Nikt nie kupuje już abonamentów jak PS Plus i Xbox Game Pass. Statystyki są nieubłagane

Xbox Game Pass PS Plus

Nie ulega wątpliwości, że abonamenty stały się swego rodzaju alternatywą dla posiadania gier na własność. Taki model świetnie sprawdzał się już wcześniej z filmami. Niemniej istnieje w tym jeden problem – zyski ze sprzedaży subskrypcji przestały rosnąć.

Powolny wzrost wydatków na abonamenty gier

Mat Piscatella to branżowy analityk, który znów dostarczył nam ciekawych informacji. Tym razem chodzi o usługi subskrypcyjne gier.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Okazuje się, że ich twórcy mogą mieć nie lada zagwozdkę. W porównaniu do marca zeszłego roku, w obecnym gracze z USA wydali bowiem zaledwie o 1% więcej na ich produkty.

Co więcej, to nie jest pierwszy raz, gdy przychód z abonamentów zwalnia. Już w kwietniu 2023 roku był on wyższy zaledwie o 2% w porównaniu z analogicznym okresem z 2022 roku.

Oznacza to, że m.in. Sony czy Microsoft – właściciele dwóch największych usług – mają problem, który trzeba rozwiązać. W abonamenty wierzą też zresztą inni wielcy gracze, tacy jak EA oraz Ubisoft.

Być może baza osób zainteresowanych tym modelem zwyczajnie się wyczerpuje. Dlatego też pozostaje rozwiązać kwestię, jaką jest przekonanie sceptycznych do subskrypcji graczy do swoich usług.

Niemniej i tak nie zapowiada się, aby Xbox Game Pass czy PS Plus były zagrożone. Wręcz przeciwnie – dwójka największych producentów nadal w nie inwestuje, rozwijając je o kolejne ciekawe gry każdego miesiąca.

Źródło: Twitter

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2274 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.