Gry mogą przechodzić się same? Sony zgłosiło patent dla najbardziej leniwych graczy

PlayStation Sony

Na przestrzeni lat gry stały się znacząco prostsze, szczególnie porównując je do tych, które debiutowały około dwie dekady temu. Sony najwidoczniej stara się jeszcze bardziej ułatwiać życie graczom, którzy niespecjalnie lubią się przemęczać podczas grania. Najnowszy patent zgłoszony przez Japończyków może i jest ciekawy, ale co najmniej kontrowersyjny…

Sony patentuje mechanikę samoczynnego przechodzenia gier

Paten Sony, automatyczny system przechodzenia gier
Paten Sony na automatyczny system przechodzenia gier.

Jeden z patentów zgłoszonych w ostatnim czasie przez Sony dotyczy „automatycznego przechodzenia fragmentów gier”. Jak sama nazwa sugeruje, dotyczy on systemów, które mają za zadanie wykonywać za gracza pewne czynności podczas gry i obejmują m.in. treści, które wymagać będą grindu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jest to co najmniej kontrowersyjne rozwiązanie, a dodatkowo Sony w swoim patencie zaznacza, że wszystko bazowałoby na sztucznej inteligencji. Ta miałaby się uczyć naszych zachowań podczas rozgrywki i wykonywać dokładnie takie czynności w taki sam sposób jak my.


Sposób zapewnienia użytkownikowi opcji trybu automatycznej gry podczas rozgrywki w grę wideo obejmuje dostęp przez serwer do modelu gry użytkownika, który zawiera wyodrębnione funkcje związane z rozgrywką prowadzoną przez użytkownika i klasyfikację wyodrębnionych funkcji. Dostęp do modelu jest wyzwalany w bieżącym momencie rozgrywki. Metoda ta obejmuje także identyfikację przez serwer przewidywanej aktywności interaktywnej, która według przewidywań nastąpi przed bieżącym czasem rozgrywki.

Fragment zgłoszenia patentowego.

System ten ma także informować gracza, że w danej produkcji zbliża się do fragmentu, gdzie wymagany będzie grind, umożliwiając opcję korzystania z „trybu automatycznego”.

Jest to rozwiązanie… bardzo nietypowe, bo w zasadzie daje graczowi opcję pomięcia elementu wyzwania w grach. Oczywiście na razie jest to tylko patent i jego zgłoszenie wcale nie musi oznaczać wprowadzenia i zapewne wielu graczy liczy, że coś takiego w ogóle się nie wydarzy i to nawet jako coś czysto opcjonalnego.

Źródło: WIPO

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.