDziałanie
constrainfloorelevation true/falseWłącza lub wyłącza dostosowywanie wysokości terenu niezależnie od obecnych w okolicy Simów lub obiektów.
disablesnappingtoslotsonalt on/offWłącza lub wyłącza przyleganie obiektów do siatki budowania.
moveobjects on/offWłącza lub wyłącza ograniczenia przesuwania i budowania obiektów.
allowobjectsonroofUmożliwia budowanie na dachu. Komenda moveobjects musi być aktywna.
placefriezes on/offWłącza lub wyłącza możliwość położenia fundamentów na podłodze.
restrictbuildbuyinbuildings on/offWłącza lub wyłącza ograniczenia budowania wewnątrz budynków, łącznie z posiadłościami NPC-ów.
buydebug on/offWłącza lub wyłącza dostęp do obiektów z przedpremierowej wersji gry.

Kody do The Sims 3 na ubrania [PC]

Jeśli podstawowe elementy ubioru stały się nudne, warto „wklepać” poniższą komendę i skorzystać z dodatkowej garderoby podczas tworzenia nowych Simów.

KomendaDziałanie
unlockoutfits on/offWłącza lub wyłącza dostęp do kostiumów zawodowych i ubrań NPC-ów w narzędziu do tworzenia Simów. Komenda musi być włączona w głównym menu, zanim przystąpimy do tworzenia rodziny.

Kody do The Sims 3 na cechy i wiek [PC]

Jeśli loteria atrybutów postaci nie była zbyt przychylna warto aktywować poniższe cheaty. Aby wykorzystać oszustwa z przedstawionej tabeli komenda testingcheatsenabled true musi być aktywna, dzięki czemu możemy wejść w interakcję z wybranym Simem przytrzymując klawisz SHIFT.

KomendaDziałanie
Modyfikuj cechy aktywnego SimaWyświetla menu umożliwające zmianę cech wybranego Sima.
Wywołaj zmianę wiekuZwiększa wiek wybranego Sima o jeden poziom.

Co więcej, najmłodszych członków rodziny możemy wysłać na emeryturę za pomocą okienka do wpisywania cheatów.

KomendaDziałanie
ageuptonpcZwiększa wiek wybranego Sima do maksymalnego poziomu (Emeryt). Działa wyłącznie dla niemowląt, dzieci oraz nastolatków.

Kody do The Sims 3 na relacje i znajomości [PC]

Aby ułatwić zawieranie nowych znajomości warto wybrać opcje z poniższej tabeli. W pierwszej kolejności należy aktywować komendę testingcheatsenabled true, a następnie przytrzymać SHIFT i kliknąć na skrzynkę pocztową.

KomendaDziałanie
Znajdź dla mnie przyjaciółZaprzyjaźnia wybranego Sima z losowymi NPC-ami z sąsiedztwa.
Chcę znać wszystkichZapoznaje wybranego Sima z wszystkimi NPC-ami z sąsiedztwa.
Wywołaj postać niezależnąPrzywołuje losowego NPC-a.
Wywołaj gościaPrzywołuje losowego NPC-a w odwiedziny.

Kody do The Sims 3 na potrzeby [PC]

Jeśli Simy stały się zbyt wybredne, zawsze możemy aktywować komendę testingcheatsenabled true, a następnie przytrzymać SHIFT i wejść w interakcję ze skrzynką pocztową, aby polepszyć nastroje postaci.

KomendaDziałanie
Wszyscy szczęśliwiUsuwa negatywne nastroje i uzupełnia potrzeby dla wszystkich Simów.
Potrzeby statyczneUzupełnia potrzeby wybranego Sima i sprawia, że ich poziom nigdy nie maleje.
resetsim Imię NazwiskoResetuje wszystkie potrzeby określonego Sima i teleportuje go do domu. Komendę należy wpisać w wierszu poleceń.

Kody do The Sims 3 na karierę [PC]

Nie da się ukryć, że kierunek lub tempo rozwoju ścieżki zawodowej nie zawsze spełnia nasze oczekiwania. W takim wypadku możemy włączyć komendę testingcheatsenabled true, a następnie przytrzymać klawisz SHIFT i kliknąć w skrzynkę pocztową. Z listy dostępnych oszustw wystarczy aktywować opcję Ustal karierę, co pozwoli nam zmienić profesję oraz jej biegłość wedle uznania.

Kody do The Sims 3 na szczęście życiowe [PC]

Jeśli interesują nas nagrody za nastroje Simów, zawsze możemy wykorzystać kody do The Sims 3 na punkty szczęścia życiowego, aby odblokować unikalne atrybuty dużo wcześniej.

Zanim wczytasz zapisaną grę aktywuj komendę testingcheatsenabled true. Po załadowaniu kariery wybierz postać, którą zamierzasz „uszczęśliwić”, a następnie rozwiń panel Sima i przejdź do zakładki z ikoną skrzyni.

Przytrzymaj klawisz CTRL i kliknij w wolne pole otaczające licznik punktów. Każde wciśnięcie lewego przycisku myszy zwiększy poziom szczęścia życiowego o 500 jednostek. Aby wyzerować licznik należy wpisać komendę resetlifetimehappiness.

The Sims 3 szczęście życiowe
The Sims 3 — aby dodać 500 punktów szczęscia życiowego należy przytrzymać CTRL i kliknąć w jedno ze wskazanych pól. Komenda testingcheatsenabled true musi być aktywna przed wczytaniem kariery.

Kody do The Sims 3 na teleportację [PC]

Jeśli pokonywanie większych odległości stało się uciążliwe, możemy przytrzymać klawisz SHIFT i kliknąć dowolne miejsce na mapie. Następnie wybieramy opcję Teleportuj mnie tutaj, aby natychmiastowo przenieść wybranego Sima do wyznaczonego punktu. Co ważne: by skorzystać z tej funkcji, musimy wcześniej wpisać komendę testingcheatsenabled true.

Jak wpisywać kody do The Sims 3 na Xbox 360 i PS3?

Aby włączyć cheaty w konsolowej edycji The Sims 3 należy wcisnąć cztery przyciski na grzbiecie kontrolera jednocześnie — są to LB, LT, RB i RT dla Xbox 360 lub L1, L2, R1 i R2 w przypadku urządzenia Sony. Co ważne: kombinacja musi być wprowadzona podczas rozgrywki w menu pauzy (przycisk Start).

Tym sposobem zyskujemy dostęp do Magicznej Lamy Pacuś, którą najpierw musimy umieścić w swojej posiadłości. Specjalny przedmiot odbierzemy za darmo w katalogu budowania, a konkretnie w sekcji dekoracje > różne dekoracje. Po ustawieniu Magicznej Lamy wystarczy wcisnąć przycisk interakcji, aby wyświetlić listę dostępnych oszustw.

The Sims 3 — Magiczna Lama Pacuś.
The Sims 3 — Magiczna Lama Pacuś.

Oprócz sympatycznego Pacusia zyskujemy również niektóre funkcje „pecetowej” komendy testingcheatsenabled true. Dzięki temu możemy przytrzymać lewy spust (LT — Xbox 360, L2 — PS3), a następnie zaznaczyć naszych Simów, skrzynkę pocztową lub dowolne miejsce na mapie i wykorzystać jeszcze więcej ciekawych poleceń.

Ważne: Jeśli aktywujemy kody do The Sims 3 na PS3 lub Xbox 360 osiągnięcia zostaną zablokowane. Tuż po wciśnięciu kombinacji przycisków na grzbiecie kontrolera zauważymy komunikat ostrzegawczy i opcję zapisania stanu gry w oddzielnym slocie. Aby kontynuować zdobywanie trofeów należy wczytać zapis, na którym kody nie zostały uruchomione.

Kody do The Sims 3 na Xbox 360 i PS3 — zestawienie komend

Dla przypomnienia — na konsolach Xbox 360 i PS3 wszystkie polecenia do The Sims 3 aktywujemy za pomocą Magicznej Lamy lub funkcji zaznaczania, o czym wspomnieliśmy w instrukcji wpisywania kodów. Warto również zapisać stan gry nie tylko ze względu na zablokowane osiągnięcia, ale również potencjalnie niechciane konsekwencje wynikające z używania poniższych komend.

Kody do The Sims 3 na pieniądze [Xbox 360 i PS3]

Jeśli zamożność Simów ogranicza dobrą zabawę warto aktywować Magiczną Lamę, a następnie wybrać opcje z poniższej tabeli.

KomendaDziałanie
Kasa! (+1000$)Dodaje 1000 simoleonów.
Żyła złota! (+50 000$)Dodaje 50 000 simoleonów.

Kody do The Sims 3 na cechy i wiek [Xbox 360 i PS3]

Aby zmienić atrybuty postaci wystarczy przytrzymać lewy spust, a następnie wejść w interakcję z wybranym Simem i wybrać poniższe polecenia.

KomendaDziałanie
Modyfikuj cechy aktywnego SimaWyświetla menu umożliwające zmianę cech wybranego Sima.
Wywołaj zmianę wiekuZwiększa wiek wybranego Sima o jeden poziom.

Kody do The Sims 3 na relacje i znajomości [Xbox 360 i PS3]

Jeśli naszej postaci doskwiera samotność, zawsze możemy przyspieszyć socjalizację z innymi postaciami za pomocą poniższych cheatów. Przytrzymaj lewy spust i kliknij w skrzynkę pocztową, aby wykorzystać komendy na nowe znajomości.

KomendaDziałanie
Znajdź dla mnie przyjaciółZaprzyjaźnia wybranego Sima z losowymi NPC-ami z sąsiedztwa.
Wywołaj postać niezależnąPrzywołuje losowego NPC-a.
Wywołaj gościaPrzywołuje losowego NPC-a w odwiedziny.

Kody do The Sims 3 na potrzeby [Xbox 360 i PS3]

Aby zaspokoić potrzeby Simów wystarczy przytrzymać lewy trigger i kliknąć skrzynkę pocztową, a następnie wybrać jedną z poniższych komend.

KomendaDziałanie
Wszyscy szczęśliwiUsuwa negatywne nastroje i uzupełnia potrzeby dla wszystkich Simów.
Potrzeby statyczneUzupełnia potrzeby wybranego Sima i sprawia, że ich poziom nigdy nie maleje.
Resetuj SimaResetuje wszystkie potrzeby określonego Sima i teleportuje go do domu.

Kody do The Sims 3 na karierę [Xbox 360 i PS3]

Jeśli chcemy wpłynąć na przebieg kariery wystarczy przytrzymać lewy trigger i wejść w interakcję ze skrzynką pocztową. Wśród dostępnych cheatów znajdziemy opcję Ustal karierę, która umożliwia zmianę zawodu Sima wedle upodobań.

Kody do The Sims 3 na karmę [Xbox 360 i PS3]

Nie da się ukryć, że warunki zdobywania karmy mogą się wydawać zbyt wygórowane. Aby zaoszczędzić sporo czasu i odblokować przydatne umiejętności natychmiastowo, warto wykorzystać funkcjonalność Magicznej Lamy i wybrać jedną z poniższych opcji.

KomendaDziałanie
Maksymalna karma! (100)Uzupełnia poziom karmy do pełna.
Daj darmową karmę! (25)Dodaje 25 punktów karmy.
Włącz/wyłącz konsekwencje karmy!Włącza lub wyłącza konsekwencje karmy.
Odblokuj moce karmy!Odblokuje wszystkie umiejętności w menu Moce Karmy.

Kody do The Sims 3 na szczęście życiowe [Xbox 360 i PS3]

Nagrody za punkty szczęścia są z pewnością interesujące, ale nie zawsze mamy odpowiednią sumę, aby je wykupić. W takim wypadku możemy aktywować Sima, którego zamierzamy „uszczęśliwić”, a następnie wejść w interakcję z Magiczną Lamą. Z listy oszustw wybieramy opcję Daj szczęście życiowe, aby zwiększyć ilość punktów o 5000 jednostek.

Kody do The Sims 3 na teleportację [Xbox 360 i PS3]

Jeśli interesuje nas opcja szybkiej podróży, cheaty z pewnością okażą się pomocne. Wystarczy przytrzymać lewy trigger i kliknąć w dowolne miejsce na mapie, a następnie wybrać opcję Teleportuj mnie tutaj, aby natychmiastowo przenieść aktywnego Sima w wyznaczony punkt.

Inne kody do The Sims 3 [Xbox 360 i PS3]

Pozostałe komendy do The Sims 3 pozwolą zdobyć nagrody za wyzwania lub umilą rozgrywkę żartobliwą anegdotą. Aby aktywować komendy z poniższej tabeli należy wejść w interakcję z Magiczną Lamą.

KomendaDziałanie
Odblokuj nagrody wyzwania!Odblokuje wszystkie nagrody w Sklepie Wyzwań.
Proszę o żart!Wyświetla losowy dowcip.

Kody do The Sims 3 – podsumowanie

Nie da się ukryć, że kody do the Sims 3 oferują mnóstwo możliwości. Niezależnie od tego, czy chcemy przyspieszyć rozwój naszych postaci, czy może spróbować czegoś nowego w celu przełamania rutyny, powyższe komendy z pewnością będą bardzo pomocne.

Przeczytaj też: Kody do GTA Vice City

Które cheaty do The Sims 3 są waszym zdaniem najbardziej przydatne? A może wolicie etyczną rozgrywkę bez wykorzystywania oszustw? Koniecznie dajcie nam o tym znać w komentarzach poniżej!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.