Majowa aktualizacja Xbox — co nowego? Relacje rodem z Instagrama i więcej

Xbox logo

Poznaliśmy zawartość majowej aktualizacji Xbox. Tym razem Microsoft przygotował tylko dwie nowości, choć niektórzy gracze z pewnością je docenią. Nie pozostaje nam nic innego, jak się im dokładnie przyjrzeć. Bez przedłużania…

REKLAMA

Majowa aktualizacja Xbox — nowości

Jak już ustaliliśmy, tym razem firma postawiła na jedynie dwie nowości. Omówmy je po kolei.

1. Relacje w aplikacji mobilnej Xbox

Aplikacja Xbox relacje

Pierwszą nowością w majowej aktualizacji Xbox są tzw. Stories, czyli Relacje w mobilnej aplikacji Xbox. Microsoft zdecydował się zaimplementować w swojej apce funkcję rodem z Instagrama — co prawda jest ona już dostępna od dłuższego czasu, ale tylko dla twórców gier; teraz będą mogli z niej korzystać również zwykli użytkownicy. Gracze w Australii mogą już udostępniać w kanale aktywności swoje osiągnięcia, zrzuty ekranu czy ulubione ujęcia z gier z opcjonalnym opisem. Takie relacje mogą z kolei przeglądać nasi znajomi i vice versa — kiedy oni coś wrzucą, my również będziemy mogli to podejrzeć.

Na Stories można dodawać reakcje, a także odpowiadać. Relacje pozostają widoczne przez 72 godziny, po czym znikają. Przypominamy, że na ten moment nowa funkcja jest dostępna tylko w Australii, ale z czasem zostanie udostępniona w kolejnych regionach, w tym Polsce. Niestety dokładnych dat nie znamy.

2. Tagowanie QoS

Tagowanie QoS Xbox

Tagowanie QoS to nowa funkcja dla konsol Xbox, która pozwala ustawić znaczniki priorytetu dla ruchu wychodzącego w sieci w zależności od opóźnień. Można wybierać spośród rozmów głosowych, strumieniowania gier w chmurze i multiplayera (w kompatybilnych grach).

REKLAMA

Rozwiązanie to podtrzymuje wrażenia z grania w czasie problemów z połączeniem. Mówiąc prościej, tagowanie QoS pozwoli wybrać, jaki element rozgrywki ma być priorytetyzowany, gdy internet zacznie zawodzić — jeżeli postawimy np. na „rozmowy głosowe”, to Xbox postara się utrzymać czat przy życiu mimo kiepskiego połączenia, kosztem innych aspektów rozgrywki.

Na moment publikacji niniejszego wpisu uaktualnienie dla konsol Xbox One i Xbox Series X|S nie jest jeszcze dostępne, ale powinno zostać udostępnione lada moment. Opisywaną funkcję znajdziemy w zakładce Ogólne > Ustawienia sieci > Ustawienia zaawansowane > Tagowanie QaS (lub jakkolwiek zostanie to przetłumaczone).

Przeczytaj także: 3 miesiące Xbox Game Pass Ultimate za 50 zł — mega promocja dla wszystkich

To już wszystkie nowości w majowej aktualizacji Xbox. Uważacie je za istotne, czy nie bardzo? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!