Alan Wake 2 będzie naprawdę ogromną grą! Ostateczny rozmiar gry na PS5 może zaskakiwać

Alan Wake 2 Alan Saga

Już tylko dni dzielą nas od jednej z mroczniejszych premier 2023 roku, jaką bez wątpienia jest Alan Wake 2. Wczoraj informowaliśmy, że produkcja będzie wymagała naprawdę mocarnych pecetów, a osoby korzystające z kart z serii GTX muszą pomyśleć o pewnych usprawnieniach. Teraz zaś poznaliśmy rozmiary gry na konsoli PS5 i tutaj także trzeba szykować nieco miejsca na dysku.

Alan Wake 2 na PS5 bez opcji wczesnego pobierania

Zgodnie z najnowszymi informacjami Alan Wake 2 na PlayStation 5 zajmie ponad 79,7 GB miejsca na dysku. Biorąc pod uwagę, że mowa tutaj o względnie krótkiej i głównie fabularnej grze, to rozmiar ten może nieco zaskakiwać.

Porównując tę informację z ujawnionymi wymaganiami, widać, że wersja na PC zajmie znacznie więcej miejsca, choć tutaj może być zasługa większej liczby tekstur o wysokiej rozdzielczości.

Osoby liczące, że uda się im pobrać grę jeszcze przed premierą, mogą obejść się smakiem, bo Remedy Entertainment zdecydowało się nie oferować preloadu. Oznacza to, że grę pobierzemy dopiero w piątek i na rozpoczęcie swojej przygody trzeba będzie trochę poczekać.

Przeczytaj też: Gry na nudę

Alan Wake 2 zadebiutuje już 27 października 2023 roku na PC, PS5 oraz Xbox Series X|S. Jeśli zastanawiacie się nad zakupem, a gracie na konsolach od Microsoftu, to sprawdźcie poradnik w ramach którego tytuł ten można kupić w wyjątkowo atrakcyjnej cenie.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.