Tęsknisz za latami 90? Ten zmierzający na PlayStation, Xboxy i Switcha horror Ci o nich przypomni

Alisa

Lata 90. bezdyskusyjnie kojarzą się z takimi grami jak Resident Evil czy Alone in the Dark. Alisa to horror, który składa hołd tym klasykom. W przyszłym miesiącu zadebiutuje oficjalnie na konsolach.

Alisa – zwiastun, data premiery na PlayStation, Xboxach i Nintendo Switch

Zwiastun Alisa

Alisa pojawiła się już w 2021 roku na PC, gdzie jest dostępna za pośednictwem Steama. Później wydano jeszcze wersję reżyserską gry, która dodała do niej nową zawartość.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

I to właśnie Alisa: Developer’s Cut zadebiutuje wkrótce na konsolach. Gra zostanie wydana na PS4, PS5, Xboxie One, Xboxach Series X|S i Nintendo Switch już 6 lutego 2024 roku.

Produkcja opowiada historię tytułowej Alisy, która zostaje uwięziona w starej rezydencji cechującej się wiktoriańskim stylem. Odtąd zadaniem gracza jest znalezienie drogi ucieczki z przerażającej posiadłości.

Zobacz też: Gry na Commodore 64

Warto dodać, że Alisa zebrała „bardzo pozytywne” recenzje użytkowników Steama. Z całą pewnością jest to więc gra warta sprawdzenia dla wszelkich fanów klasycznych survival-horrorów.

Źródło: Gematsu

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.