Jak zwiększyć liczbę FPS-ów w Baldur’s Gate 3? Odpowiedź może być prosta, ale i brutalna

Baldur's Gate 3 Jaheira

Baldur’s Gate 3 niemalże szturmem zdobył nie tylko ogromną popularność, ale też serca wielu graczy, których urzekła ogromna swoboda oferowana przez tytuł od Larian Studios. Nie jest to jedna produkcja pozbawiona wad, a największą z nich zdaje się nie najlepsza optymalizacja gry w 3 akcie, a więc tytułowych Wrotach Baldura.

Najwidoczniej część graczy wykorzystując zapewnioną swobodę i własną pomysłowość wpadła na pomysł, który może nie będzie etycznie najlepszy, ale rzeczywiście może pozytywnie wpłynąć na działanie gry.

Masowa eksterminacja NPC-ów może być sposodem na poprawę optymalizacji w Baldur’s Gate 3

Na subreddicie Larian Studios pojawił się przedwczoraj intrygujący wpis, w którym autor zapytał, czy wymordowanie wszystkich mieszkańców Wrót Baldura wpłynie pozytywnie na wydajność całej gry. Pytanie, które na pierwszy rzut oka wydaje się irracjonalne i dziwne, przykuło uwagę wielu użytkowników Reddita, którzy podłapali ten pomysł.

Część z obserwatorów zauważa, że nie jest to wcale tak głupi pomysł, bo eksterminacja Bogu ducha winnych NPC-ów bardzo dobrze wpłynęła na działanie innej gry — Stellaris. Najciekawszą puentą dla tej teorii może być jeden z komentarzy zamieszczony pod rzeczonym postem.

Przyszedłem tutaj, aby powiedzieć to samo. To nie ludobójstwo, to optymalizacja wydajności.

Kundun11

Nie brak przy tym wszystkim głosów, które twierdzą, że takie rozwiązania nie będą miały wpływu na działanie gry. Są to jednak komentarze mniejszości komentatorów, którym dodatkowo zarzuca się… niechęć do niekonwencjonalnych rozwiązań. Całkiem ciekawe stwierdzenie, prawda?

Przeczytaj też: Najlepsze gry podobne do God of War

Kup Baldur’s Gate 3

Wiedząc, że niektórzy będą zamierzali przetestować to dosyć brutalne rozwiązanie, tak od razu zaznaczamy, że drastyczne ograniczenie populacji Wrót Baldura nie wpływa na liczbę NPC-ów, którzy znajdują się w mieście, a jedynie na ich zachowania. Czy to rzeczywiście może wpłynąć na wydajność? Może warto chwycić za miecz i samemu się o tym przekonać?

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.