7 Days to Die wreszcie opuszcza Early Access! Na konsolowców czeka niemiła niespodzianka

7 Days to Die

7 Days to Die to jedna z tych gier, które „zasiedziały” się we Wczesnym Dostępie, bo przecież mowa o produkcji, która pojawiła się tam w 2013 roku, czyli ponad dekadę temu. Przez tyle czasu przez produkcję przewinęło się sporo graczy, a wielu z nich nie sądziło, że The Fun Pimps w ogóle doprowadzi ją do wersji 1.0. Okazuje się jednak, że moment ten nastąpi, choć nie wszyscy powinni być z tego faktu zadowoleni.

7 Days to Die wreszcie opuszczi Early Access

7 days to die
7 Days to Die

Deweloperzy ze wspomnianego studia poinformowali, że następna aktualizacja będzie dla 7 Days to Die swoistym przełomem, bo będzie to pełnoprawny debiut wersji 1.0. Oznacza to, że gra opuści meandry Early Accessu, stając się pełnoprawną produkcją. Dokładny termin wydania aktualizacji nie został podany, choć ma to nastąpić na przełomie najbliższych kilku miesięcy, co może napawać optymizmem.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niestety, ale wraz z wydaniem gry w ramach pełnoprawnej dystrybucji pojawi się kilka mniej pozytywnych zmian. Przede wszystkim zwiększona zostanie cena gry; od wydania wersji 1.0 trzeba będzie zapłacić 44,49 dolarów, zamiast dotychczasowych 22,49.

Konsolowców czeka jeszcze jedno, ale o wiele bardziej bolesne rozczarowanie. Okazuje się bowiem, że akurat oni będą musieli kupić grę jeszcze raz. Twórcy tłumaczą to różnicami pomiędzy dotychczas dostępnymi wersjami, które powstawały z myślą o PS4 i Xbox One, a nową wersją, która dedykowana jest na konsole najnowszej generacji. Deweloperzy zapowiadają jednak, że rozmawiają zarówno z Sony, jak i Microsoftem o możliwościach zaoferowania stosownych zniżek.

7 days to die roadmapa
Plany rozwoju 7 Days to Die

Pecetowcy nie będą mieli takich problemów, oni nadal mogą korzystać posiadanego przez siebie wydania. W ich przypadku konieczne będzie rozpoczęcie rozgrywki od nowa, bo starsze zapisy nie będą kompatybilne z wersją 1.0. To jednak nie powinno stanowić aż tak dużego problemu.

Dobrze jest widzieć, że gra rozwijana sukcesywnie przez tak długi czas wreszcie doczekuje się dopisku „1.0”, stając się w zasadzie pełnoprawnym tytułem. Twórcy już mają ambitne plany dotyczące dodatków; mają one trafiać kolejno w ostatnim kwartale 2024 roku, ale także drugim i ostatnim 2025 roku. Grywacie w 7 Days to Die? A może dopiero zamierzacie sprawdzić ten tytuł? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: 7daystodie.com

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.