Microsoft przypomina o funkcji „Zagraj później” w aplikacji Xbox Game Pass – zapisuj gry, by o nich nie zapomnieć

Xbox Game Pass aplikacja

Przy okazji wrześniowej aktualizacji Xbox Microsoft postanowił przypomnieć o istnieniu ciekawej funkcji w aplikacji Xbox Game Pass. Mowa o Zagraj później, czyli opcji umożliwiającej zapisywanie gier, które wpadły nam w oko. Nie jest to nic wielkiego, ale z pewnością niektórym się przyda.

Zagraj później, czyli ciekawa funkcja w aplikacji Xbox Game Pass

Czasami zdarza się, że przeglądając bibliotekę Xbox Game Pass zainteresuje nas jakaś gra, którą obiecujemy sobie sprawdzić w późniejszym terminie. Niekiedy kończy się tak, że zapominamy jej tytułu, przez co cały plan odchodzi w niepamięć. Na szczęście funkcja Zagraj później, która rezyduje w aplikacji Xbox Game Pass od dość dawna, jest na to doskonałym sposobem. Otóż aby zapisać daną grę na specjalnej liście, wystarczy przejść do jej podstrony w apce Xbox Game Pass, a następnie wybrać opcję Dodaj do listy Zagraj później (w zależności od platformy znajdziemy ją w innym miejscu; zrzuty ekranu w powyższej galerii pochodzą z aplikacji Xbox Game Pass na iOS).

Zapisane w ten sposób gry będą widoczne w zakładce Zagraj później, skąd będziemy mogli do nich wrócić w każdej chwili. Nie da się ukryć, że to całkiem fajna funkcja dla zapominalskich graczy oraz osób, które po prostu lubią planować swoją gamingową przyszłość. Nie każdy wie o jej istnieniu, więc przypomnienie na pewno nie zaszkodzi.

Dyskusja na temat wpisu