Seria Need for Speed obchodzi swoje 30-lecie! Z tej okazji otrzymaliśmy zapowiedź dalszego wsparcia NFS Unbound

Need for Speed

Wszystko zaczęło się w roku 1994, kiedy to na rynku zadebiutowała pierwsza odsłona Need For Speed. Reszta to już historia, pełna wybojów, wzlotów i upadków, która w pewnym sensie definiowała to, czym są obecnie gry wyścigowe. W tym roku obchodzić będziemy 30-lecie tej marki, a przy tej okazji otrzymaliśmy konkretną zapowiedź dalszego wsparcia wydanego w 2022 roku NFS Unbound.

Z okazji 30-lecia serii Need For Speed doczekaliśmy się konkretnej roadmapy rozwoju NFS Unbound

NFS Unbound Roadmapa
NFS Unbound, roadmapa rozwoju na 2024 rok

Przy okazji komunikatu o 30-leciu obecności serii Need For Speed dostaliśmy zapowiedź dalszego wsparcia wydanego w 2022 roku NFS Unbound. Ekipa odpowiedzialna za ten tytuł przyznaje, że nie jest w stanie dostarczać graczom wszystkiego, czego chcą, ale widzą potencjał we współpracy tworzenia tego, czym marka ta ma być w przyszłości.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Na bazie dotychczasowych opinii twórcy chcą dostarczyć jak najlepsze wrażenie graczom, tak aby faktycznie mieli powód do zabawy w produkcji wydawanej przez EA. Już teraz dostaliśmy konkretną roadmapę związaną z planami twórców i widać, że rzeczywiście do tytułu zmierza całkiem sporo ciekawych nowości.

Need for Speed Unbound
Need for Speed Unbound

Wymienić tutaj można ewoluujące tomy, które mają pojawiać się co kilka miesięcy. Do tego warto wziąć pod uwagę regularne aktualizacje tematyczne, które mają wprowadzać do gry przynajmniej jeden tryb główny. Wszystko to wiązać się będzie z nowymi wyzwaniami, samochodami (a co za tym idzie możliwościami konfiguracji) oraz masą nowe zawartości, która raczej nie pozwoli się nudzić.

Otrzymaliśmy także zapowiedź wprowadzenia przepustki Speed Pass, która w błyskawiczny sposób ma zapewnić graczom dostęp do nowych pojazdów i szeregu opcji personalizacji go. Udoskonalenie jej — według twórców — ma pozwalać na lepsze dostarczanie nowej zawartości graczom. Oczywiście nie jest to obligatoryjny element zabawy, a wszystko nadal dostępne będzie w ramach darmowego wariantu, ale tutaj oczywiście trzeba będzie wszystko odblokowywać samodzielnie.

Need for Speed Unbound
Need for Speed Unbound

Wreszcie poruszona została kwestia łatania błędów oraz wyciągania wniosków z potknięć. W tym przypadku twórcy zaznaczają, że wprowadzenie poprawek to przede wszystkim kwestia priorytetów. Ekipa odpowiedzialna za grę nie jest zbyt liczna i odpowiednie dobieranie opcji wymagających naprawy jest istotnym elementem jej rozwoju.

Na koniec twórcy podkreślają, że ten rok będzie dla nich niezwykle ważny, bo skupiać się będzie na nauce i lepszemu zrozumieniu potrzeb graczy. Pojawiła się też zapowiedź ścisłej współpracy z graczami i analizowanie wszystkich aspektów Need For Speed Unbound, aby stale gwarantować jak najlepszą zabawę.

Co z tego wszystkiego wyjdzie? To się jeszcze okaże, ale warto mieć nadzieję, że twórcy nie rzucają słów na wiatr. W końcu odpowiadają za markę z 30-letnią historią, która do dziś żywa jest w świadomości wielu graczy. Warto więc obserwować dalsze kroki i życzyć sukcesu.

Źródło: Electronic Arts

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.