Kolejna gra niezależna notuje rewelacyjny wynik na Steam! Malutkie studio z obiecującym startem

Steam

Początek 2024 roku to niezwykle ciekawy okres, gdzie największe triumfy pod kątem popularności zbierają gry o niezbyt dużych budżetach, takie jak Palworld, Balatro czy Helldivers 2. Możliwe, że do tego grona trzeba będzie zaliczyć niedługo jeszcze jedną pozycję, która debiutowała w ostatnim czasie. Backpack Battles — bo o tym tytule mowa — zaliczyło mocny start i wiele osób wróży tej pozycji spory sukces.

Backpack Battles zalicza mocny start na Steamie

Debiutujące dokładnie 8 marca 2024 roku Backpack Battles, to auto-battler, którego rdzeń zabawy skupia się na starciach z innymi graczami na… zawartość plecaków. Zasady są topornie wręcz proste, bo kto w starciu będzie mieć lepszy ekwipunek, po prostu wygrywa starcie i awansuje dalej w drabince.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Sama oprawa audiowizualna też nie należy do najbardziej rozbudowanych, ot kreskówkowa stylistyka połączona z całkiem miłą melodyjką wzorowaną na tawernianych motywach z produkcji fantasy. Mimo tego Backpack Battles w ciągu zaledwie 24 godzin od premiery sprzedało się w nakładzie ponad 100 tysięcy egzemplarzy, a wynik ten stale rośnie.

Backpack Battles — trailer

Wraz z wysoką (jak na tego rodzaju produkcję) sprzedażą idą też całkiem dobre oceny. W momencie pisania tego newsa swoje recenzje pozostawiło 1478 graczy, a 91% z nich jest pozytywnych. Wśród wielu z tych opinii dość łatwo znaleźć takie, które twierdzą, że Backpack Battles ma w sobie coś wyjątkowo uzależniającego.

Produkcja ta została też dość uczciwie wyceniona na Steam, bo dostępna jest dokładnie za 53,99 zł. Osoby lubujące się w tego rodzaju produkcjach mogą skusić się na zakup zestawu, gdzie poza tym tytułem dostępne jest także Brotato. Cena takiego pakietu to 69,28 zł; stosunkowo niewiele, jak za wiele godzin świetnej zabawy.

Źródło: SteamDB

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.