AYANEO NEXT LITE – tańsza alternatywa dla Steam Deck! Ujawniono cenę i specyfikację techniczną

AYANEO NEXT LITE

W ostatnim czasie na rynku pojawiło się sporo przenośnych konsol, takich jak Lenovo Legion Go, ASUS ROG Ally czy MSI Claw, jednak wszystkie działają pod kontrolą Windowsa 11. Dotychczas osoby, które nie chciały korzystać z systemu Microsoftu, zmuszone były do zakupu Steam Deck. Firma AYANEO zaprezentowała nowego handhelda z autorską wersją SteamOS na pokładzie.

Steam Deck doczekał się konkurencji. Cena i parametry AYANEO NEXT LITE

AYANEO NEXT LITE

Wbrew początkowym doniesieniom, nowa konsola nie będzie działała pod kontrolą oryginalnego SteamOS. Producent zdecydował się na wykorzystanie HoloISO, czyli zmodyfikowanej wersji systemu Valve, która została zoptymalizowana i dostosowana do przenośnego urządzenia.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Handheld został wyposażony w 7-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. W zależności od wybranego wariantu, za płynne uruchamianie gier odpowiada APU AMD Ryzen 5 4500U lub Ryzen 7 4800U z układem graficznym Vega 8 (mniej wydajnym od układu RDNA 2 ze Steam Deck). Nie zabrakło 16 GB pamięci RAM.

AYANEO NEXT LITE Bright White

W porównaniu z konsolą Valve oferuje większy akumulator (47Wh zamiast 40Wh) oraz trzy porty USB C (Steam Deck ma tylko jeden). Co więcej, użytkownicy będą mogli zamontować nośnik SSD M.2 w klasycznym rozmiarze 2280 o pojemności do 8 TB.

Za stabilną łączność bezprzewodową odpowiadają moduły Wi-Fi 6 oraz Bluetooth 5.2. Waga urządzenia wynosi 720 gramów. Do sprzedaży trafią trzy warianty kolorystyczne: Pastel Blue, Bright White oraz Jet Black.

Podstawowy wariant AYANEO NEXT LITE (AMD Ryzen 5 4500U + 16 GB RAM + 128 GB pamięci) został wyceniony na 299$ (ok. 1189 zł bez VAT). Składanie zamówień będzie możliwe jeszcze w tym miesiącu, a wysyłka konsol odbędzie się przed Chińskim Nowym Rokiem przypadającym na 10 lutego.

Źródło: The Verge, Ayaneo

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.