10 tysięcy dolarów za usmażenie kurczaka w nowej Zeldzie. Nietypowa akcja przeprowadzona przez KFC

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom KFC

W ostatnich latach branża growa była niejednokrotnie świadkiem wielu nietypowych, a czasem wręcz dziwnych crossoverów i akcji marketingowych. Żeby daleko nie szukać, można wspomnieć o Fortnite, a więc grze, która regularnie gości znane z popkultury postacie czy artystów. Tym razem jednak akcja dotyczy The Legend of Zelda Tears of The Kingdom oraz… KFC.

KFC nagrodziło najszybszego kucharza w całym Hyrule, który najszybciej… usmażył kurczaka

The Recipe Run — akcja marketingowa KFC

W ramach specjalnej akcji KFC zachęciło graczy, ogrywających The Legend of Zelda Tears of the Kingdom do przygotowania… smażonego kurczaka w stylu znanym właśnie z tych restauracji. Całe wydarzenie nazwane The Recpie Run miało raczej speedrunowy charakter i wymagało od graczy nie tylko szybkiego refleksu, ale też znajomości Hyrule.

Zadaniem startujących było znalezienie oleju, kurczaka oraz jedenastu wybranych przez siebie ziół i przypraw, aby w ten sposób stworzyć idealną porcję smażonego kurczaka. Oczywiście zwycięzcą mogła zostać tylko jedna osoba, która najszybciej wykonała to zadanie.

Najszybszy kucharz w Hyrule zdobył nie tylko dość wysoką nagrodę w wysokości 10 tysięcy dolarów, ale także zgarnął specjalne trofeum w kształcie pałki z kurczaka uwieczniające jego kulinarny wyczyn. Pozostali uczestnicy, którzy ukończyli zadanie, odebrali kod na darmowy posiłek w KFC.

Przeczytaj też: Telefon do 800 zł

Umówmy się — jest to jedna z bardziej szalonych akcji marketingowych, jakie widziała branża growa w ciągu kilku ostatnich lat. Nawet jeśli do tej pory nikt nie oczekiwał tego rodzaju konkursu, to bazując na popularności, okazał się on prawdziwym „strzałem w dziesiątkę”. Ciekawe, kiedy podobnych wyzwań będziemy mogli spodziewać się w innych popularnych grach.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.