Jedna z postaci w Baldur’s Gate 3 wyjątkowo drażni graczy. Broni jej scenarzysta Dragon Age

Baldur's Gate 3 Lae'zel

Baldur’s Gate 3 wciągnął w swój rozbudowany świat wielu fanów wirtualnej rozrywki. Do swojej drużyny w grze możemy dołączać różne postacie, które spotkamy na drodze podczas podróży. Okazuje się, że jedna z nich nie jest zbyt popularna wśród graczy – w jej obronie postanowił stanąć scenarzysta Dragon Age.

Scenarzysta Dragon Age broni Lae’zel z Baldur’s Gate 3

Dyskusja na temat Lae’zel, czyli jednej z towarzyszek w Baldur’s Gate 3, którą spotykamy na samym początku naszej przygody, rozpoczęła się od wpisu na platformie X (dawniej Twitter) użytkownika PleasantKenobi. Jak mówi internauta, postać Githyanki jest jak serial, który rozkręca się w czwartym sezonie, co oznacza, że zielona bohaterka zyskuje przy bliższym poznaniu.

Wielu graczy zaczęło komentować opinię użytkownika i wyrażać swoje chłodne odczucia co do Lae’zel. Pod wpisem pojawiła się jednak również odpowiedź sugerująca, że gdyby postać była płci męskiej, taka krytyka nie miałaby miejsca – tutaj do rozmowy dołączył się David Gaider, scenarzysta Dragon Age.

Jak mówi Gaider na podstawie własnych doświadczeń, społeczność Dragon Age jest znacznie bardziej wyrozumiała dla męskich postaci. W kolejnych wiadomościach dodał również, że gdyby Lae’zel nie była kobietą, gracze byliby w stanie wybaczyć jej o wiele więcej.

Cóż, trzeba przyznać, że rasa Githyanki cechuje się wyjątkowo zimnym i powściągliwym podejściem do otoczenia. Wojowniczka, która może dołączyć do naszej drużyny w Baldur’s Gate 3, rzeczywiście może wydawać się zdystansowana i wrogo nastawiona. Postać Lae’zel rozwija się jednak w miarę postępów poczynionych w fabule.

Zobacz też: Laptop gamingowy do 3500 zł

Kup Baldur’s Gate 3

Na koniec przypominamy, że Baldur’s Gate 3 zadebiutowało na PC 3 sierpnia 2023 roku. Posiadacze konsoli PlayStation 5 również zagrają w produkcję, choć będą musieli poczekać nieco dłużej. Na sprzęcie Sony gra pojawi się 6 września.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.