Karciana gra indie okazuje się sprzedażowym sukcesem. Mocny start Balatro zaskoczył nawet wydawcę

Balatro

Rok 2024 pod względem premier jest wyjątkowo interesujący, bo na ten moment największe triumfy święcą produkcje mniejsze, które raczej trudno określić mianem AAA. Do takich pozycji zaliczyć można oczywiście Palworld, ale też Enshrouded czy nawet Helldivers 2. Okazuje się, że zestawienie to uzupełnia jeszcze jedna produkcja, której sukces zaskoczył nawet samego wydawcę.

Sukces Balatro zaskoczeniem dla wydawcy i samego twórcy

Balatro — zwiastun

Podczas rozmowy z portalem Game Industry przedstawiciel studia LocalThunk zdradził, że Balatro w przeciągu zaledwie 8 godzin od premiery wygenerował przychód w wysokości 1 miliona dolarów. Jest to wynik godny uznania, zwłaszcza że mowa o produkcji niezależnej, tworzonej przez jedną osobę.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Co ciekawe, sprzedaż tej produkcji nadal utrzymuje wysokie tempo, bo w pierwsze trzy dni od premiery (ta miała miejsce 20 lutego) trafiła ona do 250 tysięcy graczy. Wynik ten dotyczy wszystkich platform, czyli PC, PlayStation, Xboxów oraz Nintendo Switch.

Balatro
Balatro

Szef firmy odpowiedzialnej za wydanie Balatro przyznał, że jest „oszołomiony sukcesem” tej pozycji, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Jesteśmy oszołomieni sukcesem Balatro. Wszystkie partnerstwa wydawnicze są w pewnym stopniu skokiem wiary, a otrzeźwiające wiadomości rynkowe z ostatnich dwunastu miesięcy spowodowały, że każdy kolejny skok tego typu wydaje się jeszcze wyższy.

Harvey Elliott, szef firmy Playstack odpowiedzialnej za wydania Balatro

Sam twórca jest zaskoczony sukcesem, jaki odniosła ta produkcja. Początkowo myślał on, że podzieli się nią z kilkoma bliskimi znajomymi. Cieszy go jednak fakt i podkreśla, że nie jest w stanie odpowiednio podziękować fanom Balatro, ale także wydawcy za całe wsparcie i uznanie.

Sukces tego rodzaju gier zawsze cieszy, bo pokazuje, że branży nadal jest popyt na takie nieoczywiste perełki. Pozostaje więc dołączyć się do gratulacji składanych na ręce dewelopera i liczyć, że w przyszłości doczekamy się wielu podobnych gier.

Źródło: Game Industry

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.