Assassin’s Creed Jade opóźnione? Priorytet miała otrzymać inna gra

Assassin's Creed Jade

Wśród planów rozwoju marki Assassin’s Creed znajduje się także mobilna odsłona Jade. Jak się okazuje, być może będziemy musieli poczekać na nią nieco dłużej. Według doniesień została ona bowiem opóźniona.

Assassin’s Creed Jade mogło zostać opóźnione do 2025 roku

Assassin's Creed Jade
Assassin’s Creed Jade

Ubisoft ma potężne plany na rozwój Assassin’s Creed, a jednym z jego elementów ma być część Jade. Gra ta jest przygotowywana przez należące do chińskiego giganta – Tencentu – studio Level Infinite.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Spekulowano, że produkcja ta miała pojawić się jeszcze w 2024 roku. Jak jednak donosi raport Reutersa, informacje te nie są już aktualne i tytuł został przesunięty na 2025 rok.

Powodem tej decyzji miała być priorytetyzacja prac nad mobilnym DreamStar. Gra ta jest pomyślana jako konkurencja dla hitowego Eggy Party od NetEase.

Podobno przyczyniło się do tego wiele czynników. Jednym z nich ma być słaba sprzedaż mobilnych adaptacji serii AAA od zachodnich deweloperów. Ponadto DreamStar w pełni należy do Tencentu, więc zyski z tego produktu trafią w 100% do tej firmy.

Wygląda więc na to, że na Assassin’s Creed Jade rzeczywiście poczekamy nieco dłużej. Przypomnijmy, że gra ma trafić na urządzenia mobilne z systemami Android oraz iOS.

Źródło: Gamingbolt, Reuters

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.