Mick Gordon nie zarobi na Atomic Heart. Kompozytor przekaże swoje wynagrodzenie na rzecz pomocy Ukrainie

Atomic Heart

Od jakiegoś czasu wiadomo, że nad ścieżką dźwiękową Atomic Heart pracuje Mick Gordon. Okazuje się jednak, że australijski kompozytor, który jest autorem soundtracków do m.in. takich tytułów jak Doom oraz Doom Eternal, nie zarobi na produkcji rosyjskiego studia Mundfish ani grosza. Gordon postanowił bowiem przekazać całe swoje wynagrodzenie na rzecz pomocy Ukrainie.

Kompozytor ścieżki dźwiękowej do Atomic Heart przekaże swoją gażę na zbiórkę wspierającą Ukrainę

Australijski kompozytor swoją decyzję przekazał za pośrednictwem portalu społecznościowego Twitter. W powyższym wpisie Gordon poinformował, że z „dumą” przeznacza całą swoją gażę za prace nad ścieżką dźwiękową Atomic Heart na zbiórkę organizowaną przez Australijski Czerwony Krzyż na rzecz pomocy Ukrainie, która w lutym zeszłego roku została zaatakowana przez Rosję.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Kompozytor podkreśla, że chce w ten sposób wyrazić swoją solidarność z obywatelami Ukrainy. Jednocześnie w opublikowanym komunikacie Gordon zaznaczył, że inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę nie jest decyzją Rosjan, a „autorytarnego reżimu, który lekceważy prawa i godność człowieka”. Świat musi natomiast domagać się zakończenia tejże agresji i wspierać zaatakowane państwo.

Zobacz też: Najlepsze klawiatury mechaniczne do 200 zł

Atomic Heart zmierza na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S. Zgodnie z zapowiedziami gra ma zadebiutować na wymienionych platformach już 21 lutego. W dniu premiery produkcja rosyjskiego studia Mundfish trafi również do biblioteki Xbox Game Pass.

O autorze
Mikołaj C.
Redaktor działu Newsy

Miłośnik gier wideo z dobrą fabułą. Niegdyś wielki fan produkcji z otwartym światem, ale obecnie zdecydowanie częściej sięga po tytuły o nieco bardziej zamkniętej strukturze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.