Nie żyje Akira Toriyama. Autor serii Dragon Ball zmarł w wieku 68 lat

Akira Toriyama

Dzisiejszy dzień nie mógł zacząć się gorzej dla każdego, komu w pewien sposób bliskie były przygody Goku. Dowiedzieliśmy się bowiem, że w wieku 68 lat zmarł legendarny mangaka i twórca serii Dragon Ball Akira Toriyama. Dla całej branży rozrywkowej jest to niepowetowana strata.

Akira Toriyama, legendarny autor serii Dragon Ball zmarł w wieku 68 lat

Na oficjalnym profilu marki Dragon Ball pojawił się dziś wpis potwierdzający, że 1 marca 2024 roku, w wieku 68 lat zmarł Akira Toriyama. Autor przygód Goku i spółki zapisał się w historii rozrywki złotymi zgłoskami, a jego działalność nie ograniczała się jedynie do tworzenia mang oraz nadzoru nad anime.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Na przestrzeni całej swojej kariery Toriyama zajmował się także projektowaniem gier, a jego wkład widoczny jest chociażby w takich produkcjach jak Chrono Trigger, Blue Dragon czy Dragon Quest. Ostatnim projektem, w który zaangażował się Japończyk, jest produkcja Sand Land, którego premiera zaplanowana została na 26 kwietnia 2024 roku.

Drodzy Przyjaciele i Partnerzy,
Z głębokim smutkiem informujemy, że twórca mangi Akira Toriyama zmarł 1 marca z powodu ostrego krwiaka podtwardówkowego. Miał 68 lat.

Jest nam niezmiernie przykro, bo wciąż z wielkim entuzjazmem rozwijał kilka prac. Miał też jeszcze wiele rzeczy do osiągnięcia.

Jednak pozostawił po sobie wiele tytułów mangi i dzieł sztuki. Dzięki wsparciu tak wielu ludzi na całym świecie był w stanie kontynuować swoją twórczą działalność przez ponad 45 lat. Mamy nadzieję, że wyjątkowy świat kreacji Akiry Toriyamy jeszcze długo będzie kochany przez wszystkich.

Przekazujemy tę smutną wiadomość z wdzięcznością za życzliwość okazaną mu w trakcie jego życia.

Nabożeństwo pogrzebowe odbyło się w gronie rodziny i nielicznych krewnych. Zgodnie z jego życzeniem, z szacunkiem informujemy, że nie będziemy przyjmować kwiatów, prezentów kondolencyjnych, odwiedzin, ofiar i innych. Prosimy również o powstrzymanie się od przeprowadzania wywiadów z jego rodziną. Przyszły plan spotkania upamiętniającego nie został jeszcze ustalony, poinformujemy Was, gdy zostanie potwierdzony. Jak zawsze serdecznie dziękujemy za zrozumienie i wsparcie.

8 marca 2024 r.
BIRD STUDIO
CAPSULE CORPORATION TOKYO

Kondolencje dla rodziny i bliskich napływają z całego świata, pokazując dobitnie, że dziedzictwo Toriyamy docierało do rzeszy odbiorców z różnych pokoleń. Swoje ubolewanie wyrazili m.in. twórcy Among Us, klub piłkarski Santos FC oraz szereg osobistości internetowych, którzy wychowywali się na przygodach Goku.

Grafika główna: IMDB

Źródło: Twitter/X: Dragon Ball Official

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.