Baldur’s Gate 3 zostanie mocno ocenzurowane w Japonii. Lokalny wydawca potwierdza

Baldur's Gate 3

W Baldur’s Gate 3 nie brakuje różnego rodzaju treści dla dorosłych. Nie umknęło to uwadze japońskiej organizacji ratingowej, która nakazała ich ocenzurowanie. O sprawie poinformował lokalny wydawca gry.

Baldur’s Gate 3 ocenzurowane w Japonii

Zwiastun Baldur’s Gate 3

Baldur’s Gate 3 jest dostępne w Polsce od lipca, ale w Japonii pojawi się dopiero 21 grudnia. I jak poinformował nas portal Push Square – gra trafi na tamtejszy rynek w ocenzurowanej wersji.

Chodzi przede wszystkim o usunięcie z opcji gry włączenia treści erotycznych, ale nie tylko. Tamtejsze wydanie Baldur’s Gate 3 zostanie także pozbawione jednej z początkowej scen, gdzie gracze mogą torturować jedną z postaci.

Podsumowując, produkcja zadebiutuje w Japonii z oznaczeniem „CERO Z”. To odpowiednik 18+ z europejskiego systemu PEGI.

Zobacz też: Gry na PS Vita

To oczywiście nie pierwszy raz, gdy zachodniej gry zostają poddane cenzurze w Kraju Kwitnącej Wiśni. Jak przypomniał Push Square, takie sytuacje zdarzają się często i Baldur’s Gate 3 nie jest w tym przypadku wyjątkiem.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.