Alan Wake 2 wcale nie jest aż tak wielkim killerem sprzętowym. Gra działa świetnie na budżetowych kartach

Alan Wake 2 RX 7600

Wymagania Alan Wake 2 spadły na nas niczym grom z jasnego nieba, studząc głowy PC-towych graczy. Okazuje się jednak, że wcale nie jest aż tak źle. Gra na budżetowych kartach radzi sobie bowiem zadziwiająco dobrze.

Alan Wake 2 a budżetowe karty graficzne – RTX 3050, Arc A750, RX 7600 i 6600

Zwiastun Alan Wake 2

Nie ulega wątpliwości, że pod względem graficznym Alan Wake 2 to jedna z najpiękniejszych gier, jakie kiedykolwiek powstały. Fakt ten wraz z przedstawionymi wymaganiami przyspiesza tempo bicia serca z powodu zmartwień, czy nasze komputery są w stanie podołać temu wyzwaniu.

Dzięki portalowi PC Gamer wiemy, że wcale nie jest aż tak źle. Budżetowe, nowoczesne karty graficzne są na tyle mocne, że dają radę zaoferować nam granie w Alan Wake 2 na zadowalającym poziomie.

Alan Wake 2 - test na budżetowych kartach graficznych
Alan Wake 2 – test na budżetowych kartach graficznych. Źródło: PC Gamer

Szczególnie imponujące wyniki osiąga RX 7600. 66 FPS przy 1920×1080 i średnim presecie ustawień graficznych (tekstury, filtrowanie cieni, jakość mgły i terenu oraz szczegółowość obiektów są na wysokim poziomie, a gęstość rozproszonych obiektów na ultra) to świetny wynik jak na tak budżetową kartę.

RTX 3050 oraz RX 6600 także prezentują zadowalającą wydajność. Zdecydowanie można powiedzieć, że da się grać – tym bardziej, że Alan Wake 2 nawet na niskich ustawieniach jawi się na bardzo ładną grę.

Dziennikarz PC Gamera wspomina, że największy problem wystąpił z Arc A750. Spadki do aż 23 FPS oraz występuąjące co kilka sekund zacięcia sprawiają, że karta Intela wypada w tym zestawieniu budżetowców najgorzej.

Zobacz też: Monitor gamingowy do 600 zł

Alan Wake 2 nie jest więc aż tak wymagający, jak wszyscy dotąd myśleliśmy. Naturalnie do cieszenia się ze wszystkich nowinek technologicznych gry potrzebujemy już sprzętu z wyższej półki, ale i tak jest bardzo dobrze.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.