Pierwsza w historii wojna konsolowa zakończona. Atari przejęło swojego dawnego konkurenta

Atari

Atari nadal istnieje, ale już bez takiego rozmachu, jak kiedyś. Firma ta właśnie przejęła markę Intellivision. Oznacza to koniec pierwszej w historii wojny konsolowej.

Atari przejmuje Intellivision

Konsola Intellivision pojawiła się na rynku w 1979 roku jako odpowiedź na legendarne Atari VCS (czyli Atari 2600). Zapoczątkowało to pierwszą w historii wojnę konsolową, gdzie starło się dwóch ciekawych rywali.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Teraz oficjalnie ta rywalizacja może dobiec końca. Atari ogłosiło bowiem nabycie Intellivision, co kończy „konflikt” po 45 latach.

Połączenie Atari i Intellivision po 45 latach kończy najdłużej trwającą wojnę konsolową w historii.

Mike Mika, szef studia Digital Eclipse

Naturalnie to czysto symboliczne pojęcie, jako że obydwie spółki od dawna nie są już czołowymi producentami konsol. Obecnie na ich miejscu przebywa trzech innych gigantów – Xbox, PlayStation i Nintendo.

Rynek zmienił się również za sprawą handheldów. W tym miejscu można wymienić przede wszystkim Steam Decka, który okazał się świetnym urządzeniem za przystępną cenę.

Źródło: VGC

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2376 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
SKORZYSTAJ Z GIGA PROMOCJI – KLIKNIJ I KUP
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.