Czy da się przejść Tetrisa? Pewien 13-letni gracz dowiódł, że jest to możliwe

Tetris przejście gry

Od przeszło 40 lat Tetris pozostawał produkcją, której nikt nie był w stanie przejść, bo z technicznego punktu widzenia wydawało się to absolutnie niemożliwe. Przez lata wielu ludzi próbowało się podejmować tego karkołomnego (choć tutaj bardziej adekwatne będzie określenie „palcołomnego”) czynu, przekraczając kolejne granice. Pewien 13-latek kilka dni temu doprowadził jednak do wyniku przy którym ta ikoniczna pozycja po prostu „przegrała”.

Tetris został „pobity” przez 13-letniego gracza w niespełna 40 minut

Zapis przejścia Tetrisa

Willis Gibson znany też jako Blue Scuti, czyli 13-letni profesjonalny gracz Tetrisa stał się pierwszą osobą w historii, która przeszła całą tę legendarną pozycję dochodząc do 157 poziomu. Jest to niesamowity wyczyn, zważywszy na fakt, że gra ta nie ma tradycyjnego zakończenia, które znane jest z większości gier przeznaczonych dla jednego gracza.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W NES-owej wersji Tetrisa za przejście gry uważa się osiągnięcie konkretnego poziomu, na którym gra po prostu się zawiesza. Traktuje się to wówczas jako „poddanie się” programu, który nie był w stanie kontynuować rozgrywki i podrzucać kolejne klocki.

Ten właśnie wyczyn udał się młodemu Gibsonowi, który uwiecznił swój sukces na materiale wideo, jako dowód swojego osiągnięcia. Cała sprawa jest o tyle fascynująca, że w całym około 40-minutowym filmie widać, że tempo opadania klocków robi się naprawdę szalone.

Niekiedy też sama kolorystyka elementów stanowi dodatkowe utrudnienie, zwłaszcza gdy występują w różnych odcieniach tego samego koloru, który zlewa się z czarnym tłem.

Przeczytaj też: Gry podobne do Fallout

Jakkolwiek by nie spojrzeć na całe to wydarzenie, tak nie da się ukryć, że jest to wręcz nierealny wyczyn. Młody Gibson może teraz pokusić się przebicie wyniku, który jakiś czas temu osiągnęło AI, dochodząc do nawet 255 poziomu. Do odważnych świat należy!

Źródło: Techspot

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.