App Store otwiera się na emulatory gier! Duża zmiana w mobilnym sklepie Apple

App Store Apple Pacman

O tym, że Apple próbuje wejść mocniej na rynek growy, wiadomo nie od dziś. Już w zeszłym roku media obiegła wieść o tym, że na najnowszym smartfonie producenta, czyli iPhone 15 Pro pojawią się tak wielkie tytuły jak Resident Evil 4 Remake czy Death Stranding. Okazuje się, że to nie jest ostatni ruch firmy z Cupertino w tym kierunku, gdyż korporacja udostępniła możliwość publikowania emulatorów gier retro w App Store.

Emulatory gier retro od teraz mogą być dostępne w App Store

Death Stranding Director’s Cut — zwiastun wersji dla iPhone, iPad oraz Mac

Apple dokonało znaczących zmian wytycznych dotyczących sklepu App Store, dzięki którym użytkownicy sprzętu amerykańskiej firmy mogą teraz oficjalnie pobierać emulatory gier retro.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W najnowszej aktualizacji wytycznych firma z Cupertino zakomunikowała, że użytkownicy platformy mogą od teraz korzystać z emulatorów gier retro, a deweloperzy je tworzący będą odpowiedzialni za zapewnienie zgodności oprogramowania z wytycznymi i obowiązującymi przepisami.

Dodatkowo zmienione zostały wytyczne dotyczące minigier oraz miniaplikacji, zawartych w innym oprogramowaniu, które od teraz będą musiały korzystać z HTML5. Przykładem może być, chociażby chiński komunikator WeChat.

Nie jest to pierwszy krok, który Apple poczyniło w kierunku tego, by jego sprzęt był bardziej przystępny dla graczy. Oprócz wcześniej wspomnianego pojawienia się dużych tytułów AAA na sprzętach amerykańskiej firmy, ale też parę miesięcy temu zmieniła wytyczne App Store, które umożliwiły strumieniowe przesyłanie gier na urządzenia z systemem iOS.

Źródło: GamesIndustry.biz

O autorze
Igor Twardowski
Redaktor działów Newsy & Promocje

Niespełniony filmoznawca i scenarzysta, który pierwsze kroki w grach stawiał w Tomb Raider II i pierwszym Diablo. Miłośnik Gothica i Heroesów. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.