Avatar: Frontiers of Pandora w wielkiej promocji 12 dni po premierze! Gra Ubisoftu źle się sprzedaje?

Avatar: Frontiers od Pandora wyprzedaż

Avatar: Frontiers of Pandora miał być wielkim hitem Ubisoftu, który łącząc doświadczenie francuskich deweloperów z marką sławnych filmów Jamesa Camerona, podbije rynek growy. Niestety, bardzo wiele wskazuje na to, że tytuł ten nie zainteresował zbyt wielu graczy. Gra zaledwie kilkanaście dni po premierze została mocno przeceniona, w szczególności na amerykańskim rynku, co może sugerować duże problemy ze sprzedażą.

Avatar: Frontiers of Pandora mocno przeceniona m.in. na amerykańskim rynku

Avatar: Frontiers of Pandora — zwiastun

Avatar: Frontiers of Pandora zaledwie 12 dni po premierze na wielu rynkach doczekał się dużych promocji dla pudełkowych wersji gry. Trend w szczególności widać w Stanach Zjednoczonych, gdzie gra w takich popularnych sklepach jak Amazon czy Target jest dostępna już za 50 dolarów, co stanowi 29% rabat względem ceny premierowej.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Największą uwagę skupia oferta sieci Best Buy, gdzie grę Ubisoftu można nabyć już za 40 dolarów, a to już 42% obniżki względem ceny oryginalnej!

Trzeba przyznać, że tak szybko pojawiające się promocje nie są typową praktyką w branży. Wszystko wskazuje na to, że Ubisoft nie wierzy w sukces swojego tytułu i w okresie świątecznym chce zachęcić graczy do kupna atrakcyjną ceną.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do Cyberpunk 2077

Co ciekawe, istnieje duża rozbieżność w odbiorze gry pomiędzy graczami a dziennikarzami growymi. W serwisie Metacritic można zauważyć, że średnia ocen krytyków wynosi 72 punktów na 100, natomiast średnia ocen graczy jest znacząco wyższa, bo wynosi 8,1 na 10. Patrząc na tak duży kontrast w odbiorze tytułu, można by zadać pytanie czy to nie zbyt surowe oceny recenzentów wpłynęły na możliwą słabą sprzedaż? Dajcie znać, co sądzicie!

Źródło: Forbes

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.