Ubisoft rezygnuje z inwestowania w gry VR. Sprzedaż Assassin’s Creed: Nexus rozczarowała Francuzów

Assassin's Creed Nexus

Assassin’s Creed: Nexus to pierwsza odsłona popularnego cyklu stworzona z myślą o zestawach wirtualnej rzeczywistości. Mimo pozytywnego odbioru (średnia ocen na Metacritic to 78/100) tytuł rozczarował wydawcę wynikami sprzedaży.

Ubisoft jest niezadowolony ze sprzedaży Assassin’s Creed: Nexus VR

Assassin’s Creed Nexus VR – zwiastun premierowy

Wczoraj Ubisoft przedstawił raport finansowy za trzeci kwartał roku fiskalnego 2024. W trakcie omawiania wyników z inwestorami została poruszona kwestia premiery nowych platform VR oraz perspektyw na tworzenie oprogramowania na Meta Quest 3 i Apple Vision Pro.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Odpowiedź, której udzielił Yves Guillemot (współzałożyciel i dyrektor generalny Ubisoft) nie pozostawiła żadnych złudzeń. Niezadowalająca sprzedaż Assassin’s Creed Nexus przekreśliła szanse na kolejne gry VR w najbliższej przyszłości.

Byliśmy nieco rozczarowani tym, co udało się osiągnąć na VR z najnowszą odsłoną Assassin’s Creed. Poradziła sobie nieźle, cały czas się sprzedaje, ale zakładaliśmy, że sprzedaż będzie wyższa.

Yves Guillemot

Guillemot podkreślił również, że zespół Ubisoft uważa gogle Apple Vision Pro za świetny sprzęt, ale nie należy inwestować w wirtualną rzeczywistość, dopóki ten segment rynku nie rozwinie się w większym stopniu.

Źródło: Video Games Chronicle

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.