Avowed na dokładnym omówieniu rozgrywki! Gameplay pokazuje, co przygotował dla graczy Obsidian

Avowed

Jedną z pozycji, która zaskoczyła pojawiła się podczas ostatniego Xbox Developer Direct było Avowed. Produkcja od Obisidian Entertainment spotkała się z mieszanym odbiorem, choć fani RPG-ów zdecydowanie powinni się nią zainteresować. Teraz deweloperzy postanowili opublikować kolejne i tym razem dokładniejsze omówienie swojego projektu.

Avowed zapowiada się jako naprawdę konkretny RPG

Avowed — gameplay i omówienie

W ramach ostatniego odcinka Xbox Podcast deweloperzy z Obisidian Entertainment zdecydowali się ujawnić nieco więc detali dotyczących Avowed. Stosunkowo dużo czasu poświęcono kwestiom walki i rozwoju postaci, które w oczywisty sposób mają być podstawą tej gry.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W trakcie materiału padło zapewnienie, iż gra da nam możliwość kreatywnego podchodzenia nie tylko do aspektu rozwoju postaci, ale też poszczególnych starć. Jeśli więc zechcemy mieszać dwa typy broni ze sobą (miecz+tarcza, miecz+spluwa, miecz+miecz) lub poszczególne elementy wyposażenia, to będziemy mieli taką opcję i będzie to zawsze na swój sposób unikalne.

Avowed
Avowed

Jednocześnie oznaczałoby to też, że niekiedy ekwipunkiem bojowym trzeba będzie żonglować i dobierać odpowiednio do przeciwników. Same umiejętności, mają także dodawać starciom taktycznej warstwy i czynić rozgrywkę bardziej interesującą.

Oczywiście nie jest tak, że jeśli od początku zdecydujemy się na dany build, to jesteśmy na niego skazani. Istnieć będzie bowiem opcja resetowania umiejętności, a co za tym idzie wybierać od nowa swoją drogę rozwoju.

Avowed
Avowed

Jak na rasowego RPG-a przystało, w misji ratowania świata nie będziemy sami, bo będziemy mogli liczyć na pomoc kompanów napotkanych po drodze. Oczywiście nie będą to jedynie puste skorupy, które od czasu do czasu pomachają żelastwem razem z nami. Deweloperzy zapewnili, że każdy z towarzyszy w Avowed wyróżni się unikalnymi motywami.

Co więcej, w zależności od pochodzenia będą oni mogli być swego rodzaju przewodnikami po danym regionie Living Lands. Brzmi ciekawie, zwłaszcza że pozwoli to w głębszy sposób wczuć się w realia panujące na danym terytorium.

Na ten moment wszystko to faktycznie się zapowiada bardzo intrygująco. Czuć w tym wszystkim klimat Obsidianu, jednak widać, że projekt nadal potrzebuje wielu poprawek. Koniec końców na werdykty przyjdzie czas po premierze, która zaplanowana jest na jesień 2024 roku. Avowed zadebiutuje na PC i Xbox Series X|S.

Źródło: YouTube: Xbox

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.