Armored Core 6 w planach From Software? Ogłoszenie o prace zdaje się to sugerować

Armored Core 5

From Software to studio, które swoją międzynarodową sławę zyskało dzięki takim pozycjom jak seria Dark Souls, czy ostatnio wydane Elden Ring. Portfolio Japończyków jest jednak o wiele bardziej rozbudowane i znajduje się w nim jeszcze tak popularny cykl, jak Armored Core. Ten jednak został „uśpiony” na ponad dekadę, bo piąta, ostatnia odsłona, pojawiła się na rynkach dokładnie 26 stycznia 2012 roku. Najnowsze doniesienia zdają się sugerować, że deweloperzy mają wobec tej marki konkretne plany.

From Software poszukuje projektanta postaci i maszyn dla Armored Core 6?

Armored Core 5
Armored Core 5

Na japońskiej stronie From Software pojawiła się ostatnio oferta podjęcia pracy na stanowisku projektanta postaci w nadchodzących produkcjach studia. Nowo zatrudniony pracownik skupiałby się na „tworzeniu postaci oraz maszyn dostarczając grafikom wszystkich informacji o planowanym wyglądzie bohaterów”. Opis ten pozwala sugerować, że Japończycy faktycznie mogą pracować nad Armored Core 6.

Dotychczas insiderzy będący blisko From Software informowali, że studio planowało zabrać się do pracy nad kolejną odsłoną Armored Core zaraz po premierze Elden Ringa. Ponadto z ich doniesień wynika, że szósta część serii miałaby opierać się na mechanikach podobnych do tych znanych z Dark Solus, jednak z otwartym światem na wzór wymienionego wyżej Eldena.

Przeczytaj też: Komendy do Minecraft

Naturalnie trzeba traktować te informacje ze sporym dystansem, bo w końcu jedno ogłoszenie o pracę jeszcze niczego nie udowadnia. Zapewne na konkrety przyjdzie jeszcze trochę poczekać, ale pozostaje mieć nadzieję, że nastąpi to prędzej niż później. A czy Wy oczekujecie nowej odsłony Armored Core? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.