Wyciek danych z Activision ujawnia przyszłość Call of Duty. Tom Henderson opisuje szczegóły

Call of Duty Warzone 2

Portalowi Insider Gaming udało się ustalić doniesienia o ogromnym wycieku danych z Activision. Wśród nich znajdują się m.in. plany dotyczące przyszłych gier z serii Call of Duty. O całej sprawie napisał Tom Henderson – zaufany dziennikarz specjalizujący się w tematyce wszelkich leake’ów.

Ogromny wyciek danych z Activision. Plany dotyczące przyszłości Call of Duty ujawnione

Zwiastun Call of Duty: Modern Warfare II

Insider Gaming potwierdził prawdziwość niedawno opublikowanych na Twitterze danych, które zawierały szczegóły dotyczące przyszłości Call of Duty. Do naruszenia miało dojść 4 grudnia 2022 roku, a ujawnione informacje zawierają plany dotyczące nadchodzących DLC Modern Warfare 2, Call of Duty 2023 (robocza nazwa „Jupiter”) i Call of Duty 2024 (robocza nazwa „Cerberus”).

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Co więcej, wyciek nie kończy się tylko na informacjach dotyczących gier. Pozyskano z niego też dane pracowników Activision, a konkretnej mówiąc ich nazwiska, numery telefonów, zarobki, e-maile, konkretne miejsce pracy itd.

Jak pisze Tom Henderson, przyczyną pozyskania danych było włamanie do komputera jednego z pracowników działu HR. To stąd miały pochodzić informacje o pracownikach studia. Insider Gaming nie mógł też ustalić, czy Activision poinformował zatrudnionych o całej sytuacji.

Zobacz też: Najlepsze gry strzelanki

Na końcu warto jeszcze raz wspomnieć, że informacje dotknięte wyciekiem pochodzą z grudnia 2022 roku. Nie wszystkie więc muszą być jeszcze aktualnie i być może przyszłość Call of Duty będzie jednak inna.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2370 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.