Weterani Rockstara dołączyli do tajemniczego projektu! Twórcy GTA i RDR rejestrują nowe znaki towarowe

absurd ventures

W 2020 roku Rockstar Games opuścił Dan Houser, czyli jeden z założycieli studia. Przez ponad dwie dekady był współtwórcą popularnych serii takich jak Grand Theft Auto czy Red Dead Redemption. W 2021 roku założył swoje własne studio pod nazwą Absurd Ventures, a firma rejestruje już pierwsze znaki towarowe. Okazało się także, że dołączyli do niego dwaj doświadczeni deweloperzy, którzy wcześniej również pracowali w Rockstar Games.

Absurd Ventures – do studia Dana Housera dołączają weterani Rockstar Games

Absurd Ventures

Po pożegnaniu się z Rockstar Games w 2020 roku Dan Houser postanowił założyć własne studio Absurd Ventures. Doświadczony twórca gier rozwija nowy, tajemniczy projekt, ciesząc się wsparciem interesujących partnerów. Do ekipy dołączyli bowiem Jeffrey Crawford „Lazlow” Jones i Michael Unsworth – byli pracownicy Rockstara.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Pierwszy z weteranów pracował dla „Gwiazd Rocka” do 2020 roku. Pełnił różne role, w tym funkcję scenarzysty, dyrektora kreatywnego oraz był współprezesem działu produkcyjnego. Jak się okazuje, Lazlow Jones jest jednym z założycieli Absurd Ventures.

Michael Unsworth z kolei pracował w Rockstar Games przy seriach GTA, Red Dead Redemeption oraz L.A. Noire jako scenarzysta. W nowym studio Dana Housera jego zadaniem ma być nadzór nad aspektem fabularnym przyszłych projektów. Jak możemy wyczytać na profilu dewelopera w serwisie LinkedIn, twórca jest częścią „utalentowanego zespołu kreatywnego w Absurd Ventures, który pomaga ożywiać nowe, ekscytujące IP w szerokiej gamie różnych mediów”.

Zobacz też: Gry podobne do Cyberpunk 2077

Dan Houser zarejestrował także jakiś czas temu dwa znaki towarowe: „American Caper” oraz „A Better Paradise”. Ich opisy sugerują, że mogą mieć one związek z grami wideo, choć to się jeszcze okaże w przyszłości. Na ten moment pozostaje nam zatem obserwować rozwój Absurd Ventures.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.