Activision Blizzard pozwane na setki milionów dolarów. Znowu

Call of Duty: Modern Warfare 2

W ostatnich latach pozwy zdają się wręcz nieodłącznym elementem działalności Activision Blizzard. Po wybuchu ogromnego skandalu w 2021 roku związanego z nadużyciami i molestowaniem firma jeszcze kilkukrotnie otrzymywała liczne pisma sądowe dotyczące naprawdę różnych dziedzin jej działalności. Teraz do tej puli można dołączyć kolejny taki pozew, tym razem od e-sportowej organizacji OpTic.

Activision Blizzard z pozwem o monopol na scenie e-sportowej związanej z Call of Duty

Call of Duty Vanguard
Call of Duty Vanguard

Organizacja OpTic oskarża Activision Blizzard o monopol i „ucisk” na scenie e-sportowej związanej z grami Call of Duty. Dotyczy to tak naprawdę wszystkich aspektów działalności, od sponsorowania drużyn po organizację wszelkiego rodzaju turniejów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jak zauważa portal Bloomber Law pozew, który został złożony wczoraj przez Hectora „H3CZ” Rodrigueza i Setha „Scumpa” Abnera jest efektem wieloletnich ograniczeń, zaporowych kosztów i antykonkurencyjnego zachowania ze strony samego Activision Blizzard. Mając to wszystko na uwadze, pozywający żądają od amerykańskiego wydawcy 680 milionów dolarów odszkodowania.

Wydawca marki Call of Duty dość szybko odniósł się do tych informacji i w komunikacie wyraziło swoje rozczarowanie działaniami organizacji.

Panowie Rodriguez (aka OpTic H3CZ) i Abner (aka Scump) zażądali, aby Activision zapłaciło im dziesiątki milionów dolarów, aby uniknąć tego bezzasadnego sporu sądowego, a kiedy ich żądania nie zostały spełnione, złożyli pozew. Będziemy zdecydowanie bronić się przed tymi roszczeniami, które nie mają podstaw faktycznych ani prawnych.
Jesteśmy rozczarowani, że ci członkowie społeczności e-sportowej wnieśli ten pozew, który jest destrukcyjny dla właścicieli drużyn, graczy, fanów i partnerów, którzy zainwestowali tyle czasu i energii w sukces Call of Duty League.

Komunikat Activision Blizzard ws. pozwu OpTic

Oczywiste było, że korporacja będzie bronić swoich interesów, zwłaszcza że sama kwota pozwu jest naprawdę duża. Znając życie, sądowe perturbacje organizacji z Activision Blizzard mogą trwać dość długo, a to oznacza, że w przyszłości możemy spodziewać się kolejnych wieści w tej sprawie. Pozostaje tylko pytanie, jak to wszystko odbije się na samym Call of Duty League.

Źródło: Insider-Gaming

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REWELACYJNA PROMOCJA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.