Odnaleziono nagrania z wczesnych wersji starszych odsłon Assassin’s Creed. Nie lada gratka dla fanów serii

Asssassin's Creed

Internet to naprawdę fascynujące miejsce, w którym nadal znaleźć można materiały, których raczej mało kto się spodziewa, a które co jakiś czas są „odkopywane”. Tak właśnie stało się z filmami, które prezentują wczesne wersje gier z cyklu Assassin’s Creed. Widać po nich, jak na etapie procesu produkcyjnego twórcy czynili kolejne postępy, a takie rzeczy zawsze bardzo miło się obserwuje, prawda?

Materiały deweloperskie ze starszych odsłon Assassin’s Creed odkryte na Archive.org

Assassin's Creed Origins
Assassin’s Creed Origins

Znaleziska pochodzą z bodaj najbardziej oczywistego miejsca na takie rzeczy, czyli Archive.org, gdzie właśnie zapisywane i archiwizowane jest wszystko, co potraktować można, jako tzw. internetowe dziedzictwo. Właśnie w ten sposób zachowane zostały materiały, które prezentują wczesne wersje Assassin’s Creed 3, Black Flag, Syndicate oraz Origins.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Widać na nich, jak deweloperzy opracowywali kolejne elementy tych produkcji, a wszystko jest jeszcze dosyć surowe lub wręcz niedokończone. Zaprezentowane wideo pokazują chociażby bardzo wczesną wersję Assassin’s Creed Syndicate, gdzie cała mapa pozbawiona jest jeszcze budynków, lub Black Flag, gdzie NPC nie mają jeszcze animacji ruchu i są jedynie szarymi, zastygłymi elementami.

Assassin's Creed Syndicate
Assassin’s Creed Syndicate

Nie sposób nie wspomnieć o tym, co otrzymaliśmy w przypadku AC Origins, gdzie widać, że mimo dosyć wczesnych buildów (datowane na okres 2014-2016) twórcy mieli zaimplementowane już całkiem spore połacie mapy. Te co prawda nadal wyglądały na bardzo „biednie”, ale nadal pokazywały spore ambicje projektantów i zdolności programistów.

Wszystkie te nagrania raczej nie są czymś szczególnie przełomowym, bo jednak mowa o kilku, lub nawet kilkunastoletnich produkcjach, jednak nadal jest to miła ciekawostka. Ciekawe, ile jeszcze podobnych materiałów z gier można znaleźć w internecie.

Źródło: Eurogamer.pl

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.