Amnesia: The Bunker z pierwszym zwiastunem. Twórcy chcą zredefiniować to, jak straszą gracza!

Amnesia the Bunker

Seria Amnesia przeraża od wielu lat, wytyczając ścieżkę wielu horrorom, jakie pojawiły się na rynku od premiery pierwszej części. Dzisiaj możemy zobaczyć zwiastun zapowiadający nową produkcję z tego cyklu, która zmieni niektóre założenia rozgrywki. Mowa o Amnesia: The Bunker.

Amnesia: The Bunker da graczowi dużą swobodę rozgrywki oraz broń — nowa odsłona zdaje się celować w inne metody straszenia nas. Jest zwiastun

Pierwszy zwiastun Amnesia: The Bunker

W sieci pojawiła się pierwsza zapowiedź Amnesia: The Bunker. W nadchodzącej odsłonie kultowych horrorów wcielimy się w dotkniętego amnezją francuskiego żołnierza, przemierzającego okopy podczas I wojny światowej. Protagonista wyposażony jedynie w latarkę i rewolwer z jednym nabojem będzie musiał odkryć przerażające tajemnice, uciekając przed monstrami czekającymi w ciemnych tunelach.

Jak podaje informacja prasowa, gra zrezygnuje z liniowej struktury rozgrywki na rzecz półotwartego świata. Dzięki temu sami zdecydujemy jakimi zagadkami zajmiemy się w danym momencie oraz podejmiemy konsekwencje swoich działań. 

Jak to zwykle w horrorach bywa, wszystkie zasoby będą mocno ograniczone, a do tego przy każdym podejściu zmieni się rozmieszczenie przedmiotów i zapasów. Ma to prawdopodobnie zachęcić gracza do eksploracji bunkrów.

Co ciekawe, Frictional Games postawiło na potwora działającego podobnie jak Obcy w Alien: Isolation — monstrum będzie śledzić gracza oraz reagować na jego działania. To w połączeniu ze swobodą rozgrywki oraz dostępnością broni może znacznie zmienić tempo i klimat gry. Pozostaje czekać na premierę, by dowiedzieć się, czy zmiany wyjdą na plus.

Zobacz też: Jak sprawdzić, czy telewizor ma DVB-T2 HEVC

Amnesia: The Bunker ma zadebiutować w marcu 2023 roku na PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PS4 oraz prawdopodobnie PS5. To ostatnie nie zostało potwierdzone ani na stronie studia, ani w trailerze (widzimy tam jedynie logo PS4), jednak informacja o prawach autorskich w ostatnich sekundach zapowiedzi wskazuje, że gra może powstawać również w wersji PlayStation 5.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z