Alan Wake 2 był tworzony z myślą o grze w 30 FPS! Ale „jakimś cudem” konsolowcy mogą odetchnąć z ulgą

Alan Wake 2

Alan Wake 2 będzie prawdziwą wizytówką potęgi autorskiego silnika Northlight. Nic więc dziwnego, że gra była pierwotnie planowana na konsolach jako doświadczenie działające w 30 FPS. Twórcom udało się jednak „jakimś cudem” wdrożyć do niej tryb wydajności, który podbije liczbę klatek do 60.

Alan Wake 2 – tryb wydajności na PS5 i Xboxie Series X

Wieści na temat trybu wydajności na PS5 i Xboxie Series X w Alan Wake 2 przekazał dyrektor komunikacji Remedy. W poście na Twitterze napisał on, że dzięki temu gra będzie działać na tych konsolach w 60 FPS.

Miło mi poinformować, że Alan Wake 2 będzie miał tryb wydajności na PS5 i Xboxie Series X. Gra została zaprojektowana od początku jako rozgrywka w 30 klatkach na sekundę, skupiając się na grafice i atmosferze, ale jakimś cudem udało nam się zapewnić solidny tryb wydajności. Szczegóły omówimy później.Thomas Puha

Nie wiemy jeszcze jednej, istotnej rzeczy. Chodzi o to, czy konkretnie tryb wydajności na konsolach zaoferuje nam stałą liczbę zablokowanych 60 klatek, czy też może deweloperzy zdecydują się jednak na zrezygnowanie z limitu, ustanawiając cel na 60 FPS przez większość rozgrywki. Ta sprawa jest jeszcze do ustalenia.

W poście nie wspomniano również nic o Xboxie Series S. Spodziewamy się więc, że w tym przypadku produkcja wystartuje z jednym trybem 30 FPS.

Zobacz też: Gry podobne do Starfield

Tymczasem przypomnijmy, ze Alan Wake 2 pojawi się na rynku za równo miesiąc, 27 października. Gra będzie dostępna na PC, PS5 oraz Xboxach Series X|S.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.