Gry z Xbox Game Pass po wygaśnięciu subskrypcji. Czy nadal można grać, jeśli mamy je na dysku?

Xbox Game Pass

Xbox Game Pass to abonament Microsoftu, którego wykupienie gwarantuje dostęp do pokaźnej biblioteki gier. Wiele osób zastanawia się, czy po wygaśnięciu subskrypcji nadal można grać w produkcje, które zdążyliśmy zainstalować na dysku swojego komputera lub konsoli. W niniejszym artykule wyjaśnimy sobie to zagadnienie raz na zawsze.

Czy po wygaśnięciu subskrypcji Xbox Game Pass nadal można grać w gry, które zdążyliśmy zainstalować na dysku?

Xbox Game Pass gry

Czy po wygaśnięciu subskrypcji Xbox Game Pass nadal można grać w gry z usługi, które zainstalowaliśmy już na dysku? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta i brzmi… nie. Kiedy okres trwania abonamentu dobiegnie końca, przy próbie uruchomienia gry z Game Passa, której nie posiadamy na własność, zostaniemy poinformowani, że jest ona niedostępna na naszym koncie. Idąc za ciosem, w celu kontynuowania zabawy nie obejdzie się bez odnowienia subskrypcji lub zakupu danej produkcji w wersji cyfrowej albo pudełkowej.

Trzeba przyznać, że podejście Microsoftu jest bardzo zrozumiałe i zarazem uczciwe, bo gdyby odpowiedź na tytułowe pytanie była twierdząca, to nietrudno sobie wyobrazić, że dochodziłoby do bardzo wielu nadużyć.

Co z zapisami stanu rozgrywki w grach z Xbox Game Pass, kiedy subskrypcja wygaśnie?

Zapisy stanu rozgrywki we wszystkich grach z Xbox Game Pass, zarówno na komputerach PC jak i konsolach, są przechowywane w chmurze. Po wygaśnięciu subskrypcji „save’y” nie zostaną usunięte; jeśli zdecydujemy się ją odnowić lub zakupić daną grę na własność, to nie musimy się obawiać utraty dotychczas poczynionych postępów.

Warto jednak zaznaczyć, że gdy wybierzemy drugą opcję, czyli zakup danej gry na własność, to należy pamiętać o dwóch aspektach, aby obyło się bez komplikacji. Pierwszym z nich jest kupno gry w tej samej wersji, która znajduje się w bibliotece Xbox Game Pass – czyli jeśli np. w subskrypcji jest obecna „Edycja Standardowa”, to na własność również musimy kupić „Edycję Standardową”. Druga sprawa to kontynuowanie zabawy na tym samym koncie Microsoft, bo zapisy są przypisywane do konkretnego profilu.

Podsumowanie

Mimo że dla większości osób treść niniejszego artykułu wydaje się oczywista, to są gracze, którzy nie mieli stuprocentowej pewności co do tego, czy po wygaśnięciu subskrypcji nadal można grać w gry z Xbox Game Pass, które znajdują się na dysku konsoli lub komputera.

Mamy nadzieję, że wpis rozwiewa wszelkie wątpliwości. Jeśli jednak macie jeszcze jakieś pytania, to jak zawsze zachęcamy do komentowania. Staramy się odpowiadać na bieżąco!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z