Kolejny kraj zgadza się na przejęcie Activision przez Microsoft. Finalizacja transakcji na horyzoncie

Activision Blizzard Microsoft

Proces przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft wciąż trwa. Połączenie tych dwóch firm nie zostało jeszcze zatwierdzone w Wielkiej Brytanii, która jest jednym z najważniejszych rynków na świecie. Z drugiej strony jednak zgodę na transakcję wydał kolejny, już 41. kraj.

Nowa Zelandia wydała zgodę na przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft

Nowozelandzka Komisja Handlu dała zielone światło dla proponowanego przez Microsoft przejęcia Activision Blizzard. Prezes Microsoftu, Brad Smith, wyraził swoje zadowolenie z tytułu uzyskania zgody oraz podkreślił, że firma będzie nadal pracować nad rozwiązaniem wszelkich kwestii, które jeszcze nie zostały wyjaśnione, aby dokończyć proces transakcji.

Decyzja Komisji była oparta na analizie znaczenia gier takich jak Call of Duty, Overwatch i World of Warcraft, wydawanych przez Activision, dla graczy w Nowej Zelandii. Przewodniczący, dr John Small, stwierdził, że Komisja jest przekonana, że fuzja nie ograniczy znacząco konkurencyjności na nowozelandzkim rynku.

Zobacz też: Telefon z dobrym aparatem

Kup Xbox Series X

Ostatnie doniesienia sugerują, że fuzja Activision Blizzard z Microsoftem prawdopodobnie zostanie zrealizowana. Niemniej nie możemy być absolutnie pewni, ponieważ brytyjskie CMA nadal ma możliwość zablokowania tego przejęcia. Organizacja z Wielkiej Brytanii ma czas do 29 sierpnia 2023 roku, aby podjąć decyzję w tej sprawie.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.