Baldur’s Gate 3 króluje także na OpenCritic! Produkcja Larian Studios pobiła swój własny rekord

Baldur's Gate 3 trofeum

Mimo że od premiery pecetowego portu Baldur’s Gate 3 minie niedługo dwa tygodnie, to nadal cieszy się ona ogromnym wręcz zainteresowaniem. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że produkcja Larian Studios zdominowała wręcz serwis Metacritic, detronizując ostatnią odsłonę The Legend of Zelda. Najwidoczniej to nie koniec sukcesów tej gry, bo podobny scenariusz wydarzył się na innym portalu agregującym oceny poszczególnych gier.

Baldur’s Gate 3 nie ma sobie równych i kolejny raz przyciągnęła do siebie prawie 900 tysięcy graczy

Starszy menadżer produktu w Larian Studios — Tom Butler — udostępnił w swoich mediach społecznościowych całkiem wymowny zrzut ekranu, wedle którego Baldur’s Gate 3 stał się najlepiej ocenianą grą w serwisie OpenCritic. Bazując na 42 recenzjach, które dostępne są na stronie, tytuł ten uzyskał sumaryczny rezultat 97 punktów, a więc o jeden więcej od wydanego w maju The Legend of Zelda Tears of the Kingdom.

Co ciekawe, to fakt, że zakup trzeciej odsłony „Wrót Baldura” polecają dosłownie wszyscy, którzy mieli okazję recenzować ów produkcje, co samo w sobie również jest nie lada wyczynem.

Baldur's Gate 3
Baldur’s Gate 3

To nie koniec świetnych wieści dotyczących ostatniego hitu Larian Studios, bo zgodnie ze statystykami serwisu SteamDB Baldur’s Gate 3 w miniony weekend poprawił swój rekord popularności. W szczytowym momencie w Zapomnianych Krainach przebywało ponad 875 tysięcy graczy. Oznacza to, że pozycji tej zabrakło niespełna 4 tysięcy graczy, aby pobić rekord ustanowiony nie tak dawno przez inną grę singleplayer, a mianowicie Hogwarts Legacy.

Przeczytaj też: Telefon z dobrym aparatem

Kup Baldur’s Gate 3

Wynik2 wyśrubowany przez Baldur’s Gate 3 może robić ogromne wrażenie i wiele wskazuje na to, że właśnie ta gra będzie jednym z mocniejszych kandydatów do miana Gry Roku. Trzeba jednak pamiętać, że obecnie osiągnięty wynik dotyczy wyłącznie PC, a ocena może ulec zmianie wraz z debiutem wersji na PS5, a potem także na konsolach Xbox Series X|S.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.